Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ezzel más is van így?

Ezzel más is van így?

Figyelt kérdés

Sose voltak barátaim, inkább csak ismerősök. Ha voltak is barátok, azok csak időszakosan voltak és csak azért mert egy helyre jártunk (iskola), de aztán egyből felbomlottak ezek a kapcsolatok (nem voltak igazi barátságok). Ha van is valaki, akinek a barátja lehetnék, akkor csak másodhegedűs vagyok, vannak fontosabb, elsődlegesebb barátai az illetőnek, akikkel inkább együtt van, ráadásul a baráti köreikbe nem tudok beilleszkedni így szép lassan a "barátság" is véget ér mert lemorzsolódok.

Van olyan, ami még így van ezzel? Hogyan élitek az életeteket? Ismerőseitek mennyire vannak?



2015. dec. 4. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. Bár, nem tudom, meddig, és miért bírom még ezt.
2015. dec. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
ismerősőm kb 300 van , de barát egyse. kb 20-30-al mindig beszélgetek de azért mégis csak ismerősök. 23/f
2015. dec. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Így voltam/vagyok én is. A középsuli évek nekem is így teltek. A főiskola sokkal jobb volt, koliból rengeteg ismerős,barát lett, de mióta végeztem és szétszóródtunk ugyan ez a helyzet. 1-2 megmaradt és rájöttem az a legfontosabb,hogy ők még ha nincsenek is a közelben,mindig számíthatok rájuk.
2015. dec. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyedül élek. A munkarendem meg mindig változik, ennyiből jó, hogy nem kell alkalmazkodnom, nem zavarok vele senkit.


Amúgy a munkám szeretem szóval ott még kollégákkal is elvagyok, itthon meg pihenek, olvasgatok, meg mindig akad valami a ház körül is, szóval telnek a napok szépen.

2015. dec. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még!

Nem igazán tudom, hogy ezzel mit kezdhetnék, mert azt is látom, hogy ha más új közösségbe kerül, akkor simán el van és szerez barátokat, még úgy is, hogy az már egy meglévő, valamelyest megszilárdult közösség. De én elég nehezen ismerkedek, nem igazán látom, hogy az emberek szeretnének velem lenni.

21 vagyok, egyetemre járok, úgy kezdtem, hogy 1 évig csináltam a szakom az egyik egyetemen, aztán átmentem egy jobbra ugyanazt a szakot folytatni, első egyetemen lett egy pár ismeretségem, de vége szakadtak, az újnál meg már mindenki ismer mindenkit. Középiskolában nem voltak barátaim, az általános iskolaiak meg eltűntek.

Félek attól, hogy így mi lesz velem, mert nem csak egyedül vagyok, de ha baj van nem tudom kire számítsak, és azt mondják munkahelyet is kapcsolatokon keresztül lehet szerezni. Testvéreim vannak, velük jó is a kapcsolatom.

2015. dec. 5. 19:36
 6/8 Roland G. ***** válasza:
73%

Szia!

Nem könnyű igaz barátra lelni és akiről azt hinné az ember,hogy barátja,arról előbb-utóbb kiderül,hogy csak haver/ismerős,ami nem ugyanaz.A barát mindig,minden körülmény között melletted van,ilyen ember pedig manapság ritka.Nagyon sok ismerősöm van,de amikor az ember esetleg bajba kerül,akkor eltűnnek vagy nem fordulhatsz hozzájuk segítségért.Ezt olvastam valahol és nagyon igaz:A hamis barát olyan,mint az árnyék.Csak addig tart veled,míg süt a Nap!...

2015. dec. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem baj az ilyen, én élvezem. Nem ismer ki teljesen senki sem, így mindig védve maradnak a mentális és emocionális gyenge pontjaim. Általában megfigyelem az embereket és a társadalom működését, fél-kívülállóként ez jó móka. Ismerősöm az sok van, a környezetemben mindenkit ismerek, és mindenkiről tudok mindent.
2015. dec. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többi választ is!

Ismerősökkel mennyire szoktatok eljárni? A legtöbb helyre egyedül jártok?

2015. dec. 8. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!