Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan találjak társaságot...

Hogyan találjak társaságot magamnak?

Figyelt kérdés

Nulla szociális élet, nem járok emberek közé, csak muszájból, hetente kétszer-háromszor. Barátaim egyáltalán nincsenek. 1-2 ember van akikkel néha fb-on beszélgetek, de nekik se szívesen írok vissza mert nincs meg az összhang és nincs kedvem már megnyílni senkinek. Lassan egy éve nincsenek barátaim mondhatni egész jól megvagyok egyedül, viszont ha megnézek egy filmet ahol látok emberi kapcsolatokat, ismét arra vágyok, hogy nekem is pörgös életem legyen, barátokkal, bulizással stb. Anyám is folyton szekál. Intp vagyok, nehezen barátkozok és ha igen, akkor sincs meg az összhang. Csak színészkedek, idomulok a másikhoz, aki hozzám úgy se tudna mert nem tudom felvállalni, megmutatni a valódi önmagamat, egyszerűen nem megy, teljesen más vagyok.

Hogyan szerezzek barátokat? Valódi barátokat?

Nem merek odamenni csak úgy emberekhez, interneten meg nehézkés. Egyáltalán HOL barátkozhatnék?

L


2015. dec. 13. 01:36
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Kb ilyen vagyok én is.

18/L

2015. dec. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Így szinte sehogy nem lehet. Tudom, mert én is így működök és nem haladok egyről a kettőre. Annyi esélyünk van, hogy eljárunk rendezvényekre, előadásokra, bárhova, ahol emberek vannak, és bízunk a nagy számok törvényében. Szerintem ez működik. Egyéb megoldás alapjaiban megváltozni belsőre, de az sem lehet egyszerű. 22/f
2015. dec. 13. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 bandi6891 ***** válasza:
74%

Csak egy éve?Én már 8 évnél járok és nem is tervezek másokkal foglalkozni.De ami téged illet,nem érzem a nagy vágyat hogy ismerkedj,akkor mégis minek erőlteted?Csak azért mert kényelmetlen?Hát akkor nagyon sajnálom azt aki elkezd ismerkedni majd veled.Ha képtelen vagy ismerkedni és nem is nagyon vágysz rá miért nem magaddal foglalkozol?Inkább feleslegesen erőlködsz?

Vagy ha lelki bajod van kezeltesd(például mint én).


Ja meg eszembe jutott még:mire eljutsz egy olyan emberig aki igazi barát tud lenni,ki fogod bírni azt a számos kudarcot ami nem megfelelő emberek miatt lesz?Te vajon viszonozni fogod azt amit a másik fél bele ad a kapcsolatba?

2015. dec. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

2-esnek igaza van: vagy erőt veszel magadon és megváltozol (magyarul: erőlteted a társaságba járást, eljársz olyan helyekre, ahol emberek vannak, és megpróbálsz velük interakcióba lépni,s ennek következtében egy idő után - nyilván ez nem megy egyik pillanatról a másikra - megnyílsz és rákapsz a társaságba járás ízére), vagy ha nem megy, akkor maradsz magányos farkas.

Itt a kérdés legfőképp az, hogy van-e benned vágy az ismerkedésre. Ez semmi máson nem múlik(nem szépség és nem pénz kérdése), beszélgetni mindenkivel lehet, aki alapból nem unszimpatikus a másik félnek.

2015. dec. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk mi érdekel? Vagy mit szeretsz csinálni? Valami pont csak van ahonnan ki lehetne indulni és keresni hasonló érdelődésű embereket. :D
2015. dec. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én INFJ férfi vagyok, ha már említetted a Briggs-Myers féle tesztet. Nekem is roppant nehéz megtalálnom a hangot a legtöbb emberrel. Hogy is mondjam? VÉgül is nincs gondom a kommunikációval, idegen társaságban is egész jól feltalálm magam, de a belső meggyőződéseim az életről egészen mások, mint a nagy átlagnak. Kutató, elemző, intellektuális elme vagyok, és folyton mérlegelek, ki miért olyan, amilyen, mi a motivációja az embereknek, mert nem igazán értem meg sokszor a viselkedésüket, meg ez az egész felszínes világ nem az én asztalom. Pedig én már közelebb vagyok a harminchoz, mint a húszhoz, amikor még foghatnám arra, hogy hormonok, meg fiatalos lázadás stb. Szóval nem vagyok full különc, meg aberrált, hogy lehetetlen dolgokról fantáziáljak, vágyakzzak utánuk, de mégis annyira más vagyok. Pl. én csendesen élek, zavarnak a hangosságok, szeretem a rendet, kedvelem azt, ha alkalmazkodni tudnak hozzám, mivel alapból én is ezt teszem, ha idegen helyre megyek, vagy mondjuk egy lakásban kell laknom, pl. albérlet, akkor minél csendesebben, minél egyszerűebben, visszafogottabban igyekszem élni, nem úgy mint a nagy többség, hogy leszar mindent és mindenkit, üvölteti a tv-t, gépet, trehány, hanyag, igénytelen stb. Ilyenekből is voltak már vitáim emberekkel. Szóval sokakból hiányzik az, ami nálam alap dolog. Élesen bírálom az igazságtalanságot, erős az igazságérzetem, és nem bírom elviselni az emberi tudatlanságot, idiotizmust. Emiatt nekem is csak kevés barátom van, holott azért mégis vágyom többek elismerésére. Lényegében a kutya sem keres, nem igazán szeretik az emberek azt, ha valakinek éles a látása, és ki is meri nyilvánítani azt, hogy valami nem kóser. Sokat agyalok azon én is, mivel szeretem a filmeket, és azért figyelem távolból az embereket Facebookon is pl, hogy másnak mennyire aktív, pörgős élete van, velem meg semmi sem történik. És nem azért, mert nem szeretném, nem teszek érte, hanem mert nem tudok. A körülményeim is olyanok, hogy ha megszakadnék sem tudnék pl világot járni, mert nincs pénzem rá, míg másnak az a legnagyobb baja, hogy hol egyen, kivel randizzon stb. :D Szóval, hogy mennyire nincs életem, pedig szeretném, hogy legyen, de sehonnan nem kapok segítságet ehhez. Úgy vélem, csomó segget kéne kinyalnom ahhoz, hogy ehhez emberi kapcsolatokra tegyek szert, de ez meg megint nem az én asztalom. :D
2015. dec. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

14.36.

Esetleg megpróbálhatod a helyi MENZA-sok összejöveteleit.

Ki tudja? Nem csak az oda járók, hanem a családtagjaik között is találhatsz barátokat.( Nem mindenkinek számítanak a tesztek, hogy elmenjenek.)

2015. dec. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
meglepődtem,hogy mennyien vannak itt hasonló helyzetbe,mint én. Tanácsnak én is a társaságok,rendezvények felkeresését tudnám javasolni,de tudom nem egyszerű ez annak,aki nem olyan típus.Az jutott viszont eszembe, hogy mi itt,akik mind magányosak vagyunk, mi lenne ha beszélgetnénk, megismerkednénk egymással, hiszen hasonló gondolkodásúak vagyunk, és ha úgy van, akár össze is futhatnánk majd, ha kivitelezhető, és barátságok, vagy egy jó társaság is kialakulhatna :) L
2015. dec. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!