Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Megfelelő alap-e ez egy új...

Megfelelő alap-e ez egy új kezdethez?

Figyelt kérdés

Lassan 19 éves vagyok, de még sosem volt párkapcsolatom, csókból is is összesen csak két félszeg próbálkozásig jutottam egy-egy bulin, tehát sajnos még igen talasztalatlan is vagyok a téren. Ami a legjobban fáj, hogy barátaim sincsenek, nincs kit elhívnom ide-oda, és senki nem hív engem se sehova, egy moziba nem tudok kivel menni. Ha van valami osztályos szintű - oda ugye mindenki hivatalos - kimozdulás, akkor általában mindig megyek, de az esetek túlnyomó részében nem érzem jól magam, sosem tudtam rendesen beilleszkedni, nem találom a közös hangot velük. Egyszerűen nincs olyan, amit ha felvetnék ne lennék egyedül vele, sokszor alig vagy egyáltalán nem ismerik. Más az ízlésem és más tetszik filmekből, zenéből, könyvekből, sportokból, röviden mindenből, de a világnézetem is sokban különbözik. Pedig nyitottnak vallom magam, rengeteg minden érdekel, de a legtöbb dologról azonban már van valami kialakult véleményem, amin sokszor kevesen osztoznak. Mindenhez hozzá tudok szólni, de eddig sajnos nem sokat voltak kíváncsiak rám. Sajnos gyakran érzem azt is, hogy nem vesznek komolyan vagy kissé lenéznek. Vázlatosan ez összefoglalná az eddigi helyzetem. Sok hibám van, amiken próbálok javítani, de vannak úgy gondolom / remélem jó es szeretetreméltó tulajdonságaim is. Amit talán a legrosszabbul csinálhattam, hogy rossz, hanem egyenesen nem volt self-marketingem, nem adtam elő magam, nem jópofiztam, ha őszintén nem gondoltam úgy, inkább csendben maradtam. Ahogy észrevettem a legtöbb esetben másoknál se alakult ki mély kapcsolat, de van egy kevés közös pont, mégha egyeseknél csak látszólag fenntartott, és legalább elvannak egymással, szórakoznak is. A felszínességet, színlelést és a képmutatást egyáltalán nem bírom, így azonban ebben nem vettem részt ez nekem nem ment. Viszont kicsit elszomorít már a magányosság.

Most érettségiztem és abban reménykedem, hogy eddigi életem legnehezebb szakaszát, a gimnáziumi éveket, amibe kis híján beleroppantam, végre elfelejthetem és az egyetem kezdetével majd újult erővel próbálkozhatok majd. Új közegben, új emberekkel ismerkedhetek, barátkozhatok majd. Nincsenek nagy elvárásaim, de szeretném ha találnék olyanokat akik elfogadnak, és nemcsak megtűrnek, akikkel vannak közös pontok és ha szeretni nem is, de legalább bizonyos mértékben tisztelnek. Szeretni bőven elég ha majd csak egy ember fog, akit én is szerethetek és akire majd társamként tekinthetek.


Lehet annyira konkrét kérdésem nincs, ezt elmondani, megírni senkinek nem tudom, ha nem is olvassa el csak egy-két ember már akkor is sokkalta jobb, így hogy kiírtam magamból. Van aki együtt tud érezni ezzel? Ugye jó esélyem lesz majd az egyetemen így is, gyakorlatilag a nulláról a kapcsolatok terén? Elvégre a lehetősége megvan. Nektek ez hogyan változott?



2015. júl. 12. 01:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Én együtt tudok érezni ezzel, ugyan én egyetem továbbra sem próbálkoztam ismerkedéssel. Biztos voltam benne, hogy lesznek hasonló érdeklődésű emberek, de tökre nem. De ha kezdeményező vagy, bármi alakulhat. Melyik egyetemre mész?
2015. júl. 12. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Valószínűleg a BME-re. És amúgy pont ettől félek én is, ha már beszélgetésbe elegyedek valakivel és van miről, tudok értelmesen, nem mondanám, hogy rossz vagyok a kommunikációban, de kissé szorongós, gyakran visszafogottabb, vagy visszahúzódóbb vagyok és általában nehéz kezdeményeznem.

Más valakinek válaszolván pedig fiú vagyok.

2015. júl. 12. 21:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljesen ilyen vagyok,csak lányban..és még a kor is nagyjából passzol,bár én már 19 vagyok egy ideje....ezzel meg tudom hogy nem segítek...csak annyit tudok írni,hogy maximálisan együtt érzek,mivel hasonló a szituációnk.
2015. júl. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
annyi a különbség,hogy én nem mentem egyetemre...
2015. júl. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Legalább tudjuk, hogy nem vagyunk egyedül vele. :)
2015. júl. 14. 10:30
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen együtt tudok érezni veled, én általánosból gimibe mentem úgy, hogy a jobb karomat adtam volna valakiért, akivel egyszer színlelés nélkül, őszintén beszélgethetek, és nem néz le az ízlésemért, világnézetemért.


De ha elfogadsz egy tanácsot, nem csak az egyetem keretein belül próbálkozol - bár a szaktársaiddal nyilván lesz közös érdeklődés, ha egyszer egy szakra mentetek. Azt írtad, más filmeket, könyveket, zenéket, sportokat szeretsz, mint a többség. Nem gondoltál még arra, hogy ezt használd fel ismerkedéshez? Én a barátaim felét rajongói fórumokról szedtem össze, egy-egy rövid beszélgetés után kiderült, hogy nem csak az az egy bizonyos könyv/film/zene közös bennünk. :D Vagy akár eljárhatsz valahová sportolni, ahol mindjárt lehet az adott sport kedvelőivel beszélgetni. Budapesten könnyű ismerkedni, nem csak az ember a több, hanem a rendezvény, szórakozási, ismerkedési lehetőség is.


Végül pedig: ne fájjon, ha semmibe vesznek vagy lenéznek. Hidd el, hogy értékes és különleges ember vagy, és aki ezt nem képes értékelni benned, arra nincsen szükséged. :)

2015. júl. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, és a tanácsokat is! :) Igyekezni fogok.
2015. júl. 15. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!