Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan változzak meg, hogy...

Hogyan változzak meg, hogy társaságilag ne legyek ekkora csőd?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta elsősorban a műszaki cuccok meg a kütyük érdekeltek. Emellett rendkívül magamnak való voltam. Minden olyan dolog, amely társas, azt szinte hanyagoltam. Továbbá szörnyen frusztrált voltam és szorongó. Ez a szorongás a mai napig megvan. Ha mondjuk egy hivatalban kell megszólalni vagy spontán az utcán kérdeznek valamit, egyszerűen nem jutnak eszembe a szavak. Ez a dolog az elvakult műszaki fanatizmussal, a magamnakvalósággal oda vezetett, hogy egyszerűen képtelen vagyok higgadtan spontán lenni. Ha meg társaságban kérdeznek valamiről, még ha viccnek is szánják a kérdést, egyszerűen csak logikusan és reálisan (vagy inkább reálosan), intellektuálisan tudok válaszolni és még a legfelhőtlenebb, legkötetlenebb, legspontánabb társalgást is ellaposítom a hozzászólásommal. Egyszerűen nálam a realitás, a racionalitáls, a logikus gondolkodás dominál. Természetesen vannak érzelmeim, viszont ezt rettenetesen gátlások alá helyeztem. Már felismertem, hogy ez így nem folytatható, mert vannak olyan munkahelyek és munkakörök, ahol a szaktudás és fejlődőképesség mellett nagy hangsúlyt fektetnek a szociális kompetenciára meg a jó kommunikációs készségre. Na nekem az utóbbi kettőből nincs (vagy már nem maradt) semmi. Sőt, volt már olyan munkahely, ahol azért mondtak fel a próbaidő alatt, mert "túlfanatizált szakbarbár" nem való egy dinamikus, lendületes, ügyfélközpontú, emberközpontú csapatba. Meg én is érzem magamban, hogy egyszerűen el fog jönni egy olyan pont, amikor el fog laposodni az életem, a mindennapi rutinom. Hogyan változhatnék meg? Milyen témákban olvassak (akár könyveket is), hogy a humánosabb részem is szalonképes legyen hosszútávon?

2016. márc. 9. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Születésünk után fejlődésünk közben nem jutott elegendő oxigén a szervezetünkbe. Ez agyunkra olyan hatással volt, hogy látókörünk beszűkült erre a bizonyos logikára. Ami nem logikus azt agyunk szelektálja. Hogy képes legyél elkerülni az ebből adódó atrocitásokat, plusz oxigént kell igénybe venni. Ha az agy némi plusz oxigénnel dolgozik a látókör kiszélesedik, normalizálódik. Megszűnnek a szorongások, megnő az önbizalom, és végül képes leszel kommunikálni is. A többit privátban.
2016. márc. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ugyanezzel a problémával küzdök, igaz, nálam nagyon erős a humán vonal (emberismeret, nyelvek) is a műszaki mellett, de nem tudom "megcsillogtatni sokrétű tudásom" (a megnyilvánulásaim öniróniának számítanak, kéretik úgy feldolgozni), mert pl. az állásinterjúkon mindig van egy másik valaki, aki tarol a magabiztos fellépésével, és lyukat dumál az emberek hasába. (más kérdés, hogy amikor látom, hogy két hónap múlva megint hirdetik ugyanazt az állást, akkor kedvem támad írni a HR-esnek, hogy talán néha a felszín mögé is nézhetne, vagy ezt nem tanították?)

Szóval hihetetlenül kicsi az önbizalmam és szorongó vagyok, csak úgy, mint te. Most jöttem rá, hogy ez nem jó, próbálok rajta változtatni, oly módon, hogy témába vágó könyveket olvasok, filmeket nézek, illetve nem tudom, mennyire vagy nyitott az ilyen dolgokra, de rengeteg anime van, ami kifejezetten erre épül, hogy egy ember hogyan, minek hatására vált jobbá, magabiztosabbá. Ezen kívül kifosztottam a könyvtár önsegítő polcát, és igyekszem magam minél több olyan helyzetbe hozni, ahol meg kell szólalni, "el kell adni" magam, le kell nyűgözni ismeretlen embereket. Én érzem magamon, hogy mintha picit lazább lennék, könnyebben megy pl. telefonon egyeztetni, élőben ügyet intézni...

Remélem, tudtam segíteni!

2016. márc. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha bemész a könyvesboltba, kismillió pszichológiai meg hogyan szerezzünk barátokat könyv van, emelj le egyet és kupálódj. Hátrányod nem származhat belőle. De kipróbálhatod azt is, hogy te szólítasz meg idegen embereket az utcán jelentéktelen dolgokkal, csak hogy szokd a szituációt. Vagy keress egy olyan hobbit, aminek nincs köze a műszaki dolgokhoz és más oldalát mozgatja meg az agyadnak.
2016. márc. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!