Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem tudok egyedül aludni?

Miért nem tudok egyedül aludni?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta soha sem alszok egyedül, kb 7-8 éves koromban akkor sem tudtam elaludni mikor anyám ott volt mellettem, egyenesen idegesített, hogy ő simán elalszik, én pedig órákkal később sem. Korán elment otthonról munkába, de mikor kilépett az ajtón, konkrétan rettegtem, hogy mostmár "nincs ki megvédjen" (idős nagyszüleimmel és anyámmal élek) Most már több mint egy éve szinte minden nap a barátommal alszok, hétköznap későn érünk haza iskolából, hihetetlenül lefáraszt az, hogy emberek közt kell lennem, így elég hamar el is alszok (kb 9-fél 10-kor), DE csak mikor ott van ő is. Amikor nem tudunk találkozni, akkor viszont egyszerűen nem tudok (/nem merek) elaludni. Kb másfél éve voltam pszichológusnál 2-3 alkalommal, mert zuhanyozni sem mertem egyedül, mert nem láttam rá az ajtóra és ez engem nagyon zavart, hiába volt zárva, tudtam hogy senki nem jöhetne be, de mégis... ez azóta megoldódott, de az alvás dolog nem, sőt mostanában egyre többször vannak rémálmaim. Nagyon zavaró ez a dolog, főleg hogy 16 éves vagyok, nem 5-6, ez már kezd elég kínos lenni de nem tudom mit csináljak:(

2017. jan. 15. 01:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Folytasd a terápiát
2017. jan. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el pszhichológusgoz ezen csak ő tud segíteni. Sok sikert.
2017. jan. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen problémám, de én fiú vagyok és 19 éves koromra elmúlt magától, ez szerintem annak is köszönhető, hogy akkor nem volt más választásom szembe kellett néznem a problémáimmal. (Bátyám gyerekként rengeteget ijesztgetett)
2017. jan. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én is nehezen alszom egyedül, mióta a barátommal együtt szoktunk aludni. Nekem is olyan megnyugtató a közelsége, hogy akkor is elalszok ha nem is vagyok álmos. Csak az a baj, hogy heti két napot alszunk rgyütt, hétvégén, úgyhogy pl a mai napom is hulladék, mert szinte semmit nem aludtam az éjjel, mondjuk én minden vasárnap éjjel így vagyok. Nem tudom mitől van ez :( persze vele jobb aludni, de nem alszunk összebújva meg semmi, de mégis sokkal rosszabbul alszom (ha alszom egyáltalán) ha nincs itt. Szerintem ehhez köze van a stressznek is amúgy, de a te esetedben ugye arról is lehet szó, hogy nem szeretsz egyedül lenni. Én ennyire azért nem félek egyedül lenni, de hát akármilyen ciki is, 19 éves létemre este utálok egyedül lenni, és nincs az a pénz amiért én egyedül aludnék egy lakásban, egyszerűen még a wc-re is félnék kimenni :D
2017. jan. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!