Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek? Kitől kérhetnék...

Mit tegyek? Kitől kérhetnék segítséget? Köszönöm aki segít! 17/l

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs hogy mit tegyek, már egyre gyakrabban jut eszembe hogy öngyilkosnak kéne lennem.

A barátommal távkapcsolatban vagyunk, folyton veszekszünk. Egyszerűen sosem érti meg amit mondok neki. Kb 5 napja ugyan azon veszekszünk. De ő sosem erti meg amit kérek tőle ezzel kapcsolatban. Mint ha nem értene magyarul annyira nem fogja fel amit mondok. Olyan idegesítő. Idegbeteg leszek tőle màr lassan.

Sehogy sem tudom levezetni a feszültségeimet, pedig mikor vele beszélek, rá gondolok mostanàban már rögtön ideges leszek.

Valamilyen szinten szeretem, ragaszkodok hozzá mert csak ő van nekem, barátaim sincsenek, de nagyon nem bírom ezt már tovább. Olyan mint egy gyerek, szeretethiánya van, önző, mint ha a csicskàja lennék úgy elvár tőlem mindent, erőszakos.

A családom se vmi jó. Apàm külföldön él. Anyám a nevelőapámtól vàlik éppen, és a bulizós haverkodós vilàgát éli. A barátai nélkül nem is hajlandó velem közös programra menni. Ha pedig eljön akkor làtszik rajta hogy nem érzi jól magát.

Annyira elkeserítő hogy se egyik rokonomra, se a barátomra, se anyámra nem számíthatok. Nagyon rosszul esik hogy senki nem foglalkozik velem. Anyám is leszar. Nem érdekli mi van velem. Hazaér a munkàbol és már megy el ahaverjaihoz éjjel jön haza. Egy szót nem lehet vele váltani mert nem érdekli hogy mi van velem és besértődik mikor elmondom az életmódjàról a véleményem.

Tudom hogy az lenne a normàlis ha én meg a barátaimmal lennél 17 évesen nem az anyàmmal szerveznék programokat de nincsenek barátaim :/

Köszönöm annak aki elolvassa és nem rúg még ő is belém :/ :)



2016. aug. 2. 01:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam, és földön fekvő emberekbe nem szokásom belerúgni, így nem teszem.

Először is, mivel a barátod csak kihasznál, szakíts vele! Tudom, hogy ragaszkodsz hozzá, de a fent leírtak miatt muszáj lesz ezt tenned.

A családos dolgot nem tudom, hogyan kéne rendezned, de gondolom sok mindent nem tehetsz. Mindenesetre vagy szerezzél barátokat vagy legyen valami hobbid, amit egyedül is csinálhatsz, ahová elmenekülhetsz a mocskos valóságból, ami célt ad, és lefoglalja a gondolataidat, amiben sikereket érhetsz, és növelheted az önértékelésedet... stb.

2016. aug. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatok pár tanácsot adni, hátha egy-kettő megtetszik belőle vagy úgy érzed képes leszel hasznosítani.


Próbálj másokon segíteni vagy tanácsokat adni. Amíg másokat segítesz magadat is segíted. Amíg megismered mások problémáit és gondolkodsz a megoldásukon addig megtalálhatod saját -későbbi- problémád megoldását. Vagy ráeszmélhetsz arra másoknak is mennyi problémája van, míg a tieid eltörpülnek és addig sem ezen jár az agyad. ((Esetleg azt is megismerheted ezek során, hogy mások hogy kezelik problémáikat)) Itt gyakorin is találsz ilyen embereket


"A barátommal távkapcsolatban vagyunk, folyton veszekszünk"


Nem tudom, hogy ezt mennyire tartod problémáid forrásának, szerintem te döntsd el, hogy mi legyen a folytatása.


"Kb 5 napja ugyan azon veszekszünk. De ő sosem erti meg amit kérek tőle ezzel kapcsolatban. Mint ha nem értene magyarul annyira nem fogja fel amit mondok."


Nem köntörfalazok, ez a hülye, vitára nem alkalmas személyek leírása. -mármint barátodé- de mivel nem ismerem a helyzetet erről sem állíthatok semmit sem biztosan.


Ezeket azért idéztem, mert azt is írtad, nincsenek barátaid. De lehet őket szerezni hobbik, szabadidős tevékenységek kapcsán (én pl sakk, vagy edzések kapcsán)


Én elméleti tevékenységekbe is belemerülök, ha nagyon rossz a környezetem (ilyen pl a matek), vagy ha nem akarok problémákon agyalni. Ez nem elmenekülés persze, hanem erőgyűjtés. Mi értelme lenne a visszavonulásnak, ha a haderő csapatai azt nem csapat újraszervezésnek, új logika kigondolásának, felfrissülésnek használná? Semmi, hiszen ezzel csak elhúzná vagy súlyosbítaná a problémát.

2016. aug. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tanácsot nem adhatok, mert nem ismert számomra, csak véleményt írhatok.

.

A "távkapcsolat" olyan szóösszetétel, amelynek egyik része ("táv") igaz, a másik ("kapcsolat") hamis. Ahhoz, hogy mégis működjön, valamivel több kell, mint az együttéléshez.

.

"szeretethiánya van, önző"

Ez így együtt nem stimmel!

A szeretethiányos adni is akar szeretetet, nem csupán kapni. Vágya a KÖLCSÖNÖS szeretet.

Akiről beszélsz, nem ez jön le. Neki kell valaki, akárki, akire úgy tekinthet, mint irányítottra, önálló akarattal nem rendelkező, csak az ő elvárásait teljesítő személy, aki addig jó, míg nem jön az "igazi". (Ha mások előtt nem is, de önmaga előtt felvágni: "nekem van valakim, aki minden kivánságom teljesíti.")

.

Minden esetre a te helyedben én megmagyaráznám neki, hogy a "kapcsolat" jelentése a KÖLCSÖNÖS megbecsülés, bizalom, szeretet. A "kapcsolat" mellérendelt, nem pedig alárendelt viszonyt jelent.

Személyes véleményem szerint nem fogja megérteni, mert EGOja nem enged a hímsovinizmusból.

Ekkor pedig saját védelmedben nem marad más, mint megszakítani a nemlétező kapcsolatot.

2016. aug. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de érdemes lenne elgondolkodnod a szakításon.

Nem azért, mert távkapcsolat... hanem mert egyszerűen nem működik.

Értem én, hogy szereted, és tudom, most jön a kifogás, hogy "soha nem találnék olyat, aki ennyire szeret" (persze, csak olyat, aki ennél jobban), meg hogy "tud ám nagyon kedves is lenni" (amikor nagy ritkán az érdeke úgy kívánja). De azért gondold át: vajon egy kapcsolat így működik? Vajon aki szeret, az így viselkedik?

Te magad írtad le, hogy sokszor agresszív, és a tulajdonának tekint. Nos, ez így is van, annak is tekint, ami pedig azt jelenti, hogy igazából nem téged szeret, hanem önmagát. Önző. Neki csak az számít, hogy neki jó legyen.

Egy kapcsolat ha folyamatos szenvedést, és fájdalmat okoz, és pláne ha már olyan szintre juttat, hogy teljesen ésszerűtlen módon az öngyilkosságon gondolkozol, akkor érdemes annak a kapcsolatnak véget vetni. Akármennyire is fáj. Ha benne maradsz, jobban fog fájni.

2016. aug. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolkodj!

Ne hidd el azt a baromságot, hogy "rossz a rosszal, de rosszabb a rossz nélkül"!

2016. aug. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
írj ha gondolod
2016. aug. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!