Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nincsen egy igaz barátom se,...

Nincsen egy igaz barátom se, eléggé zárkózott lettem, miért?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok, hála a jó istennek, ez az utolsó évem gimnázium. Az iskoláról azt kell tudni, hogy nem egy nagy durranás, alapjában véve szakgimnázium, de vannak itt hegesztő tagozatosok, stb. A lényeg az, hogy sok a tapló fa_zfej. Nem igazán tudom magam megértetni senkivel, mivel én inkább az irodalomat, történelmet kedvelem, az osztály 100% rajtam kívül így szabadidejében leszarja, én meg verseket, cikkeket olvasok. Sokan melegnek is gondolnak (középhosszú hajam van, meg elég csendes vagyok), de nem vagyok az. Aztán nem sok mindenkivel beszélgetek órán, régi baráti köröm kihasznált, szóval már velük sem annyira. Azt vettem észre, hogy ahogy belépek az iskolába, elfog valami szorongás, szünetekben nem tudok normálisan enni, egész egyszerűen nem megy le a torkomon a kaja, itthon viszont már tudok enni. Reggelente van hogy hasmenésem is van, gondolom a stressz miatt. Amúgy jó tanuló vagyok, tantárgyakra stresszelek néha picit mert maximalista vagyok (de nem az az idegesítő, nagypofájú, exhibicionista gyökér). Kerülöm az emberek tekintetét, főleg pl folyosón.

2017. szept. 11. 21:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Aztán elég sokat mondják, hogy kihúzom magam mindenből. De ha nem akarom látni a pofájukat, arról tehetek? Legszivesebben egyesével falhoz állítanék pár embert, és lelőném őket.
2017. szept. 11. 21:12
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy szociális fóbia alakult ki nállad valami miatt?

Velem is ugyanígy van, azzal a különbséggel, hogy már egyetemre járok. Itt ugye nagyon sok ember vagy észre sem vesznek ha nem akarod, de bennem is kialakult egy ilyen "betegség" és hiába rudom, hogy semmi rossz nem fog történni, mégsem tudok pl. enni, beszélni vagy különösebb dolgokat csinálni mások előtt.


Ha van kedved, beszélhetünk róla. :)

2017. szept. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

szóval mindenkit utálsz, még magadat is, gyűlölet van az arcodon, de azért elvárod, hogy valaki szimpin álljon hozzád, meg csodálkozol, hogy húde magányos vagy? :/

és persze a régi barátaid is kihasználtak, mindenhol áldozat vagy és mindenki bánt...


A leírásból az jön le, hogy itt csak a te gondolkodásodban van hiba. Megoldás helyett továbbra is a nyafogásra és vergődésre fordítod az energiádat. Így nem lesz változás. Kérdés, hogy akarsz-e egyáltalán változást?


ha igen, akkor pedig tanuld meg, hogy hogyan működik az ismerkedés, találd meg a hibáidat, fejleszd magad stbstb...


google segít :)

2017. szept. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Aki elfogadja önmagát, azt elfogadják mások is. Ezt jól jegyezd meg.
2017. szept. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Olvasd el!

[link]

2017. szept. 12. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha budapesti vagy ,szívesen beszélgetek veled. Mindezen én is átmentem.

25f

2017. szept. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha idióták a többiek minek kéne neki ismerkednie
2017. szept. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!