Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van-e olyan szervezet Magyaror...

Van-e olyan szervezet Magyarországon, amelyhez lehet fordulni azzal, hogy egy ismerősünk olyan mélyen van, hogy komoly veszélyt jelent rá az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

Pláne, hogy én ráadásul külföldön élek, és hiába csetelek meg beszélek az illetővel amennyit tudok, egyrészt az én időm és türelmem is véges, másrészt nem az én szakmám, nem az én felelősségem. Teljesen depressziós, apatikus, nem érdekli semmi sem és senki sem, esze ágában sincs senkihez sem fordulni, így viszont bármikor végezhet magával...

Pszichológus?

Szociális munkás?

Rendőrség?

Tud valaki adni telefonszámot vagy internetoldalt, e-mailcímet, valami elérhetőséget, ahol segítenének neki?

Nekem megvan a saját életem, munkám, magánéletem, nem ülhetek egész nap a telefon meg a net előtt, hogy az ő lelkét ápoljam, hiába fontos nekem és hiába tudom, hogy ez a fontos, de ez már túlnő rajtam...



#öngyilkosság #baráti segíség #szakmai segítség
2016. nov. 7. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nincs.
2016. nov. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
van.
2016. nov. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Erőszakkal nem lehet senkin sem segíteni.

Ha az ismerős nem akar semmi segítséget, akkor nem lehet beleavatkozni kívülről.

Egyébként írni bármit lehet. Távolról nem is lehet megállapítani, hogy valóban olyan állapotban van az illető, vagy csak az az idő múlatása, hogy neten előadja a világfájdalmát.

2016. nov. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jogos, kedves második válaszoló, hiszen eldöntendő kérdésre ez a válasz. Ám a kifejtős rész pont arra való, hogy kifejtsem a kérdést - vajon azt is elolvastad? Ott van még néhány kérdőjel... De akkor újra, most így:

Mi a telefonszáma/internetes oldal címe/e-mailcíme annak a szervezetnek, amely ilyen helyzetben (öngyilkosság veszélyes esetén) segíthet annak, aki nem fordul hozzájuk magától? Köszi...

2016. nov. 7. 12:22
 5/9 A kérdező kommentje:
Az az igazság, #3, hogy tulajdonképpen minden oka megvan a pesszimizmusra és a kilátástalanságra: betegség, sem munka, sem párkapcsolat, így sem anyagi, sem érzelmi támogatás. Ezek alapján meg nem hiszem, hogy csak engem boldogít a világfájdalmával (bár persze sosem lehet tudni...) De mi, én meg vonjam meg a vállam, hogy ez van, sajnálom, haver...?
2016. nov. 7. 12:25
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

kettes vagyok. jelezd ezt egy területileg illetékes szociális munkásnak. Településenként legalább egy szokott lenni. Email, telefonszám az interneten.

Aki nem akarja elfogadni a segítséget, azon nem lehet segíteni. Oké?

2016. nov. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Igen, az megoldás lenne. Tudod addig megy a show amíg van rá vevő, közönség híján nincs előadás.
2016. nov. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Én is öngyilkos leszek, majd. De majd csak akkor, ha már nem sikerült semmi. Ez így is lesz, ismerem már magam. De azért megpróbálom. Mindent megteszek, hogy legyen egy szakmám, aztán élhessek egyedül, boldogtalanul.
2016. nov. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
Ja, amúgy azt akartam ezzel mondani, hogy a srácnak is azt kéne csinálnia, hogy megtesz minden tőle telhetőt. Aztán mikor mindent megpróbált és semmi (ahogy én is leszek majd), akkor már könnyebben elfogadja mindenki, hogy az örök semmit választja az élet helyett. És amikor végez magával, akkor is gondolhat arra, hogy ő nem feltétlen gyenge, hisz mindent megpróbált, de sajnos nem ment.
2016. nov. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!