Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hol tudok a netten ingyenes...

Hol tudok a netten ingyenes tanácsadást kérni?

Figyelt kérdés
Olyan oldalra gondoltam ahol lehet szakképzett pszichológusokkal beszélni ill. tanácsot kérni, ami nem kamu hogy pl: valaki csinál egy oldalt és kamu névvel kiadja magát pszichológusnak. Ahol pl: Vannak referenciák is a munkásságáról.

2014. okt. 7. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
bármilyen meglepő, a pszichológus abból a pénzből él, amit a betegei fizetnek neki, vagy a munkáltatója ... na most egyik esetben sem várható el, hogy téged a neten ingyen kezeljen, továbbá egy pszichológusnak (tudod, az igazinak) szüksége van a személyes kapcsolatra is a beteggel (a betegnek meg pláne)
2014. okt. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kérdező ezt ha jól emlékszem nem olyan régen megkérdezted, és az első válaszoló ott is és itt is leírta, hogy amit keresel, az nincs.

Ha van ismerősöd, vagy ismerős ismerőse, aki szakember, és hajlandó elvállalni ingyen, az egy dolog, kérdezz körbe!

De senki sem azért tanult 5 éven át, plusz járt folyamatos szakmai továbbképzésekre egy életen át, és tette ki magát napról-napra más emberek nyomorának és panaszáradatának, hogy ingyen osztogassa a tanácsait és még ő mutasson referenciát (!!). Ez sajnos ilyen, mindenki pénzből él.

2014. okt. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első két válaszolónak: érdemes többször is feltenni egy kérdést, mert valószínű hogy előbb-utóbb olyan is rátalál, aki tud is válaszolni.

Tehát több ilyen oldal is van. Például:

[link]

[link]

[link]

2014. okt. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 rámentem az egyik linkre, és ott az egyik agyturkász válaszaiból (sorban, egyet sem kihagyva!!!):


1 Szűkszavú soraiból érzékelem hogy nincs jól. Próbáljon beszélgetni az Önhöz közel álló családtagokkal, barátokkal a gondjairól. Ha ez nem megy vagy nincsenek ilyenek maga körül akkor hívjon fel egy lelki segély telefonszámot és jelentkezzen be pszichiáterhez, pszichológushoz beszélgetésre, vizsgálatra.


2 A szorongás minden testi vagy akár lelki hátterű testi tünetet, panaszt felerősíthet. Hogy "csak" pszichés alapon van-e a refluxa azt innen nézve nem tudom megállapítani.


3 Hogy kóros-e, azt az Ön ismeretében tudnám eldönteni....


szóval kedves segítőkész válaszoló, legalább ne add a kérdező alá a lovat ... egy pszichés problémával küzdő embernek becsületes agyturkász így válaszol, ahogy az idézett doki, és nem akarja meggyógyítani neten keresztül

2014. okt. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4

Ezzel megnyugtattál! Amennyiben valóban nem egy kókler oldalra irányítottam a kérdezőt. Ezzel pedig adtam egy kiindulási pontot a problémája megoldására. Ha nem is mindjárt a megoldást.

2014. okt. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a 3-asnak a válaszát.1 -es és 2-es válaszolónak hozzátenném hogy először tettem fel ezt a kérdést és kaptam ingyenes segítséget, tanácsadást neten de olyantól aki pszichológusnak adta ki magát.Semmi referencia semmi munkásság nem volt róla leírva.Szerintem a referencia elsősorban a valóságosságát bizonyítja h tényleg csinált valamint (kijárta a 4-5 évet és Dr. van a neve előtt) Hogy egy létező nem kitalált személy ül a másik oldalon.
2014. okt. 8. 18:00
 7/7 anonim ***** válasza:

némi keveredés van a fejekben: a pszichológus nem doktor alaphelyzetben! (persze doktorálhat is, de nem gyakori: [link] ) aki alapesetben is doktor az a pszichiáter


és csak alátámasztod amit írtam: felelősségteljes pszichológus nem gyógyít neten keresztül


#1 és #4 vagyok

2014. okt. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!