Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnék segíteni?...

Hogyan tudnék segíteni? Hogyan tudnék gyűjtést szervezni? Pls sos

Figyelt kérdés

Sziasztok. Hirtelen azt sem tudtam, milyen topicban tegyem fel a kérdésem, de szerintem itt jó lesz. Van egy rokonom, nagyon lepukkant 2 év alatt, elveszítette a munkáját, és most kb. fel se vennék sehova, úgy néz ki szegény. Fél milliós tartozása lett (vízdíj), csöpögött a csap, ő meg nem hívott segítséget, mert senkije sincs, és sztem súlyos lelki betegségben szenved, pánikroham, depresszió stb. 29 000 Ftból él, ebből nem tudja eltartani magát. A lakása, és ő is NAGYON rosszul néz ki. Én felkerestem, éreztem, hogy baj van vele, 2 éve még semmi komoly nem volt, amióta elvesztette a munkahelyét, azóta van ez. Én viszek neki háztartási cuccokat, kaját, ruhát, még pénzt is, de egyszerűen nem tudok egyedül, saját erőmből többet segíteni nem tudok, nem tudok annyit, hogy látszódjon. Segítenének az ismerőseink, de nekik sincs annyi, örülnek, ha magukat eltartják. Nem akarok politizálni, de tudom, hogy az utóbbi évek során sokan vannak így. Okoskodhatnánk, hogy "ő is tehet róla", stb. Jó, oké. De szerintem ez nem normális, hogy a 21. században, egy átlagos lakásban nyomorog valaki.. Oké, nincs életveszélyes betegsége, nem műtétre kellene gyűjteni, de őszintén szólva, néha haldokolni is jobb, mint nyomorogni.. De erről mindenki mást gondol, nem akarok belemerülni, és megbántani valakit, aki esetleg volt ilyen helyzetben.

A lényeg: szeretnék valahogy gyűjtést szervezni, saját erőből, egyedül kevés vagyok. Szeretnék, ha idegenek, akiknek van bármilyük, úgy, hogy nekik is marad, segítenének. Ti hogy kezdenétek el? Hol érdeklődnétek? Esetleg van valami segélyszervezet, vagy az ilyen dolgok senkit sem érdekelnek?

Köszönöm, ha elolvastátok, és tudtok nekem ajánlani valamit. Azért én szervezkedem, mert rokonomnak se telefonja, se gépe, se internete. Tényleg nagy kakiban van!!!! Nem akarom, hogy otthonba kerüljön! :(



2014. okt. 7. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha csak az tartja vissza a munkaszerzéstől, hogy sz-arul néz ki, miért nem segítesz neki abban?
2014. okt. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Segítek abban, helyrehozom az önbizalmát, de szted + 30 000-ből (mivel le van százalékolva csak ennyit kereshet pluszba), mire fog menni? Lehet helyre hozza magát, a lakást, de a tartozását nem fogja kifizetni... Ráadásul, semmilye... SEMMILYE sincs. Én egyedül ruhát sem tudok neki eleget szerezni annyit, amennyit kéne, 20 éve ugyanazt hordja. Úgy él, mint egy hajléktalan, csak van lakása... 0-ról indulunk oda is. Nem viccből írtam a kérdést... Nem kötekedni, hanem segítsél,... Vagy ne írjál... nem igaz.. szerintem fönt van egy regény h NAGYON nem vagyok kíváncsi a kifogásokra..
2014. okt. 7. 19:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Esetleg a vöröskeresztnél megkérdezheted, hogy nincs e felesleges ruhájuk, cipőjük az ő méretében?

Újságokban is szokott lenni ilyen hirdetés, tedd be, hogy mire lenne szükség-gondolom tisztálkodási szerek, tartós élelmiszer,stb.

Meg ugye az sem mindegy, hogy merre lakik/laktok, mert lehet, hogy lenne aki tudna adni 1-2Kg lisztet, cukrot, befőttet/lekvárt (pl aki tett el 40-50 üveggel a nyáron) vagy akinek sok gyümölcse van otthon, lehet, hogy szívesen adna pár db almát, egy kisebb zacskó diót, csak nem tudja eljuttatni, mert nagyon messze lenne, és nagyon sokba kerülne, vagy félti kiadni a címét/nevét.

Mert sajnos erre is van példa, hogy visszaélnek vele, ma már az emberek félnek, nem hisznek senkinek, de név, cím nélkül sokkal könnyebb odaadni 1-2 üveg lekvárt(ami sokat segíteni egy embernek, másnak meg nem nagy szám), mint kiadni a teljes személyiségünket.

2014. okt. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!