Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kihez fordulhatnék a problémái...

Kihez fordulhatnék a problémáimmal? Van itt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem egyedi az esetem, de gondoltam kiírom magamból, hátha tud valaki tanácsot, eligazítást adni, hogy mi a teendő ilyenkor.

Sosem voltam az a vidám típus, a gyerekkorom nem alakult túl jól, rengeteg nehéz időszakot tudhatok magam mögött, családilag..és talán..helyzetemhez mérten ott tartok, hogy boldognak kéne lennem. Sok minden rendeződött az életemben, én viszont mégis úgy érzem, mintha skatulyába lennék zárva, és csak azt várom, hogy mikor törhetek ki végre és vethetek véget ennek a színjátéknak.

Sokszor igazából csak annyi a bajom, hogy nem tudom, kihez forduljak segítségért. Nincs igazán senki olyan, akiben megbíznék, és akinek maximálisan merném saját magamat adni. Pedig sokszor másra sem lenne szükségem, csak hogy megoszthassam örömömet, bánatomat, valaki olyannal, akiről biztosan tudom, hogy nem ítélkezik felettem, akinek tényleg ki merném mondani, amit valójában gondolok, vagy érzek.

Családommal valahogy nem ápolok túlzottan mély viszonyt, sőt, gyakran azt érzem, ők állnak tőlem a világon a legtávolabb. Sajnálom, hogy ez így alakult, nyílván én is hibás vagyok benne valamilyen szinten. Apukámmal élek; inkább úgy írnám le, hogy vele lakom egy fedél alatt, de alig szólunk egymáshoz. Ha problémám van és esetleg elmondom neki, nem tulajdonít neki semmi jelentőséget, csak azt mondja, ne foglalkozzak vele, vagy egyszerűen kinevet. Anyukámmal egyáltalán nem is tartom a kapcsolatot, csalódtam benne úgy összességében, de ez hosszú sztori, úgyhogy őt inkább hagyjuk ki ebből,

Barátom van, már lassan fél éve, akivel távkapcsolatot tartok. Először minden nagyon szép volt, de most már az egész inkább teher számomra, semmint boldoggá tenne, megvisel. Legszívesebben kilépnék belőle, de nincs hozzá elég bátorságom.

Hétköznapokban vidámnak látszom, nagyon pörgősen élek, minden téren a maximumot igyekszem kihozni magamból, hogy addig se kelljen befelé figyelnem. Szeretem, ha szívességet kérnek tőlem, mindig segítek mindenkinek, ha szükséges. Könnyen szerzek barátokat, de minden kapcsolatom felszín, csak együtt lógunk, meg nevetünk néha, de még sosem éreztem úgy, hogy egy adott társaságba úgy igazán passzolnék. Nem nagyon érzem jól magam a haverokkal, legtöbbjük értékrendjét egyszerűen nem érzem a sajátomnak. Ők mindig mesélnek, én mindig hallgatok, ha kérdez valaki a hogylétem felől, inkább csak kamuzok valamit, persze közben legbelül zavar, hogy egy hazugságban élek tulajdonképpen; de nem tudom, elfogadnának-e, ha valóban ismernének.

Korábban fordultam már szakemberhez (táplálkozási zavarok okán), egy éven keresztül kaptam kezelést, de valamiért a pszichológusom előtt is bennem volt egyfajta félsz, így vele sem tudtam mélyebb beszélgetésekbe bocsátkozni. (azóta is vannak táplálkozási zavaraim, időszakosan).

Persze szoktak lenni olyan időszakjaim, mikor csendesednek bennem ezek az érzések, vagy csak nem foglalkozom velük, de úgy a szívem mélyén mindig érzem, hogy valami már régóta nem oké velem.

Csak nem tudom, hogyan oldjam ezt meg egyedül.

Jól esett ezt névtelenül, arc nélkül leírni, köszönöm azoknak, aki végigolvasták!

16/L



2015. aug. 26. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogyha nem nyílsz meg, nem vagy őszinte, nem mondod el, hogy miről mit gondolsz, mit tartasz helyesnek, mit értéktelennek, akkor ne csodáld, ha sosem érzed magad a helyeden a társaságodban. Esélyed nincs hozzád hasonló gondolkodású barátokat szerezni így.


"Ők mindig mesélnek, én mindig hallgatok, ha kérdez valaki a hogylétem felől, inkább csak kamuzok valamit"

Most gondold végig, ez alapján mit gondolhatnak rólad mások... én valami ilyesmit, hogy "kedves, szimpatikus lány, de nem tudok vele értelmesen beszélgetni" hát így nem lehet elmélyíteni a barátságokat. Magadon változtass, azzal pont le fogod építeni a nem hozzád illő, de bevonzani a hozzád hasonló embereket.

2015. aug. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szeresd magad és találj olyan barátokat akiket igazán érdekel az életed, akikben valóban meg tudsz bízni. Nálam is kicsit hasonló volt a helyzet, bár vannak eltérések. Barátnpőm nekem is 1 van igazából, de legalább 28 évesen megtaláltam a társam. Addig nem lesz jobb amíg középsuliba jársz. Ha munkahelyre kerülsz, vagy majd elköltözöl otthonról, akkor minden jobb lesz, addig sajnos még sokat kell kibírni és tanulni. Sajnálom , hogy anyukáddal nem tartod a kapcsolatot, mert normál esetben az anya a legfontosab egy ember életében és végig meghatározó. Valószínűleg ettől a nagy bizalmatlanság és hogy nem érzed miylen az igazi szeretet. Csak remélem, hogy párt jól sikerül választani és vele kapsz egy normális családot is.
2015. aug. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Támogatom az előző kettőt és ha úgy van írj 1 levelet hogy mi az amit kibeszélnél magadból és akkor 1 fokkal könnyebb lenne hogy mégis valakinek kiírhatod.

Ideiglenesen segítene a dolgon

2015. aug. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 opened paradise ***** válasza:

A pszichológusodnak pedig tényleg meg kéne nyílnod,különben csak elvesztegetett idő és pénz.


Azok nem igazi barátságok,hiába szerzed meg őket könnyen. Még lehetnének is,de ezért neked is kéne tenned,mert jelenleg senkit sem engedsz magadhoz közel.


Valamint én szakítanék a helyedben...

A távkapcsolat alapjáraton...főleg a te korodban. Nincs olyan,aki ott lenne és támogatna,nem ér semmit sem igazán. Pláne,ha még azt is írod,hogy már csak teher.

2015. aug. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
XD elsem hiszem hogy ennyire hasonló az élettörténetem valakivel, csak annyi a különbség hogy én anyámmal élek, és a haverok között inkább csak én beszélek a legtöbbet, mondjuk az utóbbi időben nemnagyon tudok velük beszélni, mert 2 év alatt rájöttem hogy nem illek bele a csapatba, olyan kívülálló szerűség lettem mert nem találok hozzám hasonlót, de mindenkivel kijövök meg haverkodok,csak igazából senki nem érdekel, ja meg én fiu vagyok :) ha gondolod nyugodtan írhatsz
2015. aug. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gargamella válasza:
Szia!Kerlek,nyilj meg,en jovo heten 30 leszek,es meg mindig ugyanitt tartok..hacsak mar nem rosszabb..ne felj,nincs mitol.Most meg fiatal vagy,meg tudsz valtoztatni magadon!Es aki nem fogad el,nos...olyan biztosan nem lessz :)
2015. aug. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is kb ilyen a helyzetem,kisseb-nagyobb eltérésekkel. Tudom milyen érzés az,amikor senki sem ért meg és nem tulajdonít jelentőséget a gondjaidnak. Ha gondolod nyugodtan írhatsz,és fel a fejjel! ;) 16/L
2015. aug. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!