Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit gondoltok az öngyilkosságról?

Mit gondoltok az öngyilkosságról?

Figyelt kérdés

Az ablak mellett ültem délután egy bögre forróteával a kezemben, egy laptoppal az ölemben. És szomorúan értesültem arról, hogy egy közeli ismerősöm öngyilkos lett. Elkezdtem ezen merengeni, hogy ez önzőség e vagy szimplán csak el kell fogadni.

Ti mit gondoltok? Mi a véleményetek az egész dologról?


2018. jan. 16. 15:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
40%

Azt, amit eddig is.

Aki igazán öngyilkos akar lenni, az nem megy fel semmiféle "kérdezz-felelek" közösségi oldalra kiírni, hogy na akkor ő most végez magával, mert egy rakás disznószart sem ér a rongyos élete, hanem egymagában valóban megteszi.

2018. jan. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
61%

Pont ma olvastam itt a neten, hogy Magyarországon viszonylag magas az öngyilkosok aránya. Kicsit több a férfi köztük, mint a nő /úgy általánosságban, nemcsak nálunk /. Nem megfelelő a mentálhigiénés és a pszichiátriai segítség, a társadalom "nem kedveli" a lelkileg sérülteket / meg a betegeket, alapból /.

Jórészt az öngyilkosok lelki betegek, azon belül depresszióban szenvednek. Kiegyensúlyozott, tartalmas életet élő, testileg-lelkileg egészséges ember általában nem akar meghalni. Ehhez nagy elhatározás kell, nagyon elkeseredettnek kell lenni. pl. szerelem miatt. Egy volt osztálytársam is ezért lett öngyilkos, mert megcsalta a párja. Bezárkózott a garázsba és kipufogógázt szívott, míg meg nem fulladt. Szegény...

Sajnálom őket, kicsit haragszom is rájuk, mert olyan értelmetlennek tűnik a tettük, de ugyanakkor elfogadom, mert ez az ő döntésük, az ő életük. A saját teste fölött mindenki maga az úr. Nem tudhatjuk, mi játszódik le bennük. Ha engem pl. gyógyíthatatlan betegség kínozna, én se kérnék a szenvedésből, valamilyen módon megölném magam. Meg aztán nagyon el tud keseredni az ember, ha úgy érzi, nincs kiút, olyan szerencsétlenül alakul az élete, hogy az már fáj. Voltak már nekem is suicid gondolataim, mikor mindenből elegem volt. De igyekszem megrázni magam, és továbblépni.

Sajnos, sok támogatást nem kapni az embertársaktól, ahogy egy korábbi hozzászóló is írta. Nem figyelnek egymásra, rohanó, önző, pénzhajhász világban élünk.

2018. jan. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Egy lehetőség. Mely azt mutatja mindig van kiút. mindenből.


Egyszer itt írták, sok- éve már, de megmaradt bennem: "az öngyilkosság gondolata minden nehéz helyzeten átsegített". Hát szerintem ez büdös nagy bölcselet.

2018. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Inkább a TUDATI SZINTEN MEGNYILVÁNULÓ FÁJDALOMÉRZET CSÖKKENTÉSÉT kellene megtanítani az arra rászorulóknak!


Az "öngyilkosság" csak egy segélykiáltás - azzal kapcsolatban, hogy ettől az említett fájdalomérzettől szeretne megszabadulni az illető.

2018. jan. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ez egyébként igaz, Magyarország vezető helyen áll, ami az öngyiket illeti, talán Litvánia előz meg bennünket csak...nem tudom pontosan, de világviszonylatban is előkelő helyen állunk.
2018. jan. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Azt, hogy számomra csak ez a megoldás maradt. Elérkeztem a tűrőképességem határához. Nincs remény már.
2018. jan. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!