Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A nok miatt jut sok ember az...

A nok miatt jut sok ember az utcara valoban? 31/F a nagybetusben egyedul vagyunk?

Figyelt kérdés

Felvettem a kapcsolatot a volt gimis haverommal. Elkezdett rola beszelni, hogy a ferfiak azert jutnak utcara, mert a nok kisajatitjak oket. Elszigetelik a ferfit a barataitol. Majd amikor valami problema merul fel, a ferfit kidobjak az utcara. Es mivel mar nincsenek baratai a ferfinak, ezert nem is segit nekik senki. Es igy lecsuszik, az utcara kerul.

En mostanaban depresszios vagyok, sajnos nem dolgozom, es nagyon elszigetelt vagyok. Nincs parkapcsolatom (soha nem is volt), es a csaladommal sem jo a kapcsolatom.

Nem tudom megsertodjek-e, hogy ezt pont nekem mondja. En azonban nem hiszem el, hogy a "baratok" segitenek. Szerintem a "nagybetusben" mindenki egyedul van. Az egyetemen mondta egy tanar, hogy:

- A nagybetusben egyedul vagy!

Szerintem igaza volt. A legszukebb csaladjan kivul az ember nem szamithat senkire szerintem. Nagyon-nagyon ritka az olyan barat, aki tenyleg segit ha baj van.



2016. nov. 2. 21:43
 1/10 A kérdező kommentje:
Engem megbantott az okfejteseivel a srac.
2016. nov. 2. 21:48
 2/10 anonim ***** válasza:

Én nem tulajdonítanám csak és kizárólag a nőknek ezt. Van olyan eset is, de sok minden más eset is előfordulhat, hogy valaki az utcára kell kényszerüljön. Ami sajnálatos.


Abban nagyjából egyet tudok érteni veled, hogy az igazi barát manapság egyre ritkább. Szerintem azért, mert régebben, még a tömegmédia, meg az internet előtt, az emberek jobban összekovácsolódtak, személyesen kommunikáltak és másfajta élményeik voltak. Manapság ez nagyon sok esetben leredukálódott a facebookos szia hogyvagyra.


De ha jártál egyetemre, akkor feltételezhető hogy értesz is valamihez. Meg ha nincs más, akkor vállalj mondjuk takarítói állást (az is becsületes munka, amiben semmi szégyellnivaló nincs), de a KR (Készenléti Rendőrség) toboroz határvadászokat, sőt a Magyar Honvédségbe is nyugodtan be lehet lépni. Egyszerűen csak el kell döntened, hogy kezdesz valamit magaddal. És hogy ki akarsz kerülni abból a helyzetből, amiben most vagy. Nehéz tudom, de nem lehetetlen.

2016. nov. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Mondok valamit, ami nem fog tetszeni. A nagybetűs életben csak magadra számíthatsz igazán. Ugyanis ha te rosszul méred fel a lehetőségeidet, megkeseredsz, nem figyelsz oda, kinek a segítségét fogadod el, ha csak sodortatod magad, akkor kizárólag a szerencsén múlik, hova jutsz, mit érsz el. Nem lehet megfelelően segíteni annak, aki nem vesz részt aktívan a saját életében. Akik passzívak és másokra akarnak hagyatkozni, azokat kihasználják, átverik, lehúzzák...
2016. nov. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
21%

3-as, ebben tévedsz.

Pont ezt élem meg, amit a kérdező feltett. Igen, nők miatt jut legtöbb ember utcára, mert ha nem fogadják el és baj van és egyedül van, akkor irány az utca. Az pedig egy nagy rakás hülyeség, hogy csak magadra számíthatsz, egyedül csinálok szinte mindent, ami ahhoz vezetett évek alatt, hogy elfogyott az energiám (kiégés). Egy darabig megoldhatod magad a gondjaidat, aztán akarva-akaratlanul kell a segítség, mert már megmozdulni se tudsz, úgy le leszel gyengülve.

2016. nov. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

Nem azt írtam, hogy segítség nélkül kell megoldanod a gondjaidat, csak azt, hogy te vagy a kulcs a gondjaid megoldásához. Ha te nem teszed oda magad, hiába van segítséged. :-)


Egyszer nagy árvíz volt egy faluban, mindenkinek sikerült elmenekülnie, csak a papnak nem. Felmászott a templomtorony tetejére, és ott így imádkozott:

- Kérlek Istenem, ments meg a vízbefulladástól !

Majd nagy hittel várta a választ. Nemsokára arra jött egy csónak, odament hozzá, és mondták neki, hogy szálljon be. Azt válaszolta, hogy nem megy, mert őt Isten fogja megmenteni. Hiába győzködték, hogy nemsokára elmerül a templomtorony is, nem volt hajlandó beszállni.

Nemsokára egy másik csónak vetődött arra, de ő ugyanúgy elküldte őket. Végül egy helikopterrel akarták kimenteni, de azt sem fogadta el, hogy őt majd Isten menti meg. Végül összedőlt a torony és megfulladt.

A mennyben Isten előtt állva megkérdezte:

- Uram, hát imádkoztam hozzád, hittem Benned, és mégis megfulladtam ?! Miért nem segítettél ?

- Fiam - szólt Isten - küldtem érted két csónakot, és az utolsó pillanatban még egy helikoptert is, de hát neked semmi sem volt elég jó ...

2016. nov. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Hát ha valaki annyira gyenge, hogy hagyja magát kisajátítatni, akkor sok hozzáfűznivaló nincs.
2016. nov. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 DR.Strange válasza:
92%
Persze hogy egyedül vagyunk. Én is te is, az említett társad is, xy is. egyének vagyunk, nem sziámi ikrek. egy test egy lélek.
2016. nov. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
azért van eltolódva a hajléktalanok aránya a férfiak felé eltolódva mert a gyerek miatt a házat a nőknek ítélik
2016. nov. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha valaki nem tudja megoldani a problémáit, meg mindig másokat hibáztat azért, mert neki rossz, ahelyett, hogy változtatna, és jobb lenne, az fog utcára kerülni. Az ilyen ember nem tud mit kezdeni a segítséggel sem.
2016. nov. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért, mindig a nők nevén van a lakás, vagy mi? Mi az, hogy "kidobják a férfit az utcára"?


Ettől függetlenül igen, tényleg baromi ritka az olyan barát, aki egy ilyen helyzetben is segít...

2016. nov. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!