Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyetem után, munka mellett...

Egyetem után, munka mellett vége lenne az "életnek"?

Figyelt kérdés
Most végeztem az egyetemen és egy új városba jöttem, mivel itt találtam munkát, valamint ide jött pár barátom is dolgozni. Azonban, azt hittem hogy a munka után majd összejárunk, csinálunk valamit, felfedezzük a várost, erre mindegyikük nem vágyik másra sem csak, hogy hazamenjen és pihenjen otthon bámulva a tv-t vagy laptopot, vagy a barátnőjét. Mikor kérdőre vontam őket, azt kaptam válaszul hogy ne számítsak már sokra egyetem után, mindenkinek megvan a maga élete és megy a maga feje után, a közösségi élet ami akkoriban volt kb. véget ért. Tényleg ez lenne a helyzet? Más hogy élte meg ezt az időszakot, ami az egyetem után jött?

2014. nov. 8. 11:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az egyetemmel véget értek a diákévek. Az első osztálytalálkozón még mindenki ott volt. De aztán láttuk hogy a többség mániákus munkamániásként csak a munkáról beszél, ezért teljesen szétoszlott az egykori tankör. Úgy éreztük hogy a munkáról akkor lenne érdemes beszélni, ha svájci minimálbér jár hozzá vagy befektetőként való karrier. De arra ki kíváncsi hogy "Képzeljétek, van munkám, napi 16 órát gürizek a gyárban balkáni minimálbérért, termelem mások profitját és még étkezési csekket is dobnak elém." Ezért aztán az osztálytalálkozóinkra már csak olyanok járnak, akiknek mindez érdekes téma és a karrierlétra csúcsát jelenti.
2014. nov. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Ilyenkor kezd el felnőni az ember.Tök normális, ha az ember a párjával akarja tölteni a szabadidejét vagy csak otthon egyedül a tv előtt, amikor is nem kell senkit és semmit elviselni, nincsenek szabályok, elengedheti magát. Amúgy meg nem vagyunk egyformák, ki ezt szeret, ki azt. Keress új barátokat, akik szintén arra vágynak amire te, vagy keress egy párt magadnak és próbálj vele közös programokat csinálni.
2014. nov. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Változó, kinek mikor mire van szüksége. Egyrészt megértem azokat is akiknek ott van a barátnő, és már sehova nincs kedvük kimozdulni munka után.


De most azt tapasztalom, hogy akik végeztek, meló után szívesen eljönnek velem, vagy én s elmegyek, pont hogy mostanában kezdtünk egyre több programot szervezni, minden hétre jut 1-2 kimozdulás.

2014. nov. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy valaki munka után inkább a családjával, vagy a barátjával, barátnőjével akar lenni, esetleg olyan fáradt, hogy inkább pihenne, mint hogy a haverokkal lógjon, egyáltalán nem jelenti azt, hogy vége az életnek, csak változik az értékrend, kicsit felnövünk.

Máshogy él és viselkedik, szórakozik az ember gyerekkorában, kamaszkorában és máshogy felnőtt korában.

Próbálj meg más társaságot keresni, olyanokat, akik hozzád hasonlóak, szeretnek eljárni, stb.

2014. nov. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én életemben ez suli alatt se volt más. Vagy otthon ültem, vagy csatlakozhattam olyan társasághoz akinek a célja a minél gyorsabban történő lerészegedés.
2014. nov. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A mai világban vannak akik több helyen melóznak úgy, hogy nem csoda, hogy ha hazaérnek az emberek az alváson kívül nincs más vágyuk...
2014. nov. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Ezért járnak a mai fiatalok 30 éves korukig egyetemre
2014. nov. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
nekunk egyetem utan gyorsult fel az eletunk. belerultunk egy nagy multihoz, ahol csupa hozzank hasonlo fiatal dolgozott, es sokat jartunk bulizni, kozosen kirandulni, kajalni, mindig volt valami program. Aztan nehany ev mulva, ahogy elertunk a 30 hoz, elkezdtek szuletni a gyerekek, igy a tarsasag is megszunt. Nyilvan gyerekkel mas, de semmivel sem rosszabb mint korabban.
2014. nov. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát, sajnos nekem is ez van.

Hajnali négykor kelek, háromnegyed hatkor már az irodában vagyok, dolgozom. Napközben tárgyalások, ügyfelek látogatása, rohangálás-ügyintézés. Esténként kell elvégeznem az irodai, "nyugisabb" munkát. Amikor a legtöbben már mennek haza, én akkor kezdem el a papírmunkát.

Este nyolc előtt ritkán érek haza, olyankor pedig már épphogy van időm bekapni valamit, megfürdeni, kicsit elrendezni az itthoni dolgaimat, aztán megyek is aludni, hiszen másnap minden kezdődik elölről.

Nagyon-nagyon fárasztó ez a mókuskerék, és néha vágyom is a társaságra, de a legtöbbször simán csak olyan fáradt vagyok, hogy semmi sem érdekel, csak az, hogy minél hamarabb hazaérjek, és kényelmes ruhában pihenhessek végre.

Hétvégenként pedig muszáj sajnos tanulnom, hiszen még hátra van egy szakvizsgám, aminek sikerülnie kellene mindenképp.

Barátok, szórakozás... erről én még csak álmodni sem merek. Mikor néha úgy gondolom, hogy na, lenne energiám, szívesen találkoznék valakivel... akkor az illető mondja, hogy bocsi, de ő nem este nyolckor akarna találkozni, hanem mondjuk fél ötkor. Nos, én olyankor kezdem az irodai munkát, szóval ez lehetetlen. Persze azt is megértem, hogy viszont, ha négykor végeznek, nem fognak órákat rám várni, ez világos.

Szóval sajnos ez van. És mindezt minimálbérért, persze. :(

2014. nov. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Milyen irodai munkát ügyfelek látogatását végzed te minimálbérért?


Akkor a 2 műszakosd szalag melletti munkám még elég jó mert 6-14:30-ig meló aztán go hazaaaaaaaaaaaaaaa :D

2014. nov. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!