Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mennyire jó ötlet elmondani a...

Mennyire jó ötlet elmondani a szüleimnek, hogy 'depressziós' vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! (A kérdésben azért tettem idézőjelbe a depresszióst, mert nem tudom hogy ez annak számít-e, vagy csak egy ideiglenes kamaszkori lehangoltság.)


Már kb 2 éve kezdődött az egész, idő közben pedig egyre levertebb lettem. Néha a szomorúság elment egy hétre, de aztán vissza is tért. Ezt a család elől rejtegettem, és próbáltam átlagosnak tűnni előttük. Úgy voltam vele, hogy majd egyszer abbamarad. Most valahogy elértem arra a pontra, hogy egyre többet gondolok az öngyilkosságra, alig van étvágyam, és már egy ideje nem is az hogy szomorú vagyok, hanem alig érzek valamit. Az öncsonkítás pedig már egy éve jelen van. (Ne értsetek félre, nem azért nem veszik észre a szüleim a vágásokat mert nem törődnek velem, hanem mert elég jól sikerült rejtegetnem.) Gondoltam rá, hogy segítséget kérjek a szüleimtől. Ha mondok nekik valamit végig szoktak hallgatni, de attól jobban félek, hogyan reagálnának a bejelentésre.

Ti a szüleitektől kértetek segítséget? Ha leülnék velük, hogy elmondjam nekik a dolgokat, félek, hogy idegesek lesznek. (A barátnőm anyja is eléggé felkapta a vizet ezen.)


15/L



2018. ápr. 26. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha magadba folytod akkor csak egyre roszabb lesz. Jobban jársz ha szólsz a szüleidnek. Ha tényleg szeretnek, akkor megértik és elvisznek pszihológushoz.

Az majd segít.:)

2018. ápr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért depizel? Tanulnod kell? Nincs pasid? :D
2018. ápr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb ötlet.
2018. ápr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
A depresszió más, ez ilyen kamaszkori nyavaja. Én elmondanám.
2018. ápr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha rendesek,akkor elmondhatod.


54%-os,te meg húzzál már a pöcegödörbe,a hozzád hasonlók ott vannak.

2018. ápr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Na, megint egy önmagát vagdosó elmebeteg. Csak szólok kislány, hogy a vágások egész életeden át megmaradnak. Ha meglátja a jövendőbeli herceged, talán hátat fordít. Ha meglátja a munkáltatód, biztos nem fog alkalmazni. Tehát ennek tudatában kozmetikázd magad. Nyilván elsősorban a szülőknek kell beszámolni.. Ők a felelősek érted.
2018. ápr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

én csak kérdeztem valamit, még csak nem is tőled kérdeztem de neked ez már zaklatás?:D

még az sem zaklatás amit nekem üzentél pedig az jó czifra lett:D

2018. ápr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és az üzeneteket, megpróbálok kifogni egy időpontot, amikor leülhetek velük beszélni.

Pár válaszolónak hogy ne szúrja a csőrét, elmondom, hogy direkt nem írtam okot a vágásaimra, hiszen nem panaszkodni jöttem ide. #2, szerencsére megvagyok valahogy a tanulással, a pasizáshoz pedig kedvem sincs, szóval megvagyok anélkül. Nem szokásom lepontozni az embereket itt, de aki a kérdéssel kapcsolatban segített, annak szoktam zöld kezecskét adni. :D

#7, akkor olyan 'jövőbeli herceget' próbálok kifigni, aki elfogad ennek ellenére is. A munkáltatóm pedig remélem nem a pucér combomat fogja nézegetni. De köszönöm, megpróbálom elmondani nekik a problémám.

#8, köszi az aggodalmat, de hát ez van, nincs kizárva, hogy páran elküldenének melegebb éghajlatra.

2018. ápr. 27. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!