Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit gondoltok erről, vagy...

Mit gondoltok erről, vagy erre lehet valamit mondani?

Figyelt kérdés
úgy érzem, fizikailag hiába élek, mert a lelkem csak úgy van. már, ha egyáltalán van. fogalmam sincs, hogy ki vagyok én. nincsenek céljaim, hiába vannak dolgok, amiket el szeretnék érni, fogalmam sincs, hogy hogyan. a jövőképem egy feketeség, nem tudom, hogy mit fogok kezdeni magammal, ha vége van az iskolának, fogalmam sincs, hogy mi érdekel igazán. nem szeretnék egy mókuskerékben élni, hogy csak dolgozzak és dolgozzak azért, hogy ne haljak éhen, hogy a főnökömnek megfeleljek, hogy a világ elvárásinak megfeleljek, hogy fogjam be a számat és mosolyogjak arra a sok szarra, amit az emberekbe belekényszerítenek. szerintem nem azokkal a dolgokkal, nem az igazán fontos dolgokkal törődünk, mind az iskolában, mind az egész világban. és ez nagyon idegesít. egyszerűen nem tudok arra koncentrálni, hogy hogyan kell megoldani egy elméleti problémát, mikor a világ tele van nagyon is valós problémákkal. nem érdekel, amit az iskolában tanítanak, az a sok okádék, amivel az agyunkat mossák, a ránk erőszakolt dolgok, amikkel csak az egyéniségünket, sajátos gondolkodásmódunkat rombolják szét. mert nagyon nem tudom felfogni, hogy mire jó az, ha már elsős korunkban meg kell felelnünk azoknak a rohadt szabályoknak, hogy mire jó az, ha félünk és mire jó az, ha nem csinálhatjuk úgy a dolgokat, ahogy azt a mi kreativitásunk engedi.nem tudom, hogy ki a jó ember és ki a rossz. még magamat sem ismerem. nem tudom, hogy én jó ember vagyok-e. olyan dolgokat teszek, amiket megbánok. folyton azt hangoztatom, hogy nem érdekel más véleménye, önmagamnak élek, de ez egyáltalán nem igaz. csak arra tudok gondolni, hogy mit gondolhatnak rólam az emberek, állandóan mások igényeinek szeretnék megfelelni. az emberek magabiztosságot, nemtörődömséget látnak rajtam, pedig semmi önbizalmam. olyan, mintha lenne a világ, meg mindenki más, a Föld forog, a dolgok megtörténnek, én meg csak úgy lennék. a napjaim egyhangúak, monoton az életem. nincs motivációm. folyton agyalok, töprengek, mindenen, minden apró szaron, az élet értelmén, de semmi. vannak dolgok, amik boldoggá tesznek. de végül mindig előjön ez az érzés, újrafutom ugyanazokat a köröket, az a rohadt megfelelni akarás. és ezt nem tudom senkinek elmondani, mindig csak gyötrődöm. van családom, akiket szeretek, ők is engem. van barátnőm, van legjobb barátnőm, de ezeket valahogy soha nem tudom velük rendesen megbeszélni. és igen, jó lenne, ha lenne már egy barátom, úgy értem szerelem, vagy mittudomén, hogy végre érezhessem, hogy van valaki, akivel tényleg mindent meg tudok osztani, de nem. nincs. és megőrülök. mindig csak az agyalás. Szerintetek mit tegyek?

2015. dec. 22. 23:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

" itt csak minden hazugság, átverés, nem szól semmi másról, csak a pénzről és a hatalomról. "



Baromsag, a vilag qrvara nem errol szol. Persze vannak felnottek akik megragadnak egy tini ertelmi szintjen es tovabb mantrazzak ezt a hulyeseget, de nem kell rajuk hallgatni.

2015. dec. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
# 11 rendben. akkor majd elvégzek egy iskolát, hozzámegyek valakihez, akit nem szeretek igazán, lesz egy-két gyerekem, élem az életem, mindennap eljárok dolgozni, aztán meghalok. majd mielőtt meghalok, biztos fogok gondolni arra az emberre, aki ezt a tanácsot adta, s akinek köszönhetően ,,kinőttem" és ,,leszoktam" a gondolkodásról.
2015. dec. 23. 00:35
 13/19 anonim ***** válasza:

"akkor majd elvégzek egy iskolát, hozzámegyek valakihez, akit nem szeretek igazán, lesz egy-két gyerekem, élem az életem, mindennap eljárok dolgozni, aztán meghalok"


Megis mi a tokomert mennel hozza valakihez akit nem szeretsz igazan? Honnan szeded ezeket a hulyesegeket?


Egyebkent meg ez van: megszuletunk, elunk, meghalunk. Te is, en is. Megteheted hogy folyamatosan lazadsz meg puffogsz meg kritizalod a vilagot, de akkor is meghalsz, csak elbaxod az egesz eleted boldogtalansagra.


Meg csinalhatod maskeppen is.


Az eletben rengeteg jo dolog van, ami boldogga teszi az embert. Es tudod mit mondok: az emberek alapvetoen jok. Alapvetoen joakaratuak, segitokeszek. Nyilvan vannak hibaik, de egy ido utan ezt is elfogadja az ember, ahogy a sajat hibait is.


Persze most felhorkansz hogy hat vannak szemet emberek is. Persze. Csak 10 jo emberre jut egy rossz kabe. Ha az ember nem folyamatosan a rosszat keresi az emberekben meg a vilagban, akkor rajon a hogy nem is olyan rossz elni.

2015. dec. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
kíváncsi lenék rá, hogy te milyen fene jó helyen/ világban élsz, hogy ilyen rendes embereket ismersz. igen, igazad van abban, hogy a jót kell nézni, nem pedig egyből a rosszat. csak tudod, vannak olyan helyzetek, történnek olyan dolgok, amik után nem mindig sikerül ez.
2015. dec. 23. 00:43
 15/19 anonim válasza:
Ne siránkozz elég egy hátitáska némi nyelvtudás és irány a nagy világ ott megtalálod önmagad
2015. dec. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az emberrel tortennek jo dolgok meg rosszak is. Egyeni beallitottsag kerdese hogy melyikre koncentral es melyik befolyasolja a hangulatat.


Masok meg ugy allnak altalaban hozzad, ahogy te allsz hozzajuk.


Azt is latnod kell hogy van egy adott mennyisegu idod ezen a Foldon. A napjaid szama veges, es minden nap fogy. Ebbol az kovetkezik hogy minden nap ertekes, es meg kell elni, mert ha az ember mindig arra var hogy valami mas legyen akkor elmegy az elete a semmire.


Carpe diem. Ez az en eletfilozofiam. (magyarul altalaban teljesen hibasan hasznaljak.)


Sok dolgot meg egyszeruen el kell fogadni olyannak amilyenek. Szar az iskolarendszer? Szar. De neked nem feladatod azon agyalni hogy hogyan kellene maskepp. Neked az a feladatod hogy megalld benne a helyed. A gyerekek raadasul sokszor teljesen felreertik az iskola szerepet. Nyilvan a tanulas is fontos, de nem mellekesen az iskola szelektal es sorba rak. Megmutatja hogy ki az akinek van jovoje, tovabbtanulhat, erdekes es jol fizetett allast kaphat, es ki az aki megy betanitott munkasnak vagy kozmunkasnak. Ezt se felejtsd el.

2015. dec. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
ismerem jól a carpe diem kifejezést, elhiheted...:D de mi ketten teljesen elbeszélünk egymás mellett, teljesen másokra gondolunk. én nem szeretnék már többet ezen vitázni, neked és nekem is megmaradnak a saját gondolataink, amiket talán szerencsére, talán sajnos, de nem tudunk megmásítani. köszönöm szépen, hogy elolvastad, válaszoltál és, hogy próbáltál segíteni, elmondtad a nézeteid.
2015. dec. 23. 00:59
 18/19 anonim ***** válasza:
Kezdj el ismerkedni gondolkodó emberekkel. Vannak páran, akik gondolkodó típusúak és állandóan agyalnak az élet dolgain, de nagyon kevesen. Egy jó cél lehetne mondjuk az ilyenek megkeresése, talán jobban leszel utána, ha kielégítheted a társas igényeidet. 22/f
2015. dec. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Segítségsürgős válasza:
Keresd meg az életben azokat a dolgokat, ami számodra értékesek, nekem is megvannak ezek, amivel elterelhetem az agyalást, rosszkedvet, depressziót és egyebet, én ilyenkor edzek, vagy pedig hosszú ideig fürdök hogy kiáradjanak a fejemből a gondolatok és nyugodt legyek, meg kell találni önmagadat, én nekem nincsen sok barátom, lényegében magányos szoktam lenni, de leszarom már az egészet, én is csak vagyok, de koncentrálok a számomra értékes dolgokra, személyekre és ezek előre vihetnek ha úgy alakítom ki.
2015. dec. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!