Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem tudok barátkozni?

Miért nem tudok barátkozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Először is tisztázzuk le hogy 20 éves vagyok és lány.És egyre jobban mar belülről a tény ,hogy nincs senkim.Általános első osztálytól volt egy legjobb barátnőm ,együtt mentünk el gimnáziumba 6.után és együtt is végeztük el a gimit.Rengeteg lány barátnőm volt aki akár legjobb barátnő is lehetett volna ,de senkit nem engedtem magamhoz olyan közel mert mindig a legjobb barátnőm volt a fő ,nem hagytam elveszni ,ezért az összes barátnő szép lassan eltűnt mellőlem.Aztán jött az,hogy a barátnőmmel kezdtünk felnőni ,mások lettünk.Most csunyán fogok fogalmazni ,elkurvult.Őt inkább a rossz társaságok kezdték el vonzani ,nekem pedig azok az emberek nem tetszettek.Így szép lassan romlott a viszonyunk majd az érettségi óta nem is hallottam felőle ,nem váltottunk egy szót sem.Közben mikor a barátommal összevesztünk ő rá mászott ,átakart hozzá menni ,igazából mindig rossz ,undorító dolgokat tett ellenem ,de szerettem szóval mindig elnéztem felette.Most pedig ennek köszönhetően ,hogy mindig ő volt az első nincs egy barátnőm sem ,és nagyon magányos vagyok ,egy lánynak kell egy barátnő akinek elmesélheti a napját ,hiába van mellettem a barátom az nem ugyan az.A barátkozás nekem igazából soha nem ment.Szóval a segítségeteket szeretném kérni ,hogyan barátkozzak?Hogyan törjek ki a magányból?Hogy szerezzek barátnőket?Nektek van legjobb baránőtök?Csak én vagyok így vele ,hogy nincs mellettem egy lány barát akivel megbeszélhetném a csajos dolgaimat?Egyedül vagyok ezzel?Velem van a baj?

Azóta dolgozom a munkatársaim között is vannak fiatal lányok ,de teljesen másak mint én ,nem jövünk ki egymással.Volt akivel együtt jártunk mozizni ,bálozni ,de végül egy ismerősnél nem lett több mert más mint én nem férünk össze ,elvagyunk a munkában ,de a való életben nem.Volt egy fiú haverom is imádtuk egymást ,de ő is meghülyült.Mit tegyek?Lassan beleőrülök a hiányba.



2017. dec. 12. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

A barátkozás sajnos nem olyan dolog, aminek van egy előre megírt receptje és parancsszóra megy. Én is jó néhány olyan emberrel barátkoztam össze az évek alatt, akikről az elején még sose gondoltam volna, hogy ilyen jól ki fogok jönni. Egyszerűen csak megtaláltuk egymást és szimpatikussá váltunk.

Próbáltam már én is barátkozni itt a gyakorin, és nem mondom, hogy soha nem sikerült, de elenyésző számban a próbálkozásaimhoz képest. És akikkel felfejlődött igazi barátsággá a dolog, azokkal is leginkább csak azért, mert közel laktunk egymáshoz és a személyes találkozókat is meg tudtuk oldani. Ez pedig rengeteget tud dobni két ember kapcsolatán.

Neked is csak annyit tudok most tanácsolni, hogy próbálkozz interneten is akár, de járj emberek közé is, és legyél nyitott mindenki felé, sose lehet tudni, hogy épp kit sodor az utadba az élet. Nem biztos, hogy mindenkivel ki fogsz jönni, de akivel igen, azt úgyis érezni fogod.

És ne akarj túl gyorsan, túl mély barátságot erőltetni egy emberrel, ez ugyanis egy hosszú folyamat. Kezdetben csak szimpátia és jó viszony van két ember között, majd annál egy fokkal erősebb haverság, aztán pedig amikor már kellően megismertétek egymást, átéltetek együtt néhány jó és rossz élményt és meg is bíztok a másikban, akkor beszélhetünk talán egy épkézláb barátságról :)

Legalábbis az én véleményem szerint :)

2017. dec. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nekem már az öröm, ha pirosan jelez az üzenetek rész, ha gondolod te is megdobhatsz eggyel:/
2017. dec. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 georgina5 válasza:
Szia én is ebben a helyzetben vagyok nekem se megy a barátkozás és én sem tudom megbeszélni a csajos dolgaimat senkivel 17/l
2017. dec. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!