Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Életem egyik legrosszab...

Életem egyik legrosszab szakaszát élem át ismét. Napról-napra undorral kelek fel, mert olyas valaki bántott meg, aki fontos volt számomra. Mit tegyek, hogy ez a brutálisan öngyilkosságra késztető hangulat megszűnjön?

Figyelt kérdés

2016. okt. 20. 15:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Senki nem ér annyit, hogy véget vess miatta az életednek. Foglald le magad, ne hagyd magad gondolkodni, hidd el, tudom miről beszélek.
2016. okt. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! :)
2016. okt. 20. 15:20
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Mivel akart bántani?
2016. okt. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Nézd csak olyan gyenge ember keseredik el, ha másokban csalódik, aki önálló boldogulásra képtelen. Trenírozd magad arra, hogy Te nem egy ilyen életképtelen ember vagy, hanem olyan, aki képes önerejéből boldogulni.
2016. okt. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Én pedig úgy kelek fel minden nap, hogy tudom, aznap sem fogok csinálni semmit, csak úgy vagyok és kész, mint egy növény. Meghalni mégsem akarok.
2016. okt. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Esetleg próbáltad már megbeszélni az illetővel?
2016. okt. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ez az egész dolog nagyon komplikált. Röviden:szerelem/visszautasítás/csalódás/megbántás. Az öngyilkosságot nem komolyan gondoltam, soha nem tennék ilyet, csak már komolyan ilyen brutál a hangulatom...
2016. okt. 20. 15:55
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

"mert olyas valaki bántott meg, aki fontos volt számomra"


Nyilván. Csak olyan valaki tud megbántani, aki fontos neked. Akinek leszarod a véleményét, az csinálhat akármit, akkor se fog megbántani. A szerelmi bánaton meg csak az idő segít.

2016. okt. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Eljön az idő, amikor megunsz sza*rkedvű lenni, ès automatikusan szívod magadba a továbblèpèshez szüksèges dolgokat.
2016. okt. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha valaki fontos a számomra, akkor jobban tolerálom.

Bármit is tegyen vagy mondjon, beleteszem az önismeretem és önbecsülésem mérlegébe, illetve igyekszem a helyébe képzelni magam, hogy meg tudjam érteni, miért tett vagy mondott olyat.

Nem kizárt, hogy igaza van, mert az igazság fáj:

"Ha valakit fel akarsz bosszantani, hazudj neki, de, ha azt akarod, hogy őrjöngjön, mondj neki igazat!"

Ahogy az sem, hogy nincs igaza(m), nem jóindulatú az irányomba (már), ezért nem volt igazam abban, hogy fontosnak tartsam, mert az ezzel kapcsolatos érzések, tettek nem voltak kölcsönösek.


1. önbecsülést, önismeretet építgetni

2. empátiát gyakorolni

3. a jogos számonkérés okán változni jó irányba, a jogtalan esetén felismerni, hogy egy olyan ember miatt semmi okod nincs öngyilkosságra gondolni, pusztán őt kell lecserélni pozitívabb, rokonabb lelkű másikra.

2016. okt. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!