Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek elszökjek itthonról?

Szerintetek elszökjek itthonról?

Figyelt kérdés
Már nem bírok itthon lenni,szüleim folyton lecsesznek mindenért,anyám bánja,hogy megszült (mondta is),barátaim nincsenek...Nem tudok kivel beszélni,interneten hiába próbáltam,a kapcsolatok megszakadtak,vagy letiltottak,mert eléggé labilis személyiség vagyok.Legszívesebben én is megszabadulnék magamtól,ha tehetném.Nagyon egyedül vagyok,ezért gondoltam,megszököm itthonról.Ha csak pár hétre is,de vegyék már észre a szüleim,hogy valami nincs rendben.Velük nem lehet beszélni,nem vesznek komolyan.El akarok menni egy másik országba (határ mellett lakom),és mivel van nálam pénz,pár hétig el lennék abból.Csak egy kis nyugalomra van szükségem.Viszont félek attól,hogy hamar hazahoznának,mivel nem töltöttem be még a 16-ot sem.Ti mit tennétek a helyemben? -A szavak nem érnek semmit,higgyétek el,próbáltam!!!! Van valaki,aki hasonló helyzetben van,mint én?
2017. jún. 16. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyugodjá má le a pichába! :D
2017. jún. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nyugodt vagyok. :)
2017. jún. 16. 17:57
 3/11 anonim ***** válasza:
Sétálj el a helyi Egészségügyi központba kérjél időpontot a pszichiátriára,ő elbeszélget veled,kérsz időpontot tőle a pszichológushoz és eljársz szépen,esetleg a pszichiátertől kapsz valami gyenge kedélyjavítót ami segít átlendülni a holtponton és rendbe fogsz jönni.Az egész ingyenes,kicsit legyél talpraesett és segíts magadon.Nem kell elszökni gondolj bele:a szüleid aggódni fognak,azt hiszik,elraboltak,valami utcai tolvaj megkéselt vagy ilyesmi ,ha kiskorú vagy amúgy is 24 órán belül keresést indítanak és visszavisznek a rendőrök.Ha komoly szülő mulasztás amit a szüleid csinálnak,vagy csak lelkileg bántalmaznak,felhívhatod még a kék vonalat,ott is tudnak segíteni,beszélgetnek veled ha szomorú vagy és eljárást is kezdeményezhetsz névtelenül ha pl.bántalmaznak vagy valami komoly gond van.Tudom,hogy az egészet figyelemfelhívásból akarod tenni,de hidd el az egyenes beszéd az mindig jobb megoldás.
2017. jún. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Ha még nem vagy 16, és annyi pénzed van, amiből ellennél hetekig külföldön, akkor ott baj van. A szülőkkel...
2017. jún. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4# Igen,baj van a szüleimmel,hogy meghagyják azt a pénzt,amit a rokonaimtól kapok minden karácsonyra,szülinapra,és ünnepekre.Nem költöttem el,igen a szüleim hibája...
2017. jún. 16. 18:23
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Dumálnunk kéne :)

Nem, nem vagyok ilyen helyzetben, de láttam, hallottam és tapasztaltam már sok dolgot az évek során, szóval ha más nem is, legalább a "nincsenek barátaim" rész változhatna :)

2017. jún. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Úgy vagyok vele,hogy talán jobb is,ha nincsenek barátaim.Az emberek önzőek,és többet veszíthetnék,mint nyerhetnék.
2017. jún. 16. 18:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Talán jobb. Talán. És ha tévedsz?

Nekem személy szerint több a jó tapasztalatom a barátokról, mint a rossz. 16 évesen voltam olyan helyzetben, hogy ha nincs, már nem élnék.

Persze ezt neked kell eldöntened, de a lehetőség megvan :)

2017. jún. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Jártam ebben a cipőben. Ha akarsz dumálni vedd fel velem a kapcsolatot, mert ide nem egy db válasz kell a kérdésre, hogy igen szökj el vagy ne, ne szökj, hanem egy kiadós beszélgetés.
2017. jún. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne szökjél sehova, a félretett pénzt költsd a hobbidra, pl. számítógép fejlesztése, vagy bármi más.
2017. jún. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!