Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért történik ez velem?...

Miért történik ez velem? Hosszabb történet.

Figyelt kérdés

Nemtudom hogy kezdjek neki ezért csak írom ahogy jön: elkurtam a félévemet az egyetemen, 3 tárgy bukó, még holnap van egy vizsga, ha azon nem megyek át, nem tudom mit csinálok. Olyan ideges vagyok miatta hogy enni nem tudok. Természetesen mindent az utolsó pillanatokra hagytam főleg a tanulást, pedig hiába próbáltam változtatni rajta, nem ment. Nem tudom hogy mit tehetnék a jövőmért ezzel kapcsolatban. Ezek mellé persze még megtalált valami "szerelmi bánat-szerű" érzelmi löket, hiába próbáltam leküzdeni, még mindig kerülget. A vicc az az egészben hogy nem tudok nyitni az emberek felé, egyszerűen nem tudom mit kérdezzek, még ettől a lánytól se. Nagyon kedvelem, próbálok találkozni vele, de sajnos nem egyszerű.


Na akkor egy kicsit a barátokról. Mert hogy az sincs túl sok. Konkrétan kb jó ha 2 embert mondhatok barátomnak, az egyik debrecenben tanul most, a másik pesten dolgozik. Én naiv azt hittem majd az egyetemen ez megváltozik, szerzek pár újat de persze nem. 3 éve beléptem egy társaságba, ahol azonos a világszemléletünk, gondoltam na ez jó lesz, ők is azt szeretnék amit én, korrekt emberek lehet majd velük jót beszélgetni. Ott tartunk hogy 2 mondatra másfél hét gondolkozási idő kell, ha egyáltalán elolvassák az üzenetet.


Nagyon el vagyok szomorodva, nem tudom mihez kezdjek, mit csináljak, mi terelné el a gondolataimat, már azon gondolkozok, elmegyek egy pszichológushoz beszélgetni egy kicsit. Olyan embereket ismerek közelebbről, akiknek sokkal nehezebb az életük, sokkal keményebb a múltjuk, és boldogok, én meg egy alapvetően normális családban élhetek és ezek a gondolatok keringenek a fejemben állandóan. Nagyon egyedül érzem magam és nem tudom hogy hesegessem el ezeket a negatív érzéseket, érzelmeket.


Valaki, valami tanács, tipp, esetleg saját történet? Már ha valaki el is jutott idáig...



2016. jún. 23. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Töltsd le szépen a Dark Souls 3. részét, holnap folytatod a vizsga után. Ha pedig az nem sikerül, akkor megcsinálod CV-n. A többit nem tudom feltudod-e venni, nem is számít igazából. Majd megcsinálod őket jövőre. Nem a világ vége.
2016. jún. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is, nyugodj meg. Másodszor, vizsgázni mindenképpen menj ki, mert lehet még szerencséd is. :) A barát-dolog az húzósabb, hülyék az emberek... :(
2016. jún. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gépről majd minden bajodra megoldast adok.
2016. júl. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"elkurtam a félévemet az egyetemen, 3 tárgy bukó"

Mert nem tanultál.

"Olyan ideges vagyok miatta hogy enni nem tudok."

Ez csak redukál, így fejezd be. Nem tudsz tenni semmit se, így nincs értelme gondolkodni rajta.., főleg kínozni magad gondolatokkal.

"hiába próbáltam változtatni rajta"

Ilyen nem létezik.

Nem próbáltál megfelelően. Ha megfelelően próbálsz, egyből jön változás.

"Nem tudom hogy mit tehetnék a jövőmért ezzel kapcsolatban."

Kérd segítségem s kérdésedben leírtak alapján elmondom mit tegyél önmagad megváltoztatásához.

Ehhez kis realizálás kell. "szeretném ezt elérni. Mi kell hozzá? Tanulás. Akkor tanulok."

"hiába próbáltam leküzdeni"

Ha pszichológiában picit jártas lennél e téren, ez elég egyértelmű lenne számodra is.

Ha elnyomsz valamit, még megmarad, benned lesz, csak másra figyelsz bizonyos ideig.

Ezzel foglalkozni kell s fejben megoldani.

Természetesen ebben is tudok segíteni.

"nem tudok nyitni az emberek felé"

Neveld át magad. Elég egyszerű, csak gondolkodni kell okokon amiért nincs értelme ezt tenned. Miért legyél szégyenérzet nélküli.

Még.. még nem egyszerű.

Emberek nagyjának egész életében nincs 1 barátja.

Ha beszélgetni szeretnél pszichológussal, írj rám.

Nem elhesegetni, feloldani kell őket.


Írj rám s segítek.

2016. júl. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 4

Elmehetnél már a véreresbe, te szektás szar!

2016. júl. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Haver!


Volt nekem is egy elég mélypontom, csak hogy én be is kattantam miatta.. Másfél hónap kórházban Rivo-Frontin kúrán éltem, aztán eltalálták egy másik kórházban a gyógyszerkombómat és helyre raktak. Természetesen nem ezeket a szedálós sz*rokat szedem. Ezzel most nem arra szeretnék kitérni, hogy mindenképp gyógyszerrel kezeltesd magad, ami picit segíthetne, de mindenképp kérj időpontot egy jó pszichológustól/pszichiátertől. Ha még aktuális a dolog, szívesen megadom a pszichiáterem számát. Sajnos nem olcsó mulatság, de ha kevés időbe bele tudod sűríteni a mondandódat, akkor ő is igyekezni fog, hogy a lehető legjobb tanácsokkal lásson el. Szüleiddel tudsz erről beszélni? Az pl. nagyon sokat segíthet, ha közvetlen kapcsolatod van velük.


Az hogy magányos vagy... Hidd el, rajtad kívül még nagyon nagyon sokan magányosak (megoldás: pl. társkereső), nekem is vannak pillanataim, amikor rám tör, találj magadnak valami hobbit/elfoglaltságot.. Menj el sportolni!

2016. júl. 21. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szerencsére a legtöbb már nem aktuális, most kicsit pozitívabban látom a világot. Most jöttem vissza egy kisebb nyaralásból ami nagyon sokat segített :) Egyébként szoktam futni, meg most egy cicát próbálok itthon tartatni, azt hiszem az sokat segít :D

2016. júl. 25. 01:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!