Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lehet egy remete típusú...

Lehet egy remete típusú életet élő embernek boldog élete?

Figyelt kérdés

Harminc feletti férfi kollegámról van szó, aki bár itt a munkahelyen abszolút nem különcködik, de mint megtudtam ha nem dolgozik akkor otthon van egyedül, sehova nem megy, senki társaságát nem igényli. Nincsenek barátai, a szülein kívül senkivel nem tartja a kapcsolatot, és azt mondja, hogy még párkapcsolata sem volt soha.


Lehet boldog így valaki? Az ilyen életnek van egyáltalán értelme? Így fogja leélni a hátralévő életét hogy csak munka meg otthonülés?


2015. okt. 29. 12:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%

mástól boldogok az emberek...van akinek a pénz kell, van akinek a magány, van akinek a szex, van akinek a pia, van akinek a drog.....persze van vegyes is...


miért ne lehetne attól boldog, mert egyedül szeret lenni?

én is sokat vagyok otthon, mondjuk én tartok emberekkel kapcsolatot és boldog vagyok...


22F

2015. okt. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%
Mindenki maga tudja (vagy keresi), hogy neki mi a boldogság.
2015. okt. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
Ne lepődj meg,rengeteg ilyen van ám! - Egy idő után hozzá is lehet szokni és nem is igényli az ember a társaságot. Egy baráti társaságban is mindig akad valaki aki kibeszéli és furkálja a másikat,sokan nehezen tűrik a fejjátszást és a konfliktust inkább magányosan élnek békességben.
2015. okt. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Lehet.

Jelenleg nála is sokkal remetébb életet élek.

:)))

2015. okt. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
ha magamból indulok ki, nem. nekem sincsenek barátaim és nem vagyok boldog, mondjuk én változtatni akarok.
2015. okt. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, csak az emberek nem tudják hogyan kell.
2015. okt. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
Lehet boldog, de teljes nem.
2015. okt. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Miért ne lehetne? Minden embert más tesz boldoggá. Lehet, hogy van olyan hobbija, amit nagyon szeret csinálni, vagy olvas, netetik, filmeket néz... attól, hogy egyedül van, még lehet nagyon érdekes élete is akár.
2015. okt. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

Persze, hogy lehet, nem mindenki igényli a társaságot, még ha az embernél az is a tipikus. De annyi más van, ráadásul neten is lehet kommunikálni, OK, hogy más, de van, akinek az is megfelel, főleg, ha ott hasonszőrűt talál, élőben pedig csak feszengene a másfajták közt.


Én elég ritkán találkozom élő emberrel a páromon kívül, voltak időszakaim, amikor semmi kommuikációm nem volt másokkal, nem rossz az. Pedig én elsősorban szangvinikus-kolerikus vérmérsékletű vagyok, elvben extrovertált és nagyon verbális. De egyedül lenni azért igen jó :) Hatalmas szükségem van rá, bár mint tudjuk, másoknak is, kell az, hogy elgondolkodjunk a dolgokon magunkban.


Úgy írod a munkát és otthonülést, mintha ez sivár lenne. Nekem a legtöbb társas dolog sivár, az emberek békétlenek, ölik egymást, esetleg falból mosolyognak, nekem ez nem kéne. Persze a jó társas együttlét az szuper.

De otthon rengeteg dolgot lehet csinálni, művészet, alkotás, tudományok, ismeretterjesztő és egyéb filmek... Klasszisokkal jobb, mint társaságban pletyózni vagy a gyerekkel veszekedni, csak mert karót hozott matekból.

Szóval a társas ember sem feltétlenül tölt értékes időt, amikor társas életet él. A társas magány pedig borzalmas.

2015. okt. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

"Az ilyen életnek van egyáltalán értelme?"

Kérdés mit veszünk az élet értelmének. Házaspárként is lehet hazajárni veszekedni, gyűlölködni, és tv-t bámulni. Sőt, ha úgy nézzük, az emberek 90%-a nem nyújt semmi kimagaslót, csak létezik, elvégzi a munkáját és meghal, így nézve mi az élet értelme?


Én például jobban érzem magam egyedül mint társaságban, nem is igénylem. Élem a saját kis életem, melózok, utána pihenhetek, magamnak osztom be az időmet, amit kell megbeszélek a családommal. És ennyi elég. Én társaságban érzem igazán hogy nem tartozom oda, és sokkal magányosabbnak érzem magam, mit egyedül.


És úgy vagyok, hogy minek erőltessek valamit ami nem megy és csak rosszul érzem magam utána? Egyedül meg igazából azt csinálok amihez épp kedvem van, és jól érzem magam.

2015. okt. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!