Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is utálja a születésnapját?

Más is utálja a születésnapját?

Figyelt kérdés

Nekem ma van (márc. 14.), és utálom. Az életemben 25 év alatt egyszer voltam kb. boldog, akkor is távol a családtól, egy olyan baráttal, akiről azt hittem, hogy barát-kiderült, hogy mégse (1 hét nyaralás). Amióta az eszemet tudom, vagy álságos képmutatás: "boldog szülinapot! az év ezen ez egy napján nem ordítunk és nem verünk meg!:):):):)" Vagy utóbbi időben (amióta felnőtt lettem) ez már nem olyan intenzív, halleluja. Ugyanis a családdal-anyám- közöltem, hogy utálom ezt a napot, szomorú és dühös vagyok ilyenkor, inkább hagyjuk, átalszom a fenébe. Egyszer sem kérdezte meg, hogy miért, mivel dobhatna fel, semmi. Persze mindenki előtt eljátssza, hogy milyen qrva jó a kapcsolatunk, naponta felhív-tök feleslegesen- és kiakad, ha közlöm, hogy hagyjon végre nyugtot.

Látom, olvasom a sok sztorit, hogy akármilyen szegények, akárhogy csak ketten vannak (szülő+gyerek) milyen aprósággal teszik széppé ezt a napot. Legelemibb dolgokkal, ami soha senkinek nem jutott eszébe. Imént döbbentem rá, hogy a "boldog szülinapot" sem énekelték el nekem soha. Még zsúrom sem volt-"barátok"nak eszébe se jutott meglepibulit szervezni nekem, stb.

Tudom, hogy ez így picsogásnak hangzik, de én mindenkinek igyekeztem (mára már nem, teljesen hidegen hagy) valami különleges dolgot csinálni a szülinapján, viszont fordítva nem igaz-sőt.

Drágalátos barátaimról akkor derült ki, milyenek is, amikor hosszú évek után először beszéltem a problémáimról>az ő nyaggatásukra. Azóta se hírük, se hamvuk.

Párom nincs, még nem is volt, félek nem is lesz. Minden egyes emberben csalódtam eddig, bántottak-fizikai és lelki terror-utóbbit anyám ma napig napi szinten gyakorolja. Emiatt a szociális készségeim nem a legjobbak, és félek, ha valaha elmondom, milyen életem is van, az is magamra hagy, akibe nagy nehezen belezúgtam. Az eddig átélt rengeteg stressz fizikailag is tönkretett, bár a külsőm szép, de kb olyan vagyok, mint egy öregasszony-fáj mindenem (izmok, ízületek), az idegeim is kikészültek. 20-21 éves koromig el tudtam játszani, hogy vidám, mindig nevetőm csajszi vagyok, nincs 1 szál gondom se, mindent megoldok én, egyedül. Mára már nem is tudok és nem is akarok színlelni. Nincs olyan hülye, aki stabil párkapcsolatot akarna egy ilyennel.

Anyám....na őt hagyjuk. 25 évvel ezelőtt kitalálta, hogy gyereket akar - az apa majdnem mindegy, mert ő magának szüli a gyereket, apa nem kell egy gyereknek......szépen be is választott egy pedofilt... Amióta megszülettem, az élet csak szopás. Ezek után egyesek még meg vannak lepődve, hogy utálom ezt a napot.

Tényleg én lennék az egyetlen? Nem logikus, hogy miért érzek így? Nem értem őket.

Van más is hasonlóképpen, mint én?


2016. márc. 14. 02:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak békés szülinapot kívánok neked, a jövőre nézve meg majd boldogabb napokat.


Anyukád telefonjait meg egyszerűen ne vedd fel.

2016. márc. 14. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell félned attól, hogy a családi problémáid vagy a múltad miatt ott hagy a kiszemelt. Ha rendelkezik némi érzelmi intelligenciával,akkor ez nem jelenthet gondot. Ha meg nem, akkor meg talán jobb is neked, hogy megszabadulsz tőle.


Én sem szeretem a szülinapomat, pont ilyen okok miatt. Úgy érzem, hogy ez az én napom, másnak meg nem jelent ilyen sokat. Elsődleges célom, hogy túléljem, és általában sikerülni szokott. :) Az én anyám is utál. Na és? Én már tökre megszoktam...


Szerintem próbálj meg kicsit távolságot tartani az anyukádtól. 25 éves vagy, szóval jogod van egy kis önállósághoz már. Én mindig kitalálok valami programot magamnak, csak hogy ne kelljen otthon lennem. Próbálj te is kimozdulni, vagy keress igazi barátokat, de legyen egy célod, amiért lelkesülsz, és máris kisebb lesz a jelentősége ezeknek a problémáknak.

2016. márc. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező, próbáld meg ma - születésnap jó kezdetnek- elhatározni, hogy lerázod a múltban rád került bilincseket, amelyeken nem tudsz változtatni és szabadon élsz, azzal foglalkozol, amin tudsz befolyásolni, létre tudsz hozni, meg tudod teremteni. Vegyél egy papírt, rajzolj, írj mindent ahogy jön - jöjjön ki az ami ott tolong benned a múltból. NE gátoljon senki, semmi ebben - a végén elégetheted, ennek a lényege, hogy a tudatodból "kint legyen, ne bent"

[link]


Áldjanak az Égiek, fény kísérjen és szeretet, bármerre jársz!

2016. márc. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én, utálok, minden kötelező jellegű ünnepet. Egy születés, vagy névnap, miben különbözik a többi naptól? Ilyen alkalomból kapnák valamit, azt én kényszernek, elvárásnak érezném. Sok családnál láttam már, ilyenkor ajándék, mosoly, stb. Különben meg marják egymást. Mi, nem tartunk ilyen elvárt ünnepeket. Viszont, az év bármely napján, ha meglátok valamit, aminek örülne egy hozzám közel álló, akkor azt meg kapja.
2016. márc. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 piriiiii ***** válasza:
25%

Hidegen hagy. Az élet a többi napon is lehet szar.

Illetve... lehetséges, hogy nem könnyű a helyzeted, nehéz életbe születtél bele. De ezen csak Te változtathatsz. Gyenge vagy, ha eddig nem sikerült. Nem azért nem volt eddig párod, mert az emberek képtelenek lennének szeretni Téged, hanem mert rossz a felfogásod és hozzáállásod.

2016. márc. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele. Soha nem jött el egyetlen „barátom" sem a szülinapomra, senkit nem érdekeltem, még azon a napon sem, ami elvileg „az én napom". Ma már engem sem érdekel, úgyanolyan mint a többi, unalmas. Remélem ez nem marad így, mert én még sokkal fiatalabb vagyok, mint te.
2016. márc. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként, boldog születésnapot! Próbáld meg egy kicsit jól érezni magad!
2016. márc. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Régebben szerettem minden "ünnepet", viszont ahogy telnek-múlnak az évek én is már ugyanazt érzem amit te...utálok már mindent és nem érdekel az egész...szarok bele mindenbe...
2016. márc. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem utálom, de nem is szeretem. Fel a fejjel, próbálj meg az élet apró örömeire figyelni. Tudom ez baromság, közhely, de nem az. Néha egy katicabogarat látok nézem amíg el nem repül, és tudok neki örülni.
2016. ápr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!