Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Honvágy? (Kérdés rövid,...

Honvágy? (Kérdés rövid, magyarázat hosszú)

Figyelt kérdés

Németországban lakom, Frankfurt közelében, kb 1000 km-e otthonomtól (Szf.vár). 8 hónapja élek itt (családdal). Egyszerűen mindig rám tör a honvágy és depis leszek. Iszonyúan hiányzik minden barátom és nem bírom ki nélkülük. Persze vannak itt is barátaim de az nem ugyanolyan, nem tudok velük úgy beszélgetni mint a magyarokkal. A nyelvet tudom jól... Tudom h itt jobban fizetnek, jobbak az iskolák de nem érdekel. Elterveztem hogy ha nagykorú leszek haza megyek. Addig is tudnám valamivel enyhíteni a honvágyat? Vagy lakik itt esetleg valaki a közelben? :c

Válaszoka köszönöm

12L



2015. ápr. 19. 20:10
 1/3 KlenDie ***** válasza:
Szia én 2014 júlis 15 én jöttem ki egyedül Németországba. Rosenheim környéke. És teszem hozzá egyedül 22f tehát most lesz 1 éve. Nekem is nagyon hiányzik a családom szarul indult a kint lét munka volt az elején azt váltani kellett ahova kerültem oltári szar volt szidtak stb. 4 hónapig nem volt munkám, de aztán most másfél hete alkalmazott egy közvetitő iroda úgy néz ki beindul az élet stb örülök. Egy barátommal lakom most aki onnan jött ahonnan én csak én előtte Ausztriában laktam 5 hónapig és most költöztem hozzá. Mikor nem volt pénzem 4 hónapig nem tudtam hazamenni nem láttam a családom akivel azelőtt nap mint nap együtt voltam beszélgettünk éreztem az illatát és nevettünk. Elég szar dolog én tudom, de neked ott a családod. Tudod hányan vannak akiknek még annyi se adatik meg, hogy egy barátjukkal lehessenek? Csak egyedül a vakvilágba huszon egykét évesen. Nagyon nehéz, de be kell látni Magyarország halál. Én sem szeretem az országot, csak a családom miatt megyek haza amúgy haza sem mennék oda. Bántják az emberek egymást beszólnak egymásnak, Segítség helyett hátbatámadás, mindenki menti a menthetőt. Nagyon rossz példa az új nemzedék számára és ezért is mert az ország válságban van ezért ilyen a mostani nemzedék. Ha rám hallgatsz kukába dobod ezt a hazameneteles ötleted több ezer ember tenné össze a kezét, ha kijöhetne és itt kint kezdhetné újra az életét! Jól gondold meg mit cselekszel!
2015. ápr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia, én Ausztriában lakom lassan 3 éve. Mindig gondolkozom, hogy hogyan hiányozhat Magyarország, pszichológusnál is voltam, azóta könnyebb. Próbáld meg becsülni a kincset amit kaptál. Gondolj rá, ha egyszer esetleg kórház szorulnál, akkor Magyarországon vagy Németországban kezelnének jobban? Próbáld megtalálni új otthonodbana szépet, és sok kitartást! Nehéz, nehéz, de hidd el, sokkal de sokkal jobb ott neked! 21/l
2015. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
58%
2009 aprilisaban hagytam el az orszagot, egy utazotaska es egy hatizsak volt mindenem amit magammal vittem. A CDG-n szalltam at a New York-ba tarto gepre, ott alltam utoljara europai foldon. Ennek 6 eve, azota nem voltam magyarorszagon és europaban sem, nem hianyzott az orszag ahogy most sem hianyzik. Legyen boldog orban viktor a ketszersult fajtajaval, tamogassa oket, nyomja nekik a penzt, a magyar nep meg had szeledjen szet a vilagban uj hazat keresve.
2015. máj. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!