Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon sok emberrel megutáltat...

Nagyon sok emberrel megutáltattam magam az elmúlt pár évben, de megváltoztam, hogyan zárhatnám le a múltat?

Figyelt kérdés

Bánt a dolog lelkileg, hogy ennyien utálnak, legtöbben közülük megbocsátásra képtelenek egyszerűen szóba se hajlandóak állni már velem.

Mostmár más a helyzet, viszont akik megutáltak, azokkal már nem tudom jóvá tenni a kapcsolatot, és bánt a dolog hogy ennyire megutáltak. Hogyan fogadhatnám ezt el, zárhatnám le a múltat és tekinthetnék inkább a jövő felé?


2015. okt. 10. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Igazuk van, hogy nem állnak szóba veled, én sem tenném.


Mostohaanyámmal egy szót sem váltok, midig kötsögösködött, stb... most, persze pitizne, meg jönne jópofiskodni, hát anyád! Eszem égéban sincs, aki a hat évig csak kritizálni és bszogatni tudott, az hagyjon békén.


Megváltoztál, ja, bűntudatod van, de jó is így. Ezzel együtt kell élned, tanultál belőle. A múltat zárd le, és innentől kezdve viselkedj normálisan másokkal.

2015. okt. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Titusztitusz ***** válasza:
Pl. úgy zárhatnád le a múltat, hogy TUDOMÁSUL VESZED AZT, hogy "megutáltattad magad" sok illetővel...Ez az állapot azt jelenti, hogy BELETÖRŐDÖL ABBA, hogy bizony "ez a vonat sajnos már elment", éshát éppen ezért a továbbiakban NE FOGLALKOZZ A NEVEZETT ILLETŐKKEL, hanem keress ÚJ ISMERETTSÉGEKET...Olyan illetőket, akikkel még nem utáltattad meg magad...És igyekezz tanulni az előző esetek hibáibol, hogy mégegyszer ne ess bele újra az addigiak csapdájába...
2015. okt. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1: Nem tudhatod, hogy miért utálták meg. Engem is nagyon sokan utálnak, pedig aztán marhára nem vagyok az a köcsögösködő stílus...


Pusztán depressziós voltam sokáig és azokat nehezen viselik el az emberek és ezért kiközösítettek...


Egyébként ettől függetlenül engem is érdekelne a válasz, mert még most is előfordulnak dolgok, ami miatt meg vagyok sértődve (például nem hívtak el egy esküvőre úgy, hogy sokáig még együtt is laktam a most már házaspárral).

2015. okt. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi van, fáj az igazság?! Nyilván OKUK van rá, cak úgy SENKIT nem utál a másik. Szóval megérdemled.


Utolsó a "nem barátkoznak velem", és a "megbocsátásra képtelenül rühellnek" között van némi különbség. Te tényleg nem érzed?


Te nem feltétlen tehetsz róla, ő viszont igen!

2015. okt. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én nem értem miért írtok ilyen dolgokat? Igenis változik az ember, és az az egyik legnemesebb tulajdonság, ha belátja a hibáit. Én azt gondolom az általad leírtaknak több oka és módja is lehet. Mondjuk nem tudom próbáltál e már teljesen őszintén beszélni velük? De vannak olyan emberek, akik nem látják be a fentebb leírtakat és képtelenek a megbocsátásra. A másik, hogy az emberek sokszor jönnek-mennek, kevés az állandó és igazán őszinte kapcsolat az életünkben. Biztos, hogy ezekre a kapcsolatokra szükséged lenne, és őszinték voltak? Mert szerintem ha egy kapcsolat igaz érzelmeken és szereteten alapul, akkor rendezhető a viszony. De ehhez mindkét fél kell. Elhiszem, én is tudom magamról, milyen rossz érzés belegondolni, hogy valaki neheztel vagy utál azért, ahogy viselkedtem vele. De azt mondják az okosok, hogy próbáljuk elfogadni a történéseket, megbocsátani magunknak és elengedi őket. Szerintem a valós vagy csak magadnak írt levél biztosan segítene a "feloldozásban", ahol őszintén leírsz mindent. Az a lényeg, hogy Neked legyen jobb! :) És próbálj a már új Önmagaddal új barátokat találni.
2015. okt. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!