Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek hülyeség lenne...

Szerintetek hülyeség lenne nyáron a balatonon ilyet csinálni?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy valami nyugodt, erdősebb részen mondjuk két kisebb település között, a bozótban kicsit kicsavarom a gazos fák ágait és kialakítok magamnak egy kis teret. Olyan helyen csinálnám, ahol nem látnak rám, tehát teljesen rejtve maradnék.

Oda meg felvinnék kemping cuccokat, függőágyat, esőponyvát, szúnyoghálót és pár könyvvel "kiköltöznék" oda, esténként lejárnék bulizni a partra, vagy épp valamelyik strandon napoznék. Ott le is tudnék fürdeni a tóban, vagy a strandon. Mégsem kéne a szállásért fizetnem, így az egész nyarat lent tölthetném.

Vannak olyan helyek a balatonon ahol a parttól 1 kilóméterre gyönyörű bozótos erdős, a part viszont civilizált kiépített kis kávézókkal, éttermekkel, békés nyaraló emberekkel.


Tudom, hogy illegális ez az egész, de szeretném megcsinálni. Talán még dolgozni is tudnék 1-2 hétre és nem vonnák le a szállás díjat.

Azt tudom, hogy a parton nem örülnek a vadkempingezőknek, de tudom, hogy vannak olyan szinten elhagyott részei is a balatonnak, hogy a kutya nem menne oda, főleg, hogy mindenkit a part érdekel. Szóval akinek nagyon unatkozni van dolga, az nem engem zaklatna a bozótban éjjel.


Mit gondoltok? Veszélyes? Jó ötlet?


2017. jan. 10. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ilyet még a kulturáltabb balatoni településeken sem mernék csinálni. Nyáron nagyon sok barom megy le a Balatonra, tombolni, inni, én tuti félnék. Pedig aranyosan hangzik a dolog, de sajnos nem ilyen világot élünk.
2017. jan. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Főleg a nyugati szélen vannak nagy, elhagyott részek, úgy Fenékpuszta magasságában. Na ott biztos, hogy a kutya se jár, de te se nagyon fogsz, mert kilométereket kell gyalogolni a susnyásba, mire civilizált részhez érsz. De ott nem zavarna közteres :)

Állítólag ott a római kori romok környékén pár száz éve menekülés közben egy nagy hintó aranyat ástak el nemtudomkik, és a mai napig nem találták meg. Adj magadnak egy esélyt, és még állás sem kell :D

2017. jan. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

:D Köszi a tanácsokat. Hát a hintó aranyat amúgy lehet megtalálta valaki csak nem kötik az emberek orrára. Ki tudja. Viszont én inkább a középső részekkel próbálkoznék tihany nyugati csücskétől egészen a badacsonyig. Ott biztosan vannak kultúrált "susnyák".

De lehet másképp is meg lehet oldani pl kisebb kempingbe függőággyal "belógni" amit éjjel kötök fel a parton, így nem kell a napi helyet megfizetnem, de ott meg az a baj, hogy a cuccokat nem lehet ott hagyni.

2017. jan. 10. 23:28
 4/8 A kérdező kommentje:
De amúgy én még füred mellett is találtam olyan eldugott susnyás részt ahol szerintem a kóbor kutya se jár. Ilyen régi csónakkikitők környékén kell keresgélni.
2017. jan. 10. 23:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ilyet biztos nem csinálnék. Ha egész nyárra mennél akkor azért kéne vinned egy csomó mindent, ahogy te is írtad. Ezt nyugodt szívvel otthagynád ha elmész "otthonról"? Azért az elég hanyag felvetés hogy biztos nem jár arra senki, nem tudhatod. Az elhanyagolt résznek meg van ugye hátránya is. Ha valaki odamegy kirabolni/megerőszakolni akkor senki nem lesz aki segít.
2017. jan. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Balatonon igen, de itt a környéken van egy jó kis bányató, ahol többnyire csak horgászni szoktak, fürdeni meg elvileg tilos.

Van egy pár, akik rendszeresen oda mennek le sátorral, nem közvetlen a vízparton tanyáznak le, és eddig a kutya se bántotta őket ezért. A közeli talponállóban van lángos, hekk, kis sétával beérnek a faluba, ahol van bolt, fagyizó, és a nélkülözhetetlen kínai bolt. Ők mondjuk nem vágynak a balatoni nyüzsgésre és éjszakai életre, csak ingyen akarnak strandolni pár napot.


Ilyet még úgy el tudnék képzelni.

De a Balaton mellett egész biztos, hogy hamar lebuknál, és többet rádvernek a közteresek, mint a szállás díja.

Ha ilyen egyszerű lenne, mindenki ezt csinálná.

2017. jan. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy tényleg korrekt lennél, nem szemetelnél, nem bénáznál össze egy erdőtüzet... akkor is ott van a hibás nekiindulás, hogy a kutya se járna arra. Nem csak bulizó fiatalok járnak a Balaton körül (és ha már itt tartunk, nem csak nyaralók, eleve sokan egész évben arra élnek), semmi nem garantálná hogy nem markolná fel valaki az összes otthagyott cuccod, akkor meg mit kezdesz? Ott is vannak erdőjárók, ahol te laikus szemmel nem látsz vadat, millió oka lehet valakinek arra lófrálni.


Sokkal jobban jársz ha inkább szánsz rá pár órát és normális, korrekt áron kiadó szállást keresel, igenis vannak normális helyek is olcsó. Ráadásul neked, aki még az erdő közepén is elszüttyögne, főleg nem lehet annyira nagy elvárásod, legyen fedett, ne legyen fagyos, ennél többet az erdős sátorozástól sem kapnál.

2017. jan. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*olcsón
2017. jan. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!