Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mennyire normális, hogy ezt...

Mennyire normális, hogy ezt érzem? Antiszociális viselkedés?

Figyelt kérdés

Kb.három hete egyedül akarok lenni, alig írok valakinek, és csak a szüleimmel beszélek. Egy ideig nagyon magányosan éreztem magam, és sok dolog történt velem, rengetek szerettemet elvesztettem az utóbbi két évben. Az utóbbi három-négy hónapban tele voltam öngyilkossági gondolatokkal. Erről egy ember (legjobb barátnőm)kivételével nem beszéltem senkinek. Egyre elborultabb dolgokat néztem közben. Akkor még tartottam a kapcsolatot emberekkel, és amikor mentálisan jobban éreztem magam, elhatároztam, hogy megszüntetek minden rosszat az életemből, és sportolni fogok, és sok emberrel találkozni, normális barátokat keresek, és bevallok erről az időszakról mindent a szüleimnek. Nem jött össze. Most ott tartok, hogy nem beszélek senkivel az interneten vagyok egész nap, és sokkal korábban alszok, mint máskor. Sírni sosem tudtam. Mindenki úgy tudja, hogy boldog vagyok, még a legjobb barátnőm is, akit az előbb említettem. Kimondottan rosszul sem vagyok, csak furcsán érzem magam, távol akarok mindenkitől maradni. A középiskola, amit annyira vártam (nyolcadikos vagyok) már nem érdekel. Nem tudok a jövőre gondolni, csak sodródom a jelennel, összefolynak a napok. Mit tehetnék hogy visszajöjjön a kedvem az élethez, és ne legyek ilyen érzéketlen? Nincs erőm beszélni erről senkinek, nem értenék meg... Attól tartok, tényleg csak hülyeség.

Ti mit tennétek a helyemben?

13/L


2017. dec. 29. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:

13

Évesen ennyi gondja legyen valakinek?? Én 25 évesen érzem ugyan ezeket a dolgokat...hát nem tudom én próbálok olyan dolgokra koncentrálni ami lelkileg rám pozitív hatással van..nagyon nehez de máshogy kell felfogni a dolgokat

2017. dec. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam máshogy felfogni mindent, de nem sokáig működött. Valami mindig visszaránt, és nem feltétlenül valami rossz dologra gondolok. Egy zene, vagy bármi. Ha valaki beszól(ez elég gyakori, nem vagyok valami népszerű az iskolánkban) már kihat az egész napomra, és megutálok mindenkit.
2017. dec. 29. 19:56
 3/10 A kérdező kommentje:
Közben visszaolvasva rengetek szóismétlést és elírást találtam magamnál. Elnézést kérek, kicsit kapkodva írok.
2017. dec. 29. 20:01
 4/10 anonim válasza:
100%
Szia. Ezek a depresszió tünetei. A legjobb rá a mozgás, a napfény, D és B vitaminok. Ha nagyobb löket kell, akkor antidepresszánssal is lehet próbálkozni.
2017. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez tipikus téli depresszió, nagyon sok, egyébként egészséges ember szenved tőle, többek közt én is.

Semmi bajod, ne izgulj!

Van 2 pocsék hónap, a március már tavasz és te ki fogsz virulni!

Valóban szedhetnél D és B vitamint, a sportolás sem volt rossz ötlet, de az antidepresszánsokra nincs szükséged.

El fog múlni!

2017. dec. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De ez nem télen jelentkezett, régen, csak mostanában erősödött az érzés, bár lehetséges, hogy mindez a tél miatt súlyosbodott. Viszont ami ide vezetett, az más miatt van.
2017. dec. 29. 20:37
 7/10 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy borderline gyanús vagyok. Ezt én "állapítottam meg" a tünetek alapján, illetve hogy apukám is az. Tudom, nem szabadna a netről néznem semmit, és bármiről viszonyítanom. Az is lehet, hogy nincs személyiségzavarom, és beképzelem magamnak, és valóban csak enyhébb dologról van szó, mint például ez a téli depresszió.
2017. dec. 29. 20:41
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

"...rengetek szerettemet elvesztettem az utóbbi két évben."


Kicsilány, az lenne az abnormális, ha ezek nem viselnék meg a kis lelkedet! Minden normális ember szomorkodik a szerettei elvesztése és az utánuk támadt űr miatt, ez így abszolút természetes.


Ne gondolkodj butaságokon, örülj, hogy fiatal vagy és erőszakold meg önmagad, legalább hetente csinálj egy neked tetsző programot! Az fel fog dobni és nemsokára itt a jó idő!:)

(Szedd a vitaminokat és irány sportolni!)

2017. dec. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy normális-e, itt most az a fotos, hogy rossz neked. Szerintem kérj segítséget, a sulitoknak nincs pszichológusa, akit felkereshetsz?

Egyébként nyolcadikban, tizenkettedikben, meg tavaly, szakmai vizsga előtt én is éreztem magam hasonlóan sodródónak, kilátástalannak. Egy fontos korszak lezárul, valami új kezdődik, amiről nem tudhatod milyen lesz. Ez távolról izgalmas, de minél közelebb kerül, annál szorongóbbá, melanolikusabbá teheti, aki arra hajlamos.

2017. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, már nincs pszichológus a suliban, és nem is mernék hozzá menni, ismerem magamat. Igen, kicsit ijesztő, hogy jövőre új városba megyek, új iskolába, ráadásul kolis is leszek. Viszont nagyon szeretnék innen elszabadulni, egy kis faluban élek, utálok mindenkit, borzalmas az a kétszínűség ami itt folyik.
2017. dec. 30. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!