Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A magányos emberek miért nem...

A magányos emberek miért nem tudják megbecsülni szerencsés helyzetüket?

Figyelt kérdés
Miért nem tudnak annak örülni, hogy nyugodt körülmények között élnek, akkor kelnek, amikor akarnak, akkor fekszenek le, amikor akarnak, napközben is bármikor ledőlhetnek, nem zavarja őket senki, ha éjjel felébrednek, nem kell lábujjhegyen mászkálniuk, bekapcsolhatják a TV-t, azt főznek maguknak, amit a legjobban szeretnek, nem kell mások után elpakolniuk semmit, nem kell mások után takarítaniuk, stb, stb. Miért nem tudják értékelni ezt? Ehelyett sokan depresszióba esnek.

2016. máj. 24. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

a magány és az egyedüllét között kb csak egy szakadék van...

és ha van valakinek társa, akkor szerinted egyből börtönben fog élni?

Nekem van barátnőm mégis, akkor alszok amikor akarok, akkor kelek amikor akarok...


23F

2016. máj. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te kevered a fogalmakat. A magány és az egyedüllét nem ugyanaz. Párkapcsolatban élő ember is lehet magányos, és egyedülálló ember sem feltétlenül magányos.

Igen, én most élvezem az egyedüllétet, megvannak az előnyei, a munkahelyemhez ugyan kell alkalmazkodni, mert nem akkor kelek, amikor jólesik, hanem amikor kell, mert munka van, de az igaz, hogy otthon senki nem szól bele az életembe, amióta külön élek, a szüleim sem. Viszont nem vagyok magányos, inkább egyedülálló. Mondjuk nem lenne rossz, ha lenne kivel megosztanom, de emiatt nem leszek depressziós, mert nem úgy alakult az életem, hogy azonnal jön egy megfelelő, akárki meg nem jó.

2016. máj. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Én nagyon örülök neki, hogy egyedül vagyok :), én még akár egy lakatlan szigeten is ellennék életem végéig. :)
2016. máj. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom mert nem erre vágytak, ezért nem érzik szerencsésnek magukat. Ez olyan szintű buta kérdés, mint hogy az árvák miért nem örülnek annak, hogy nincsenek veszekedős szüleik.
2016. máj. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
"Ez olyan szintű buta kérdés, mint hogy az árvák miért nem örülnek annak, hogy nincsenek veszekedős szüleik" - Meg hogy nem árvaként miért kellene örülni olyan szülőknek, akik mellett állandóan robbanásveszélyes a légkör.
2016. máj. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, az a gyanúm, hogy te nem vagy egyedülálló és nem érzed úgy, hogy szerencsés helyzetben lennél. Ha jól sejtem, kérlek, válaszolj arra, hogy miért nem változtatsz? Nem kell másokra irigynek lenni, mert nem tudod, másokban mi zajlik a saját helyzetük kapcsán. Te csak a jéghegy vízből kikandikáló csúcsát látod másokból, de ők tudják, hogy a teljes valóságnak az csak a töredéke. Max. nem kötik az orrodra.
2016. máj. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12%
Ez inkább szerencsétlen helyzet mint szerencsés. Az ember legjobb esetben fejlődne törekedne rá hogy normálisan alakuljon a sorsa, csak hát a társadalmi elvárások miatt az ilyen embereknek nincs sok választásuk, kénytelenek elfogadni, elnyomni magukban
2016. máj. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%
Pontozz le te életképtelen fogyi
2016. máj. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez az ellen oldal kérdése: miért nem tudják megbecsülni azt, akijük van, akiknek lehet párkapcsolatuk? Azért, mert se ebben, se abban nincs jó dolog...
2016. máj. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
Hogy lehet a magányt megbecsülni? Azt, hogy néha napokig hozzád se szól senki, hogy senkinek nem mondhatod el a problémáidat, mindent magadba kell fojtanod. Inkább te becsüld meg, hogy nem vagy egyedül! Én örülök, ha egyáltalán szóba áll velem valaki, pedig másnak ez teljesen természetes és fogalma sincs milyen egyedül lenni. Lehet, hogy más vágyik erre az állapotra, de én nem tudom megbecsülni.
2016. máj. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!