Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lehet ezt még fokozni?

Lehet ezt még fokozni?

Figyelt kérdés

Nincsenek barátaim, nem beszélek senkivel a páromon, kollégákon meg a közeli rokonokon kívül (ez összesen úgy 7 ember).

Nem járok sehova, nincs is kivel.

Egy időben még itt az oldalon beszélgettem, vagy más fórumokon, de már ehhez sincs kedvem. Szenvedést okoz a magány de a próbálkozások is mindig kínosak, zavaróak.

Ennél jobban be lehet zárkózni? Pszichológus tud segíteni ebben? Vagy ez nem tartozik rá?



2017. máj. 30. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Pszichológus tud segíteni. El mersz menni? Meg mersz nyílni neki?
2017. máj. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Van párod van rokonod van kollégád (munkád) . Már sokkal jobb dolgod van mint sok sok embernek. Szóval bőven lehet fokozni.
2017. máj. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
hasonloan vagyok és lehet fokozni :) ha távkapcsolatban vagy a pároddal és ritkán jutsz csak haza, és méh meg is csalnak :), plusz kihasználnak ahol csak tudnak munkában/családban/kapcsolatban
2017. máj. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem túl jó/őszinte a viszony ezzel a pár emberrel sem. Úgyhogy mondhatni egyedül vagyok teljesen.

Pánikbetegség miatt akartam elmenni eredetileg de egy ideje tünetmentes vagyok és féltem hogy elküldene.

2017. máj. 30. 16:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, nekem még párom sincs, csak egy kutyám, nem több.
2017. máj. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 rionen ***** válasza:
Nekem sincsenek barátaim, ugyanúgy nem beszélgetek a páromon és a családtagjaimon kívül más emberekkel. Engem megnyugtat a magány, nem kell alkalmazkodnom(igazából engem az a része zavar). De igen, be lehet zárkózni még jobban, persze minden lehetséges. De ha téged zavar a magány akkor neked kell tenni ellene. Nem túl nagy a valószínűsége, hogy valaki bekopog hozzátok, hogy "te olyan magányosnak tűnsz, gyere beszélgessünk...". Szerintem a legolcsóbb módszer a barátkozásra ha beszerzel egy kutyát. A kutya miatt muszáj vagy kimozdulni és olyan helyekre elmenni olyan emberekkel beszélgetni akikkel amúgy nem tennéd. És egy idő után ha te is akarod találsz barátokat. A kutya ilyen szempontból a legjobb beszélgetésindító:"De cuki, hány éves?, Vagy a tied is a szőnyeg közepére szeret hányni?, vagy stb..." És még egy, ha kutyád van nem vagy magányos mert ha teheti ő mindig veled van. Az enyém is itt fekszik mellettem a szőnyegen...
2017. máj. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Macskám van, de a párommal szoktunk kutyát sétáltatni elhagyatott helyeken.

Zavar a magány is, de valahogy a társas kapcsolatok is zavarnak. Köszi az eddigi válaszokat, fel fogom keresni az orvost.

2017. máj. 31. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!