Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért érintett ilyen mélyen...

Miért érintett ilyen mélyen ez a kérdés?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok.

Nagyon egyedül vagyok, de igazából tökéletesen éreztem/érzem magam a jelenlegi életvitelemmel, ha nem 'kötnek' belém ezzel kapcsolatban.


Barátom, akivel naponta több szót is váltok körülbelül 6-7 van. Velük igazából bármiről beszélhetek, de a jellemzőbb az, hogy én hallgatom az ő beszélgetésüket. Emellett fontos kiemelnem a 2 nővéremet, mert velük beszélgetek a legtöbbet.


Ha nem muszáj nem szólok senkihez, még a barátaimhoz sem, annyi a lényeg, hogy érezzem, hogy tartozom valahová. Hébe-hóba eljárogatok bulikba is a barátokkal, tehát erre sem lehet panasz..


Nem az a típusú magányos fiú vagyok, aki próbálkozik barátkozni, de mindig beég, vagy hasonló, mert én nem is próbálkozom.. Fárasztó és értelmetlen.


Ez elég sötét életnek tűnhet, de igazából tökéletesen elvoltam, már pár éve sikerült megszoknom, hogy ilyen vagyok és nem kifejezetten akartam változtatni..

Viszont csütörtökön kaptam egy kérdést.. Matek órán csoportbontásban vagyunk, és emiatt a 6 osztálytársi barátból mindössze 2 van velem. Úgy hozta a sors, hogy mindketten hiányoztak.. Szóval egyedül voltam fiú.. Mivel ha akartam volna se tudtam volna odaülni a lányokhoz (nem volt mellettük hely), ezért szokásos helyemre mentem, egyedül elfoglaltam az egész padsort.


Kis idő elteltével az egyik lány hátrafordult és megkérdezte, hogy 'nem rossz egyedül ülni?'. Tudni kell a lányról, hogy ő próbál mindenkivel kedves lenni és beszélgetni, tehát biztos, hogy nem megalázni akart.. Ráadásul nem is ordítva kérdezte, tehát más nem is hallotta a kérdést.


Fogalmam sincs miért, de az a kérdés annyira lelombozott és azóta szinte egész nap azon gondolkodom, hogy mennyire szánalmas vagyok... Gyakran a sírás kerülgetett, hogy valójában én milyen nyomorult életet is élek. Elment a kedvem mindentől..


2016. jan. 23. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezen a héten többször is előfordult, hogy egyedül ültem az egész padsorban. Ajh, annyira rossz :/ (17/L)
2016. jan. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért van ez, mert tudtad magadról, hogy ilyen vagy és téged nem zavart, de abba nem gondoltál bele, hogy mások is látják ezt rajtad és mit gondolnak. Most szembesültél vele és ez bánt.
2016. jan. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Nincs azzal semmi baj,ha valaki introvertált!

Te ilyen vagy,mert ez esik jól...ha változtatni szeretnél akkor már rég elkezdted volna.

Ne kerülgessen a sírás,nem ér ilyenek miatt idegeskedni.

2016. jan. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy leírtad magad, nagyon hasonlíthatunk.

Én alapból mindenkivel kedves vagyok és ha segítséget kérnek tőlem, akkor mindig segítek, de akárhányszor közelebb kerültem valakihez (barátilag), valahogy a végén mindig csalódtam. Végül már nem is próbálkoztam, mert feleslegesnek bizonyult.

Az osztályban 3 közeli barátnőm van, a többiekkel is jól kijövök, de velük nem nagyon foglalkozom, vagyis inkább sosem én kezdeményezek.

Hármójukból kettőt 1,5 éve ismertem meg, a gimi kezdetekor. Mindketten az ellentéteim, társasági lények és sok ember veszi körül őket, ezért néha attól is lefáradok, ha csak velük vagyok. Az ellentétes személyiségünk miatt mikor együtt vagyunk sokszor érzem azt, hogy hozzájuk képest én valójában mennyire is vagyok egyedül.

A harmadik lányt 10 éve (1. osztály óta) ismerem, tőle nem különbözöm annyira, ezért mostanában vele szoktam lenni a legtöbbet. Amíg ő nem mondta, nem is vettem észre igazán, hogy sokat vagyok egyedül, annyira természetesnek tűnt. De egyszerűen lefáraszt, ha egyhuzamban sokáig vesznek körül emberek és muszáj egyedül lennem. Szeretek emberek között lenni is, viszont szükségem van szünetre.

Tőlem azt, amit tőled kérdeztek, nem kérdezték még meg így konkrétan, de tavaly volt 1 olyan tantárgy, ahol egész évben nem volt padtársam és valami hasonló kaliberű kérdést tettek fel. Először engem is megérintett és elkezdtem gondolkozni rajta. "Ha eddig tökéletesen éreztem magam egyedül, akkor miért pont most, hogy valaki megemlítette kezd el ez zavarni?", "Csak a véleménye miatt zavar az, hogy egyedül vagyok?", "Baj az, ha egyedül vagyok?", "Rosszul kellene éreznem magam, csak mert egyedül vagyok?"

Igazából ezekre még mindig nem tudom a választ, de én úgy gondolom, hogy nekem bőven elég az, hogy van az osztályban 3 olyan ember, akit a barátomnak tekinthetek és ha egyedül vagyok, mert valamiért nincsenek a közelemben, attól még a barátaim. Egyedül lenni meg nem feltétlenül jelenti azt, hogy magányos is vagyok. Szerintem így felfogni a helyzetet a legegyszerűbb és a legkedvezőbb is, ha nem akarsz változtatni - én pl. nem tudnék olyan társasági lény lenni, mint az a két lány, akiket először említettem. Az csak megjátszás lenne, de nem én volnék. :)

16/L

2016. jan. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Firedoom ***** válasza:

Anno én is hasonlo cipőben jártam. Általánosban 4-nek csufoltak (4ever alone). Ebben a legfájóbb az, hogy az állítólagos barátaim kezdtek. 8.ra teljesen depressziós lettem es mar vártam a kozepsulit. A sors kegyetlen játéka miatt a két "barát" ugyan oda jelentkezett.

Az elmult negy evem viszonylag nyugodtan, boldogan telt. A szamomra zavaró tényezőket 9-10ben kirugtak, kibuktak. Raadasul lett 3 baratom. Kozuluk ketto mar nem ide jar, de a barátság megmaradt. Szünetekben, hétvégenként előszeretettel megyunk at egymáshoz. Kuzulunk senki nem egy tul szociális alkat, de az érdeklődési korunk es szemelyisegunk olyan szinten megegyezik, hogy kitűnően kijovunk egymással.

Ezt ajanlom neked is es mindenki másnak aki olvassa:

Ha egyedul vagy es ez zavar teged akkor szerezz olyan baratokat akik megertenek es akiknek a jelenléte nem feszejez teged. Ha elvagy egyedul akkor ne zavarjon masok véleménye. Ne a többieknek akarj megfelelni, ha nem érzed magad jol veluk akkor ne logjatok egyutt.

2016. jan. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!