Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » NET-illúzió? * Csak én látom...

NET-illúzió? * Csak én látom úgy, hogy ELTŰNTEK az értelmes emberek? * Vagy van valaki hasonlóan? Hová lettek?

Figyelt kérdés

Régen lehetett érdekes és értelmes embereket megismerni a neten, pár éve már valahogy nem megy... Az összes ismerősöm, aki értelmesebb és netről ismertem meg, törölte magát mindenhonnan és szinte nem is él közösségi életet, engem is hanyagolnak.


MI EZ??! Nagyon idegesítő, mi történik az emberekkel? A facebook tönkretette az internetet?



2015. jan. 4. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Fiú vagy lány? Értelmes emberek most is vannak csak kevesen.
2015. jan. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Remélem te is érzed, hogy ez a kérdés kibäszottul relatív. Lehet, hogy felsorolok itt pár dolgot magamról, amitől úgy gondolod én leszek a gyerekeid anyja vagy apja, vagy valami jó haver, aztán felsorolok még kettőt, és a pokolba kívánsz. Vagy én téged, pont ugyanígy.
2015. jan. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy létező jelenség sajnos.


Régebben, az én időmben még csak azok használták a netet, akiknek a munkához kellett (pl. informatikusok), meg akiknek volt igénye megismerni a világot. Tehát az értelmesebb emberek.


Manapság meg már minden büdös türhő parasztnak van, mert sajnos divat lett belőle, mint az okostelefonból is, és minden IQ-nulla sutyerák félnótás beleröfögi a tanulatlan, primitív, ostoba véleményét a világba (lásd például itt az Ezotéria rovatot).


Ez is popularizálódott sajnos, és mivel a Földön élő emberek 99%-a primitív tapló, ezért az ő túlsúlyuk látszik a neten is már régóta.

2015. jan. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is ezt tapasztalom. Egy korosztály kinőtt az internetes fórumokból, megszűntek helyek. Én MyVIP-en tapasztaltam sok jó klubközösséget, honfoglalón és gyaloglón is jókat lehetett játszani, beszélgetni.

Mostanában ha felmegyek valami csetes oldalra csak perverzek írogatnak. Facebook csoportokban pedig valahogy nem ugyanaz. Vagy haldokló a csoport vagy pedig tele van éretlen, unatkozó tinédzserekkel akik többsége képtelen egy értelmes mondat leírására.

2015. jan. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az a korosztály akik olyan 2002-2008 között/körül voltak fiatalon, tinédzserek mára már felnőttek, dolgoznak esetleg családjuk lett ezért mondhatni eltűntek vagy inaktívak.

A mostani fiatalok meg már teljesen mások, ahogy az internet is. Mindenhol megy már bátran az anyázás, veszekedés stb.

Régen az ember mikor netezett inkább valami játékot keresett, mint a travián vagy gladiatus, honfoglaló meg a többi és ott jó kis közösségek alakultak ki, ma már ezt felváltotta kábé teljes egészében a facebook.

Persze ezek csak az én tapasztalataim, én 2008 ban kezdtem el netezgetni, akkor voltam jó fiatal, akkor mi sz#rtunk nagy ívbe a közösségi oldalakra, csak játszottunk, meg netezgettünk, ma már az ember midenhová magával viszi a facebook ot, és otthon is folyton a facebook...

2015. jan. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Na végre értelmes válaszok is jöttek. Köszönöm.


Ettől függetlenül elég lesújtó, hogy ez a helyzet, mert gyakorlatilag ez azt jelenti hogy nincs már értelmes ember. Vagyis aki lenne az egész nap dolgozik meg a családjának él (helyesen), csak épp közösségi élete nincs vagy nem lehet elérni őket neten.

Nyilván el lehet menni helyi pubba ismerkedni, és az alkeszek közt talán lehet is értelmeset találni évek után, de nem ugyanaz, mint amikor tértől időtől függetlenül van esélyed új embereket megismerni.

2015. jan. 5. 07:03
 7/9 anonim ***** válasza:
A netes kapcsolat nem valódi kapcsolat csak kapcsolat pótlék,amiben semmi kötelezettség nincs.Azaz lepattanhat minden magyarázat nélkül akár a beszélgetés közepén is.
2015. jan. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én személy szerint 2008 tájékán voltam 13 éves,az internetet jóformán játékra,zenére illetve vicces(akkoriban még tényleg humoros) videók nézegetésére használtam.

Közösségi oldalak terén én az IWIW-en voltam fent,myVipre már nem is regisztráltam.

Inkább a kutyámmal játszottam,tanítgattam,sportoltam,olvastam miegymás.


Hogy hogyan látom a mai helyzetet?

Ez a korlátlan internethasználat igen,kissé felszínessé tette,felhigította az újonnan kialakuló kapcsolatokat,mivel amilyen könnyen ismerhetsz meg valakit az interneten,olyan könnyen ki is hátrálhatsz.

Sok helyütt megy a veszekedés,gorombáskodás, az hogy hogyan lehet megalázni a másikat minél jobban.

Ezekre egy értelmes ember(fiatal vagy nem fiatal) nem lehet kíváncsi.


A másik szintén a minőségbeli felszínesség-én úgy gondolom.Sokszor szoktam online hírportálok cikkei között böngészni,de igencsak hamar elmegy a kedvem tőle,mert már a cikk írója is olyan helyesírási és fogalmazási hibákat követ el,hogy az hihetetlen.

Hogy miért?

Mert valószínűnek tartom azért,mert annyira siet-az amúgy is rohanó világunkban-hogy már egy rövidebb cikket sem tud figyelmesen megírni,inkább gyorsan összedobja azt.Ennek az a vége hogy én, mint olvasó azt érzem hogy csak úgy elém lett dobva az irománya és hovatovább arra sem vette a fáradtságot hogy átnézze mit ad ki a kezéből,mit tesz elém.Értelmes embernek csak igénye ,hogy minőséget adjon ki,szerintem.

Nekem ez nem tetszik ezt is egyfajta felszínességnek és minőségbeli romlásnak mondanám.


A facebook pedig,valahol ezeknek az egyvelege,ha nagy ritkán belenézek a hírfolyamba,ezeket amiket az előzők leírtak látom ötvöződni.

Nem mondom hogy szemét oldal,mert muszájból nekem is lett,de arra használom amire még lehet:

távolabbi ismerősökkel,rokonokkal való kapcsolattartásra.Másra nem

2015. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért összegezve vannak még jó helyek, fórumok, közösségek csak mivel már mindenkinek van jóformán neten, így a sok sz#r ellepi, és szinte lehetetlen megtalálni azt amit régen pofon egyszerű volt.

Elérkeztünk már oda, hogy minden ostoba tudatlan ember blogot akar, holnapot akar stb. így több 1000 olyan oldal van ami még viccnek is rossz, régen ilyen sem volt, legalábbis nem ilyen irgalmatlan mennyiségben.

2015. jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!