Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan lehetne novelni az...

Hogyan lehetne novelni az onbecsulesem/onbizalmam? Mit tehetnek?

Figyelt kérdés
nos, 6.-as voltam amikor az iskolaba elkezdtek piszkalni, megvertek megalaztak megfenyegettek...nem tudom hogy ez okbol kifolyolag lettem e nagyon visszahuzodo. ugy erzem hogy keptelen vagyok tarsasagba megszolalni es jol erezni magam, erzek egyfajta nyomast, felelmet, hogy rosszat szolok es nem fognak birni..az emberek tobbsege nem bir..sosem volt legjobb baratom akivel meg tudtam volna osztani a problemaimat..felek tarsasagba is menni es ha valaki mar egy kicsit is beszol nagyon magamra veszem..itthon sem a legjobb a helyzet folyamatosan piszkalnak hogy takaritsak, vigyazzak a tesoimra, semmit nem csinalok jol, ugy nezel ki mint egy ku**a stb...a baratom beszelget egy lannyal neha talalkoznak ra is nagyon feltekeny vagyok pedig mondja hogy nincs okom csak van hogy vele tobbet beszel mint velem meg szivecsket ir neki..ebbol mar sok vita volt...sokszor elfog az ongyilkossag gondolata, mert nem erzem azt hogy en barkit is erdekelnek egydul erzem magam talan neha csak a baratommal tudok beszelni komolyan senki massal...kerlek segitsetek mert nem birom
2016. máj. 30. 22:04
 1/5 anonim válasza:
100%

Először is, a barátod ezer százalék, hogy megcsal sajnos. Dobd ki és próbálj megismerkedni olyannal, aki hasonló hozzád. Az, hogy van barátod, bármilyrn is a kapcsolatod vele, azt jelenti, hogy nem vagy reménytelen eset, képes vagy kommunikálni, egészséges vagy és akkor biztosan nem is lehetsz csúnya. Nem tűnsz butának sem, szóval nincs okod emiatt sem aggódni. Hidd el, nem olyan nehéz megszólalni, különben is, ha rosszat mondasz, akkor sincs probléma, ha valakinek nem tetszik a véleményed, au bekaphatja.

Az tudna segíteni, ha elmennél pszihológushoz, tudom, ez nehéz lehet, főleg neked, de rá tudod venni magad, hidd el. Remélem, azt tudod, hogy a helyi sztk-ban van ingyenes pszihpológus. Remélem, tudtam segíteni :)

2016. máj. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen, tudom anyanak szoltam mar regebben es azt mondta hogy felesleges...de egyszeruen mindig zavartan erzem magam tarsasagba sot pl meg akkor is ha boltba beszelnem kell egy eladoval vagy a suliba egy tanarral
2016. máj. 31. 05:48
 3/5 anonim válasza:
Az első válaszolónak igaza van, ha egyedül nem megy egy pszichológus segíthet, de neked kell megtenned az első lépést. Tudom,hogy mit érzel, engem is piszkáltak nagyon sokáig, értéktelennek éreztem magam, egy nullának, de mondok én neked valamit, csak az irigy emberek piszkálnak, csak olyanok,akik irigyelnek tőled valamit. :) Gondolj arra, hogy te jobb vagy mint ők, ha kell mondogasd ezt mindig magadnak, találj olyan tevékenységet,amivel terelheted a gondolataidat. A barátod valóban megcsalhat érdemes lenne szakítanod vele. Gyakorolhatod a társalgást első sorban egy vonaton...stb. Én nagyon féltem az emberektől, de így évek távlatából nem szabad, te se tedd. Hány éves vagy?
2016. jún. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
17 leszek
2016. jún. 1. 18:27
 5/5 anonim válasza:
Szia :) Én most 18 éves vagyok, de 16 éves korombon ugyanilyen problémákkal küzdöttem, szóval ha gondolod írj nyugodtan privátban :) Hátha tudok segíteni... :)
2016. jún. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!