Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Teljes magyány és sikertelensé...

Teljes magyány és sikertelenség. Öngyilkos szeretnék lenni, pedig tudom nem ez nem a legmegfelelőbb megoldás. De akkor mi?

Figyelt kérdés

Egész életemben szinte magányos voltam. Egy-két baráton kívül senkim sem volt. A gimnáziumot tartottam nagy reménynek, hátha ott teszek néhány új ismerősre és jó barátra szert, de ez két év alatt sem jött össze eddig. Napjaim abból állnak hogy az iskolában semmibe vagyok véve, majd hazajövök és itthon is csak magány vár. Nagyjából másfél éve gondoltam rá először feladok mindent, de meggondoltam magam és elkezdtem interneten ismerkedni. Első alkalommal kifogtam valakit, aki mint kiderült egész idő alatt csak játszott velem. Megrendült becsületem az emberekben, itt volt másodjára hogy "arra" gondoltam. Mikor erőt gyűjtöttem, elkezdtem újra ismerkedni. Megismertem egy lányt, akivel nagyon jól éreztem magam. Elment a gonosz kis gondolat, végre boldog voltam! Beszélgettünk-írogattunk akár egész nap is, majd (távolsági okok miatt) több hónap múlva találkoztunk először. Életem legcsodálatosabb napját töltöttem vele, boldog voltam nagyon - mindaddig amíg azt nem írta másnap hogy ő nem érezte jól magát. Au, ez fájt, jókedvemnek és önbecsülésemnek annyi. Azóta keveseket beszélünk, és bár állítja találkozna velem még, nincs belőle eddig semmi.

Ehhez társulnak mostanában a rossz osztályzataim és konfliktusaim az emberekkel. Nem jön össze semmi nekem, amit próbálok. Harmadjára van az érzésem hogy felesleges vagyok. Erős késztetést érzek az ivásra vagy az öngyilkosságra.

Egyiket sem akarom megtenni, de nagyon félek egyszer elhagy az önuralmam.



2015. jún. 3. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szinte magamra ismertem abban amit írtál. Annyi különbséggel, hogy én eljutottam arra a pontra,hogy feladjam. Jelenleg is a pszichiátrián kezelnek. Hidd el, nem éri meg. Ha gondolod írhatsz. 15/L.
2015. jún. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Siránkozol az irásodban végig ember. Szedd össze magad. A rossz osztályzatodról is te tehetsz. Meg a többi dologról...
2015. jún. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A magány tényleg egy nagyon rossz dolog, de hidd el, hogy így is el tud éldegélni az ember.Ez most tudom, hogy sablonosan fog hangzani, de próbálj meg nyitni az emberek felé, mert biztos van aki szeret téged (velem is így volt, és most egy olyan osztálytársammal vagyok jóba, akivel álmomba sem gondoltam volna:)Ez mind, nagyon nehéz, tudom, de hidd el, hogy felállni és újrakezdeni nagyon nagy dolog és ha ezt megteszed, akkor nagyon büszke lehetsz magadra és ez már egy pozitív dolog.

Próbáld megkeresni a jó tulajdonságaidat, írd őket össze és ezt tűzd ki valami olyan helyre, ahol minden nap látod.És esetleg, ha van olyan tantárgy, amiben jó vagy segíts a többieknek benne, annak általában mindenki örül.

És még próbálj meg valami hobbyt találni, ami esetleg csapatos(pl.:foci csapat, gitározás...), amivel elütheted az időt és még élvezed is:)

Sok sikert ;)

U.I.:egyébként a lányok kiszámíthatatlanok és nagyon nem is tudják, hogy mit akarnak

2015. jún. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne legyél öngyilkos, ezzel nem oldasz meg semmit és biztos, hogy fontos vagy valakinek:)
2015. jún. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Előtted még az egész élet, lesz ez jobb is csak szedd össze magad, és állj pozitívan a dolgokhoz. Idő kell mindenhez, egy egy kapcsolat kialakulásához is. Találkozz megint a lánnyal, hiszen ő is akar, másodszorra majd jobb lesz, figyelj oda rá. Legyen önbizalmad és önbecsülésed is. Amúgy a serdülőkorban sok ilyen érzelme és gondolata, nehézsége van az embernek, de előbb utóbb úgy is kinövöd. A kudarcokról meg csak annyit, hogy az ember élete végéig kudarcok sorozatán megy keresztül, meg kell tanulni ezen túl tenni magadat. Nem az számít hányszor esel el, hanem az hogy mindig állj fel.

A barátok sajnos jönnek mennek, lesznek újak, és lehetnek olyan időszakok is, amikor senkire sem számíthatsz, csak saját magadra, ilyen az élet, meg kell tanulni ERŐSNEK lenni.

Tanulás tekintetében próbálj meg másokkal tanulni, biztos van olyan is amiben te segíthetsz másoknak. Légy nyitott az emberek felé. Az ivásra meg ne szokj rá, hülyeség, csak még rosszabb lesz minden hosszútávon.

Mondogasd magadban, hogy erős vagy. Kitartást!

2015. jún. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia.

Az én történetem is hasonló. Ha gondolod, beszélgethetünk. Persze, tudom, hogy megrendült a bizalmad az emberekben, nekem se megy már... de én nem akarom feladni, és tudom, hogy egy beszélgetéssel nem lehet mindent megoldani, de hátha segíthetek valamiben :)

2015. jún. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pár nagyságrenddel élhetetlenebb körülmények közt nőttem fel, de nem jutott eszembe ilyesmi. Olyan már volt, hogy leküldeném a földre valamelyik fölényeskedő tetűládát, és taposnám, míg le nem csap valaki, de nem is verekedtem inkább soha. Kinőttem, erős lettem, a jég hátán is megélek. A fájdalom meg azért van, hogy tudd, merre nem érdemes sodródni. Tehát nem olyasmi, amit magadnak kell okozz ilyen tépelődéssel meg életeseményeidből súlyos megállapítások levonásával. Maszturbálj ritkábban, egyél bonyolultan, ne felejts el néha ledobni egy-két sört, és hát ami csak eszedbe jut, ha az egyensúly megtalálásáról van szó. Mert ugye erről kell szó legyen, ez a cél, igaz?
2015. jún. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Figyelj nézd meg ezt a videót: [link]

És talán egy kicsit segít

2015. jún. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Adj még egy esélyt magadnak, próbáld ki ezt a tábort:

[link]

Ez egy angol tábor éppen a te korosztályodnak, ráadásul különleges, itt garantáltan nem fogod egyedül érezni magad, és biztos vagyok benne, hogy élményekkel megrakodva térnél haza utána. Külföldi és magyar barátokra is szert tehetsz. Én is részt vettem rajta korábban, és felejthetetlen élmény.

2015. jún. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden olyan válaszolónak, aki öntötte belém a lelket, tanácsot adott, próbált segíteni, elmesélte a saját tapasztalatát, vagy esetleg linket küldött. Persze van olyan is aki nem vett komolyan, hát... már megszoktam... Nade szóval jól esett hogy ennyi választ kaptam, ennyien próbálnak segíteni rajtam, egy ismeretlenen. És megfontolok és átgondolok mindent amit itt olvastam, érzem hogy megéri. Mégegyszer köszönöm, sokat segített mindez.
2015. jún. 8. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!