Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Engem miért nem lehet szeretni...

Engem miért nem lehet szeretni? Van még valaki úgy mint én?

Figyelt kérdés

Engem senki nem szeret, még az anyám se. Apám meg nincs is. Egyetlen unokatesóm van, aki szintén nem foglalkozik velem, és ennyi az egész család. Szóval csak én, meg anyám, aki utál, folyton csak orditani tud velem, és végülis igaza van hogy utál. Én is utálom magam, meghalnék, csak ez nem olyan könnyű. Már én sem tudom elviselni saját magamat, azt hogy élek. Miért nem lehet szeretni engem?



Senki nem foglalkozik velem, aki mégis az csak azért hogy csesztessen. Nem vagyok annyámal annyira kedves, de ő soha nem beszél, mindig csak ordibál, és néha felidegesít és csúnyákat mondok neki, de én nem akarom, csak nem bírom elviselni az orditását, és ezért néha mondok valamit amit nem kéne. Barátaim nincsenek, egész nap egyedül vagyok itthon, ki se megyek az utcára már, mert senkit nem érdeklek. Egyszer nagyon beteg voltam, egy hónapig nem mentem suliba, és amikor beléptem a terembe, az egyik gyerek mingyárt mondta, hogy senkinek nem hiányoztam. Pedig velük mindig próbálok kedves lenni, vagy legalábbis semmi csúnyát nem mondok nekik és ha valamire megkérnek, azt szívessen megcsinálom, ha nem csicskáztatni akarnak.



Még tavaly próbáltak barátkozni velem, de annyira külömbözök tőlük, hogy inkább hagytuk az egészet. Szóval szó szerint senkim nincsen. Én ezt már nem bírom sokáig. Most megint több mint egy hétig nem voltam iskolában, és szerdán már biztos megyek, de szerintem senkinek felsem tűnt, hogy nem voltam, és az sem hogy ott leszek. Mit csinálljak? Ha ezt így folytatom az egész életemet leélhetem egyedül, vagy ameddig élek, már biztos nem sok van vissza.



2016. febr. 29. 21:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik, még senki nem mondta neked, hogy először te szeresd saját magadat. Ha egy kicsit szereted magadat, egy kicsit azért meg vagy elégedve magaddal, mert mindent megtettél, hogy a dolgok rendben follyanak, akkor mások is azt fogják látni rajtad, hogy pozitív a hozzáállásod az élethez és máshogy fognak viszonyulni hozzád.
2016. febr. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Szerintem anyudnak mondanod kene hogy hogy erzel es a gyerekek meg gyerekek mindig csesztettnek valakit

De bovebben elbeszelgetnek veled erool ha szeretned

2016. febr. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy bennem van mit szeretni.
2016. febr. 29. 21:54
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Te mit teszel a dolog érdekében?

Úgy hangzik, hogy elvagy, mint a befőtt, és várod, hogy valaki jöjjön és kinevezzen legjobb barátnak. Ez nem így megy. A barátság mindkét félen áll. Mit teszel annak érdekében, hogy hiányoljanak a társaid?


"Próbáltak barátkozni velem" - passzívan tűröd, hogy próbálkozzanak? vagy próbálkozol te is? Ha azt érzik, nem akarod, vagy elutasító vagy, feladják, nem feltétlenül azért, mert mások vagytok. Én is tök más vagyok, mint a legjobb barátnőm.


A barátságért, emberi kapcsolatokért tenni kell. Érzelmet, energiát kell fektetni bele. Hogyan hiányozhatnál valakinek, ha te nem ragaszkodsz hozzájuk? Ismered ezeket az embereket? Ragaszkodsz hozzájuk? Jó fejnek tartod őket? vagy csak azért haverkodnál, mert nincs ott más?


Ha nem fektetsz be érzelmet, nem megy. Nyilván ehhez kell egy olyan ember, aki iránt érzel szeretet. Ha azt kimutatod, az a kapcsolat. Minden kapcsolatnak ez az alapja, a párkapcsolatnak, de a barátságnak is.


Az jön le a soraidból, hogy úgy különösebben ezek az emberek nem érdekelnek.


Csak úgy vagy, mivel egy térben vagytok, kéne kezdened velük valamit.


Nem muszáj. Olyan embereket keress, akik érdekelnek, akikre kíváncsi vagy. A kölcsönös kíváncsiság alapozza meg ezeket.


Nem lehet, hogy a kudarcot ez okozza? Hogy nem jó embereknél próbálkozol?


Járj közösségbe, keress egy hobbit, és űzd azt együtt valakikkel. Kezdj nyitni mások felé. Nem kell mindenkinek úgy nekimenni, hogy "vagy a barátom lesz, vagy senki". Ez túl nagy elvárás, ha csak leülsz dumálni valaki mellé. lazán ismerkedj, új embereken keresztül új ismeretségek jönnek. Erőltetni nem lehet: az erőlködés, az őszintétlen érdeklődés mind kiérződnek, és taszítják az embereket.


Ha nem érdeklődtél még az osztálytársak iránt soha, nem is várhatod el, hogy hiányoljanak maguk közül, akkor se, ha megteszel ezt-azt nekik. A barátság nem szívességekre épül, attól nem lesz valaki a barátod, hogy sokat segítesz neki.


Rossz alapokra helyezed az egészet. Kezdd újra.

2016. febr. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
én csak arra vágyom h apám azt mondja "szeretlek fiam"... mindig csak az elvárások, hiába a jó eredmény, nincs dicséret csak az h "lehetett volna jobb is" :/ szeretet hiányom van. Soha senki nem mondja hogy szeret. Legalább megölelne valaki. De nem.. talán szombaton a legjobb barátom megölel és majd megint sírásra fog állni a szemem az örömtől h újra találkozhatok vele. Konkrétan ő tartja bennem a lelket, ha nem lenne már feladtam volna.. találj magadnak egy ilyen embert :)
2016. febr. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igazad van, de nekem ez nem olyan könnyű, mint ahogy te ide leírod. Egyszerűen nem is tudok miről beszélni velük. Bírkóra járnak, meg focizni, és ők ilyenekröl beszélnek, de tőlem ezek a dolgok nagyon messze állnak. Hogyan barátkozzak, ha nincs közös téma?
2016. febr. 29. 22:06
 7/13 anonim ***** válasza:

Most írtam le neked, bakker, hogy ha velük nincs közös téma, lehet a saját érdeklődési körödben is társaságot verbuválni. Mi is mind kimentünk a szobánkból, hogy barátokat találjunk, és aerobic-ra jártam, meg nyelvtanfolyamra, mikor új városba költöztem, hogy emberekkel tudjak ismerkedni. A lakásban meg a suliban kuksolva ez nem fog menni.

Mit szeretsz? Válassz egy-két dolgot, és menj el ilyen témájú rendezvényekre, csatlakozz ezzel kapcsolatos netes csoportokhoz. Gondolok olyanra, hogy pl kutyakedvelők együtt sétáltatnak minden nap a környéken, vagy valamilyen sporthoz keresnek társat, stb.

2016. febr. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tetszik, ahogy írsz.
2016. márc. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd bővebben? Mi az, hogy tetszik ahogy írok?
2016. márc. 1. 21:09
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem szimpatikusnak tűnsz. Szívesen levelezgetnék veled. :) Nekem is voltak nehéz időszakaim, amik eléggé kihatnak most is az életemre, de úgy ahogy elvagyok mostanában, mégha elég magányosan is.

18/F

2016. márc. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!