Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Érdekbarátaim vannak, mit tegyek?

Érdekbarátaim vannak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy 15 éves fiú vagyok és most szeptemberben kezdtem el a gimnáziumot és most téliszünetre jöttem rá hogy mi is a helyzet. Az osztálytársaim nem utálnak, nem bántanak ilyen szempontból nem vagyok kiközösítve, viszont szünetekbe konkrétan egyedül ülök a padban és várom hogy had legyen már vége az egésznek, ha nem megyek oda valakihez akkor teljesen figyelmenkivül hagynak az osztálytársaim. Ellenben ha dolgozatot írunk SZÓSZERINT 5-en kérik hogy segítsek nekik, ha nincs házijuk akkor volt már hogy 8-an másolták a házimat. De miután segítettem mintha annyi lett volna mennek a barátaikhoz és ugyanúgy egyedül vagyok. Félreértés ne essék, nem az a bajom hogy segítséget kérnek vagy hogy elkérik a házit, hanem az, hogy utánna, mintha levegővé válnék, észre se vesznek. Van egy lány akivel folyton a suliba maradok, mert az kéri, hogy segítsek neki. Volt olyan hogy tanítás után 2 órát ott maradtam mert másnap írtunk és nem értette, de a szünetekbe ő se vesz észre. Mintha addig kellenék az embereknek amíg segítek nekik aztán ott hagynak egyedül.

Mondjuk nem igen tudok azonosulni a fiú osztálytársaimmal se, arról beszélnek hogy hétvégén milyent részegek voltak és ezzel nem nagyon tudok azonosulni. Nem iszok,cigizek és a foci se érdekel ami az egyik fő téma...van egy lány barátom aki nem is abba a városba él ahol én hanem több száz killométerre, eddig élőben kétszer találkoztunk, viszont minden nap beszélgetünk, tök messze van tőlem még is meghallgat, átérzi a helyzetem és ő az egyetlen ember akibe teljes mértékbe megbízok, tudom jobb egy igaz barát mint 100 hamis de még itt leszek 3 és fél évet a suliba és nem akarok ez alatt az idő alatt ennyire egyedül lenni. Szerintetek mit csináljak? Mondjuk nem lenne jó, hogy megkéne változnom azért, hogy barátokra tehessek szert...



2015. dec. 19. 15:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem csúfolnak, teljesen átlagos a testalkatom talán még soványabb is vagyok a kelleténél, a humorérzékem jö a régi osztálytársaimmal néha-néha találkozok ők velük nagyon jóba volt a kapcsolatom...de nagyon egyedül érzem itt magam
2015. dec. 19. 15:08
 2/5 anonim válasza:
Sajnos ha bármilyen közösségnek része akarsz lenni, akkor alkalmazkodnod kell. Ilyen az élet. Próbálj meg nyitni az osztálytársaid felé; gyanítom, hogy a focin kívül még másról is lehet velük beszélgetni. Ha tényleg úgy érzed, nincs senki, akivel megértenétek egymást, akkor vigyél be egy jó könyvet, vagy hallgass zenét a szünetekben. Magányosan, de el fog telni az a három és fél év is.
2015. dec. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Szia! Értelmes, komoly srácnak tűnsz. Sajna, velem is ez volt a helyzet. Egyet tudsz tenni. Máshol keresel barátokat. Oké. Ez igy nem hangzik túl könnyűnek. De nem lehetetlen! Utcán, szórakozóhelyen, moziban, neten, bárhol, tényleg! Nekem annyiban nehezebb volt, hogy sehová nem jártam.

Ha ez nem válik be, akkor várni érdemes, meg fogod találni azokat, akik hasonlóak hozzád. Mint zsák a foltját. Az a lány meg lehet, hogy csak nem mer nyitni feléd.

Ha végképp egyedül érzed magad, szívesen beszélgetek veled :)

18/ l

2015. dec. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudsz másik iskolába menni? Hátrányodra ne változz, inkább törődj bele.
2015. dec. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a legrosszabb, hogy én mindent megteszek értük, a saját időmből is órákat áldozok fel és nem viszonozzák..mintha készpénznek vennék hogy mindent megcsinálok értük,helyettük..
2015. dec. 20. 20:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!