Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit gondoltok erről, vagy...

Mit gondoltok erről, vagy erre lehet valamit mondani?

Figyelt kérdés
úgy érzem, fizikailag hiába élek, mert a lelkem csak úgy van. már, ha egyáltalán van. fogalmam sincs, hogy ki vagyok én. nincsenek céljaim, hiába vannak dolgok, amiket el szeretnék érni, fogalmam sincs, hogy hogyan. a jövőképem egy feketeség, nem tudom, hogy mit fogok kezdeni magammal, ha vége van az iskolának, fogalmam sincs, hogy mi érdekel igazán. nem szeretnék egy mókuskerékben élni, hogy csak dolgozzak és dolgozzak azért, hogy ne haljak éhen, hogy a főnökömnek megfeleljek, hogy a világ elvárásinak megfeleljek, hogy fogjam be a számat és mosolyogjak arra a sok szarra, amit az emberekbe belekényszerítenek. szerintem nem azokkal a dolgokkal, nem az igazán fontos dolgokkal törődünk, mind az iskolában, mind az egész világban. és ez nagyon idegesít. egyszerűen nem tudok arra koncentrálni, hogy hogyan kell megoldani egy elméleti problémát, mikor a világ tele van nagyon is valós problémákkal. nem érdekel, amit az iskolában tanítanak, az a sok okádék, amivel az agyunkat mossák, a ránk erőszakolt dolgok, amikkel csak az egyéniségünket, sajátos gondolkodásmódunkat rombolják szét. mert nagyon nem tudom felfogni, hogy mire jó az, ha már elsős korunkban meg kell felelnünk azoknak a rohadt szabályoknak, hogy mire jó az, ha félünk és mire jó az, ha nem csinálhatjuk úgy a dolgokat, ahogy azt a mi kreativitásunk engedi.nem tudom, hogy ki a jó ember és ki a rossz. még magamat sem ismerem. nem tudom, hogy én jó ember vagyok-e. olyan dolgokat teszek, amiket megbánok. folyton azt hangoztatom, hogy nem érdekel más véleménye, önmagamnak élek, de ez egyáltalán nem igaz. csak arra tudok gondolni, hogy mit gondolhatnak rólam az emberek, állandóan mások igényeinek szeretnék megfelelni. az emberek magabiztosságot, nemtörődömséget látnak rajtam, pedig semmi önbizalmam. olyan, mintha lenne a világ, meg mindenki más, a Föld forog, a dolgok megtörténnek, én meg csak úgy lennék. a napjaim egyhangúak, monoton az életem. nincs motivációm. folyton agyalok, töprengek, mindenen, minden apró szaron, az élet értelmén, de semmi. vannak dolgok, amik boldoggá tesznek. de végül mindig előjön ez az érzés, újrafutom ugyanazokat a köröket, az a rohadt megfelelni akarás. és ezt nem tudom senkinek elmondani, mindig csak gyötrődöm. van családom, akiket szeretek, ők is engem. van barátnőm, van legjobb barátnőm, de ezeket valahogy soha nem tudom velük rendesen megbeszélni. és igen, jó lenne, ha lenne már egy barátom, úgy értem szerelem, vagy mittudomén, hogy végre érezhessem, hogy van valaki, akivel tényleg mindent meg tudok osztani, de nem. nincs. és megőrülök. mindig csak az agyalás. Szerintetek mit tegyek?

2015. dec. 22. 23:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Depresszió közeli állaporban van. Az oktatási rendszer pedig egy vicc...úgy rossz ahogy van. A folytonos agymosás hazugságok féligaságok...szörnyű mint a világ. Mindenütt ez van. Önbizalom hiányos vagy és megfelési kényszered van, de közben mégis másképp szemléled a világot mint sokan. Nem egyszerű.ha van kedved beszélgetni csak úgy, akkor írj nyugodtan..
2015. dec. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%
nyugi, majd kinovod.
2015. dec. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
reméltem, hogy ezt a bölcsességet majd valaki közli velem.
2015. dec. 23. 00:17
 4/19 anonim ***** válasza:
52%

tinik millioi ereztek mar ugyanezt amit te, es mindegyik kinotte.


Teljesen normalis, keresed az utad, meg azt hogy ki vagy. Eltart egy ideig, de aztan leszokik rola az ember.

2015. dec. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Blade Bone ***** válasza:
52%

Hát én is sokat szoktam gondolkodni és hasonlóképpen alakult ki a véleményem is az emberekről, úgyértve, hogy nem az igazán fontos dolgokkal foglalkozunk, mindenki meg akar felelni a másiknak, hogy be tudjon illeszkedni egy társaságba, aminek rohadtul nincs is értelme és közben meg pumpolják belénk ezt a sok maszlagot aminek szintén nincs értelme, hacsak nem az, hogy buták legyünk, és meghaljunk attól a sok szeméttől amiket megetetnek velünk, hogy a kiváltságosoknak maradjon a bolygó.. Én sokszor egyébként magán a hazugságon szoktam gondolkodni, mert az mindig is jelen volt és jelen is lesz amíg csak létezünk.. Éppen ezért gondolom, hogy főbb okokban, már a kezdetek óta hazudnak nekünk, hogy eltűrjük némán ahogy meghurcolnak mindnyájunkat..


Adnék amúgy egy jó tanácsot, ne gondolkodj a "hogyan"-on, az majd kialakul ahogy előrébb jutsz, ahogyan a sötétben haladó autónak sincs szüksége arra, hogy a lámpája többszáz kilóméterre világítson el, úgy neked sincs szükséged arra, hogy előre lásd a céljaid és az életed, dönts az adott pillanatban, mikor meglátod a következő kanyart, hiszen akkor is van lehetőséged arra, hogy picit gondolkodj, az első megérzés sosem csapja be az embert. :) De ha mégis, hosszú még az élet útja és a felfedezés öröme téged illet. :)

2015. dec. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
17%
Neked egy dugásra van szükséged és pihenésre minek agyalsz hülyeségeken majd ha elértünk a hidhoz átmegyünk rajta
2015. dec. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Blade Bone ***** válasza:
52%
Amúgy ez a kinövés nekem inkább beletörődésnek tűnik.. Vannak akik elfogadják, hogy húzzák az igát, vannak akik nem és meglépnek olyan dolgokat, amit az átlag nem.
2015. dec. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

# 4 ember, ne mondj már f szságot! igen, nevezzük az általad használt ,,kinövés" szót.. tehát, lehet, hogy ,,kinövöm" azt, hogy nem tudom mit kezdjek magammal a jövőben.. de pont az a problémám, hogy én ebben a szar világban nem akarom megtalálni, nem tudom megtalálni, mikor itt csak minden hazugság, átverés, nem szól semmi másról, csak a pénzről és a hatalomról. a te szavaddal élve, remélem kinövi majd ezeket a szarságokat a világ is, akkor majd én is tudom már egyértelműen, hogy mit szeretnék.


#5 köszönöm szépen az értelmes választ. azért nyugtat, hogy nem csak én gondolom ezt.

2015. dec. 23. 00:28
 9/19 anonim ***** válasza:

reszben beletorodes, valoban. MErt az ember rajon, hogy a vilag baromira nem ugy mukodik ahogy 14-15 eves koraban gondolja. Egyreszt.

Masreszt kamaszkorban a testi fejlodes miatt a hormonok elontik a szervezetet, felnott korban ez megszunik, lelkileg is lenyugszik az ember.

2015. dec. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A kérdést akàr én is irhattam volna s.r.

Bàr ez egy bizonyos idő óta van nàlam.elötte még éltem volt hobbym terveim.igen ez depi."szakember"hez kell fordulni.

2015. dec. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!