Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Semmi se alakul jól, mi tévő...

Semmi se alakul jól, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kb egy 1 éve tart nállam ez az állpot. Úgy érzem senki sem szeret, semmi sem úgy alakul ahogy szeretném, kb az összes barátom eltávolodott tőllem mindenki éli a kis saját életét. Ha valamire valakinek szükségse van akkor arra viszont jó vagyok neki.Szüleim is elváltak. Nem sajnáltatni jöttem magam de egyszerűen ezeket az érzésimet sem birom elmondani senkinek. A nap 24 órájában (kb mindig) egyedül vagyok otthon. Hihetetlen magányos vagyok nagyon rosszul érzem magam . Rossz látni hogy mindenki elvan nélkülem, főleg azért mert az utóbbi pár évem egyáltalán nem így telt kb minden tökéletes volt.Mintha szinte szétesne az életem.Próbálok pozitív maradni mert gondolom most ez csak egy nagyon rossz időszak, de egyedül maganyosán nagyon nehéz. Mi tévő legyek? Tudom hogy még fiatal vagyok és ennél biztos lesznek nehezebb idök is de akkoris nehéz. Hogy lehetne újra olyan életem mint régen? Mit csináljak?

(16/L)



2016. aug. 4. 20:36
 1/4 C0r3 ***** válasza:

Az életed már soha nem lesz olyan, mint a milyen volt. Fogadd el :D Alapigazság, de ez van.


Elmondom az én storym. Középsuliba 130km-re jártam a lakhelyemtől. Ahol laktam (még ott is lakok) egy barátom sincs. Senkit sem ismerek. Pedig nagyon népszerű város. Mindenki bulizni jön ide. Én meg itthon ülök és depizek, filmezek,zenéthallgatok, elvagyok saját magammal. Szar érzés de ez van. Ezt csináltam 4 évig. Most meg jön az egyetem.


De elmondok egy trükköt, ami segített nekem elvonni a figyelmem a gondolataimtól. Menj el kurzusokra, vagy diákmelóra. Én 3évig minden nyáron elhúztam egy angolkurzusra. Azóta már megvan a C1. Szinte anyanyelvi szinten megy. Most elmentem tolmácsolni pl. (diákmelós szar) Ott szereztem ismerősöket. Még ha nem is lettek a barátaim, nem is beszéltem velük azon a 4-8órán kívül, attól még ott nem éreztem magam egyedül. És elvonták a figyelmem erről az egész szarságról.


Egyébként igaz. A legvégén tök egyedül vagy. Senkire sem számíthatsz magadon kívül. De ezt nagyon jó elfelejteni ilyen apró tevékenységekkel.


A másik ami segített az a sorozatnézés. Nagyon sok sorozatot elkezdtem, végignéztem. Mivel unalmas volt az életem kellett ami kitöltse. Itt voltak a sorozatok :D


Remélem segített valamit. Egyébként engem is elkap ez az érzés folyamatosan. Már 4 éve.


(18F)

2016. aug. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rosszul gondolom, de szerintem ne arra alapozzon az ember, hogy a barátai majd mindig ott lesznek körülötte, akik gondoskodnak az unaloműzésről. Különösen manapság igaz az, hogy a "barátságok" addig működőképesek, amíg közös az érdek. (pl.: egy iskolába, egy munkahelyre járás).


Ha pedig megszűnik a közös összetartó kapocs, akkor a barátok is eltávolodnak.


Ezért szerintem ne feltétlen a barátoktól várjuk a boldogságunkat, hanem találni kell valamit (pl.: egy hivatást, hobbit), ami boldoggá tesz és kiteljesít akkor is, ha nincsenek körülöttünk a barátaink, dzeretteink. Arról nem beszélve, hogy egy hobbi, hivatás szintén kulcsot jelent új emberek megismeréséhez, barátságok kialakításához.

2016. aug. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
38%
az első válaszolóval értek egyet. hallgass sokat zenét, sorozatozz, rajzolj, ezek még a könnyebb dolgok. viszont olyan dolgokat is kezdj el, amik a hasznodra válnak: dolgozz, járj szakkörökre, sportolj, ezek elvonják a figyelmedet.
2016. aug. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
írj ha szeretnél
2016. aug. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!