Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Randi alkalommal mindig a...

Randi alkalommal mindig a férfiak fizetnek elsőként és aztán állandóan?

Figyelt kérdés
Kedves lányismerősöm, aki nem csúnya nő, fizetett többször a barátjának és átlagos helyekre járnak. A másik, aki bombanő, ő természetesnek veszi, ha fizetnek neki és puccos helyekre hívják. Nem értem milyen alapon. Egyébként is etikett szabályokban rögzítik a viselkedéskultúrát amiből kialakulnak a normál emberi szokások. Aztán ebből a gyakorlatban kialakított lépések. Milyen szabály taglalja azt hogy a férfi fizet előre a nőnek? Régen nem volt egyenjogúság és esélyegyenlőség a munka világában.Ebből adódik hogy nem volt keresete a szép nőnek, a semmiből nyilván nem hívhatta meg a párját. Nyilván az erősebb fél hozta kedvező helyzetbe az a partnerét. De már változott a világ és még rosszabb mint régen. Nem világos az sem, hogy az általam ismert bombanő miért lelketlen és számító.
2016. nov. 16. 15:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Többször kaptam furcsálló megjegyzéseket férfiaktól, férfiismerősöktől, mert én fizettem barátom/ adott társaság költségét. Volt, hogy a gúnyos "na ez is egy emancipuncika" megjegyzést kaptam, vagy maga a férfi eladó szólt be valamit, hogy miért nem a barátom fizet.

Tehát ez nemcsak az ezt elváró nők baja sajnos.


Szerintem ezt jó letisztázni első randin, így a nem régimódibb (és ez nem sértés, valaki szereti a hagyományos felállást, valaki nem) férfiak elkerülhetik a költekezőbb, csakazértfizessmertnővagyokéskiérdemlem nőket.

2016. nov. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Régen is dolgoztak a nők, édes egyetlen cuncusom.
2016. nov. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez már megint a rezidens "gonoszak a szép nők" lesz. Neked pénzért sem lesz szép barátnőd, így irreleváns, hogyan viselkednek mások a kapcsolatukban. Komolyan azon acsarogsz otthon, hogy egy számodra idegen pár mit csinál?
2016. nov. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Sikeres férfi szívesen költi anyagi erőforrásait arra, hogy csinos nőkkel randizhasson. Normális nő is hagyja, hogy a férfi fizessen amíg csak randizgatnak. Ha már járnak, akkor már nő is fizetheti saját költségeinek jelentős részét pl. egy utazásnál.


Jobb csajokat, jobb helyekre viszik, mert rájuk versenyképesebb kereslet van. Először egy nő a külseje miatt lesz érdekes.


Azon sem csodálkozok, ha egy bombacsaj kicsit hidegebb, mert ők meg azt tapasztalják gyakrabban, hogy a jó fellépésű, sikeres, jó képű "pasi" (ezt a szót férfiként nem szeretem), aki elviszi őket szuper helyre valójában egy önző egoista barom, és már a második randi után követeli a szexet. Esetleg még kicsit tovább a tenyerén hordja a csajt, de aztán megunja, és a szemébe mondja, hogy te is csak egy ribi vagy a sok közül. (Sikeresebb férfiak szemével tényleg jobban rib...cok a nők, mert náluk jobban bevetik magukat.)

2016. nov. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Rövidítve:

A bombanők gonoszak, a kommunizmus jó, a kérdező meg egy mini farkú lúzer.

2016. nov. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én átlag lány vagyok, de többnyire a pasik szoktak fizetni, ha randizok. Na nem azért, mert elvárom, hanem mert ők akarnak és mert míg én nulla jövedelemmel egyetemre jártam, ők már bőven dolgoztak évek óta.

Mióta dolgozom még egyszer sem randiztam mivel több éve komoly kapcsolatban élek. Én is szoktam fizetni dolgokat, de feleannyit keresek mint a párom, úgyhogy többségében a saját alapdolgaim finanszírozására el is fogy a fizetésem. (Nem járok se fodrászhoz, se kozmetikushoz, se műkörmöshöz se semmi műanyag nincs rajtam.)

Valamint a megtakarításon dolgozunk, úgyhogy oda is arányosan teszünk bele a fizetésünkhöz képest.

Én ezt tartom normálisnak. Ha én keresnék többet, akkor nyilván én fizetnék bele többet. Egy percig se zavarna.

Sőt el is tartanám ha annyit keresnék, hogy megtehetném. :)

2016. nov. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Két értelmes ember képes megosztani a költségeket, ha mindkettőnek van miből.


Én speciel nem lennék olyan lánnyal/nővel, aki elvárná, hogy mindenét fizessem, mert ez elkényeztetettségre vall, ami gusztustalan.


Nyilván azt sem várnám, hogy ő álljon mindent, van erre is középút.

2016. nov. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, régen randiztam.

De a fiamat úgy neveltem, hogy ő fizeti a lány fogyasztását, mozi és színházjegyét, azaz ő finanszírozza a programot.

Aki annyira kispályás, hogy a patkóerszényéből guberálja a kávéja árát és a randit ki-ki alapon képzeli, az nekem nem férfi.

Sajnálom!

2016. nov. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Sajnálhatod is, de kiváncsi lennék, ha senkinek nem kellenél és nem lehetnél ennyire beképzelt, akkor is így vélekednél-e. Amikor esetleg a fiadnak a háztartásba kéne feccőlnie a lóvét különben nem lenne kenyered! Nem mellesleg te sem az eszednek köszönheted a jelenlegi életszínvonaladat, ami alapján így nyilatkozol! Tehát úgy gondoljátok néhányan hogy a férfinak kötelező fizetnie? Az a baj, hogy sok hozzászóló nem veszi észre, hogy a többi hozzászólóval is ellentétes a véleménye nem csak a kérdezővel. Hogy ki-mire neveli a gyerekét az itt nem kérdés. A kérdés az hogy miért várják el a nők hogy fizessenek nekik a férfiak, jobban mondva miért az anyagiaktól teszik függővé az éjszakát és a kapcsolatteremtést. Rezidens nőgyülölőnek:): Téged bárki megkaphat, aki mentesít a munka világa alól és élősködhetsz rajta. Te egy öreg róka vagy és neked a pénz számít inkább mint a kigyúrt férfi. Te vagy az aki agysebésszel jött össze, aztán elvált és rajta maradt egy ház meg érkezik neki a semmiből havi milliók?

Az tény hogy nem kötelező egy férfinak sem fizetnie. De elkárhoztatják ezért őket a bombanők/bombanénik. Ez pedig egy kifinomult zsarolás, miszerint legyél valaki és fizess, szórakoztass, különben nem kapsz meg!? Na itt a baj, ezért volt jó a kommunizmus, mert ott volt tisztelete a gyári munkásnak. Eszébe nem jutott a bombanőnek hogy milliomosokat keresse, mert az államhatalmi személyeken kívül másoknak nem volt annyi pénze! Ha ma így élnénk , akkor szintúgy minden férfi részéről elég lenne két értelmes szó. És nem, kéne attól tartani, hogy küzdeni kell , előre fizetni, vagy éjszakára egyedül maradni a válogatós, beképzelt nők miatt. Meg régen a szép nő nem a bombanőre akart hasonlítani, meg a nem cristiano ronaldot kereste. kár a gőzért, aki megakar kapni egy nőt de mégsem tud de mégsem tud ott nem vele van a baj. Lejjeb kell adni a nőnek, azt akkor megkaphatja. Meg el kell tudni fogadni a nagy semmit is. nem csak a terülj-terülj asztalkámat.


Az a korrekt amikor az eszéből keresi meg a nő a kenyerét meg a vagyonát. A fenekét azt ingyen kell adnia, mert az nem luxuscikk. Csak azzá tették, mert valóban sok nő az intelligencia és tudásszintje hiányosságát a testi adottságával pótolja.

2016. nov. 18. 16:13
 10/14 anonim ***** válasza:

"De a fiamat úgy neveltem, hogy ő fizeti a lány fogyasztását, mozi és színházjegyét, azaz ő finanszírozza a programot."


Ez nem férfi az én látásmódom szerint, inkább papucs.


Persze, semmi gond, ha a férfi az első randik alkalmán meghívja a lányt/nőt, és ő fizet, és hogy egy háztartásban a férfi keresete a fő, amiből megélnek, DE! Abból nem kellett volna rendszert csinálni, hogy hagyjuk a női nemnek, hogy mindent a párjukra hagyjanak anyagi szempontból, mert akár tetszik, akár nem, ez is nagyban hozzájárul ahhoz, hogy ennyi munkakerülő, magamutogató, emberi értékekkel nem rendelkező nő lett. Nyilván a nő nem fogja fejleszteni magát, a tudását, ha nem kell dolgozni. Inkább kiteszi a seggét, keres egy papucsot, és el lesz kényeztetve, mert mindig van olyan hülye, aki megteszi neki.


Egy normális kapcsolatban, ahol van 2 intelligens ember, ott egyenrangú félként kezelik egymást, amibe az is beletartozik, hogy az anyagiakat ketten rendezik egymást között.


Ha mindent a férfi áll, ha mindenre rá lehet venni, abban a kapcsolatban lesz egy elbutított pancser, meg egy haszonleső k***a.

2016. nov. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!