Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon egyedul erzem magam...

Nagyon egyedul erzem magam egy idegen orszagban! Mit tehetnek?

Figyelt kérdés
5 honapja koltoztunk kulfoldre a baratommal. O dolgozik, jol beszeli a nyelvet, en itthon dolgozom (rajzolok), egyaltalan, soha eletemben nem tanultam ezt a nyelvet. Jarok itt tanarhoz, de valahogy nem megy olyan gyorsan. Lehet azert mert gyulolok itt lenni! Tudom, hogy jobbak a lehetosegek penzkereses szempontjabol, de 1300 kmre mindenkitol. Senki nincs itt a baratomon kivul, aki viszont sokat dolgozik, fizikai munkat vegez harom muszakban. Ha itthon van sokat pihen (egyertelmuen). Nem jarunk tarsasagba, mert azt mondja sokat dopgozik es azt az idot, mig itthon van velem akarja tolteni. En otthon azt szoktam meg, hogy jovok megyek, munkaba, baratokhoz stb. Itt pedig hiaba megyek setalgatni (hozzateszem semmi nincs itt, egy kis iparvarosfele hely ez), ugyanugy egyedul vagyok. Kommunikalni nem tudok, megertem oket nagyjabol, de valaszolni nem tudok. Ma is peldaul 16 orazik a baratom, reggel felhatkor elment es este feltizenegyre er haza, en pedig mar nem birom egyedul. Sokat sirok, o pedig nem erti. Nem akarok itthon rajzolgatni, meg takaritani egesz nap 23 evesen. Mar vagy szaz gyertyat ontottem, telefestettem a falakat, es mar nem tudok magammal mit kezdeni. Egyre csak az jar a fejembe, hogy haza akarok menni! Csak a baratom moatt jottem ki, mert szeretem. Viszont igy, hogy csak vele beszelek egyre jobban azt erzrm, ha ez igy megy tovabb, nem lesz hosszu eletu dolog. Mert ha otthon lennenk (vagy itt dolgoznek, de nem itthon) akkor varnam, hogy hazaerjek hozza.. Ugy erzem magam, mint egy haziallat itthon, aki varja, higy megerkezzen a gazdi. Fel eve nem voltam otthon, nagyon hianyoznak az otthoniak. De nem lehetett sehogyse megoldani, mert be kellett rendezni a lakast, semmink nem volt itt. Nem volt penz repjegyre se benzinre se hazaig. Be fogok csavarodni itthon!!!!!!!!!

2014. okt. 6. 11:20
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Egyebkent baratkozo vagyok, de ugy vettem eszre itt mindenki elvan. Nehezukre esik egy olyan eberrel foglalkozni, beszelgetni, aki lassan es nehezen mondja el ami akar, mert nem beszel annyira jol az o nyelvukon. Csak a tanarom turelmes velem, megjo hiszen tanar.. Ezert nincs is kedvem szoba allni veluk. :(
2014. okt. 6. 11:30
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jol latod, be fogsz csavarodni.


menj haza.

2014. okt. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Esetleg menj el valamit tenylegesen dolgozni falfestegetes helyett. Gondolom a baratod nem unatkozik a munkahelyen, hogy megkeresse kettotokre a betevot. Talan nem kene tizanhat oraznia sem, ha te is megmozditanad a kisujjadat.
2014. okt. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Dolgozom.. Penzert.. Itthon.. Le is irtam. Rajzolok, ebbol elek! Havi fix penzert.. Csak pont ez a baj, hogy itthon vagyok. Nincs amiert kimozduljak.
2014. okt. 6. 12:02
 5/16 anonim ***** válasza:
Melyik országban vagy?
2014. okt. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Németországban egészen északon..
2014. okt. 6. 12:13
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Hazajössz.

2. A fölös energiáidat (amiből úgy látszik, van bőven, 100%-ig a nyelvtanulásra fordítod) Amint egy kicsit is meg tudod már értetni magad

- fogsz tudni kommunikálni

- büszke leszel magadra

azaz lesz sikerélményed is, meg társaságod is.


Azt neked kell eldöntened, hogy hol és kivel képzeled el az életed.

2014. okt. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Sajnos a németek valóban nem a legbarátságosabbak:(

Én sem szerettem ott:(

De a páromért talán még oda is elköltöznék:)

Tanuld a nyelvet!

Itthoniakkal skype?

2014. okt. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Sajnos a németek valóban nem a legbarátságosabbak:( "


Attol fugg, melyik resz. Eszakon tenyleg tavolsagtartobbak, a bajorok viszont kifejezetten kedvesek.


Amugy elore kellett volna gondolkodni, hogy megis mit fogsz csinalni. Nem konnyu melo nelkul, egezs nap egyedul bezarva letezni.

2014. okt. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Vele akarok lenni, maskulonben nem jottem volna ki. Az a baj, hogy en nem itt tervezem az egesz eletem. Jo lenne ket-harom ev alatt osszeszedni annyi penzt, hogy otthon el tudjunk indulni. Viszonylag jol keresunk, tehat jo uton halad a dolog. Csak valahogy megsem erzem jol magam. Az a baj, hogyha innen hazamegyek nyelvet tanulni hosszabb idore, nem biztos, hogy vissza akarnek jonni. Nem tudom.. De a tanar akihez jarok, szuper, csak nem intenziv. Heti egy ket alkalom.
2014. okt. 6. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!