Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, senki nem...

Depressziós vagyok, senki nem tud róla . Nem is szeretném, de belel fogok hülyülni . Valami ötlet?

Figyelt kérdés

régebb óta látom magamon, hogy depressziós vagyok, hogy elég sűrűn megfordul a fejemben az öngyilkosság, de csak ötletig fajul, még szándék se volt meg soha ..

de utána olvastam a fiatal kori depressziónak (google-ba) és amit írtak kb minden igaz rám, csak az nem, hogy társaságban szeretek lenni és vagyok is, de a régi barátaim közül 2-3at kivéve nem keresek senkit ..

orvosom teljesen más ok miatt akart elküldeni pszichológushoz, de nem teljesen más ok miatt.

senki nem vett észre rajtam semmit, csak magamról tudom és elég kellemetlen helyzet ..


18/f



2012. okt. 8. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is ugyanilyen problémám van. Ha valaki tud megoldást, én is szivesen veszem...
2012. okt. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mindenképpen menj el orvoshoz akár úgy is hogy nem mondod senkinek el, jobb minél hamarabb amíg nem romlik le jobban az állapotod vagy eljutsz odáig hogy magadba fordulsz nem foglalkozol másokkal és évekig szenvedsz depressziósan
2012. okt. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"orvosom teljesen más ok miatt akart elküldeni pszichológushoz, de nem teljesen más ok miatt"


Ez így kusza. De! ha van 2-3 jó barátod, akkor nem is vagy depressziós. ( gondolom a doki is így látja). Mellesleg menj el a pszichológushoz, ha ez a javaslat, és mellette foglald le magad piszkosul. Sport, tanulás, munka keményen.

2012. okt. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom sikerül-e leírnom érthetően azt, ami rögtön beugrott. Ott kezdeném, hogy nem tud róla senki és nem is szeretnéd. Ez így valóban kényelmesebb és ebben az állapotban tényleg bele lehet hülyülni. Ugyanis, ha semmi visszatartó erő nincs, ami miatt visszarángatnád magadat a "normális kerékvágásba", akkor nem is fogod megtenni. Mármint most mások előtt megy, mert azt akarod, ne tudják meg. Tehát még ha színészkedsz is, akkor is tudsz normálisan viselkedni. Mert tartasz a többiek véleményétől, esetleges megbélyegezéstől. Vagyis akkor hoznád magadat (illetve azon részedet, ami ezért az állapotért felelős) kegyetlen döntési helyzetbe: akar-e továbbra is depressziós lenni vagy köszöni nem kér belőle, ha elmondanád/kimutatnád és utána látnád a környezeted reakcióját. Sajnálat, lenézés, orvoshoz küldés, gyógyszerszedés, nem teljes értékű embernek nézés és satöbbi és satöbbi, rengeteg nem kellemes dolog. Nem akarod, hogy ez történjen veled ugye? Nem is hiszem, hogy depressziós lennél. Remélem lehetett követni.
2012. okt. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

kb 100%-ban igazad van ..

csak ebből az egészben még az is benne van, hogy amit le írtál ez már így is van egy ideje, csak olyan nagy mértékben hogy ez sokáig nem is zavart, csak fél éve - éve kezdett el .. így is le néz kb mindenki, nem tart senki semmire és így is sajnálnak .. ha nem is mondják ki, ez így van .. és nem tudok ez ellen mit tenni ..

csak én sem mondom ki csak őrlődök rajta, és bele hülyülök ..

és nem kell akarok ennél még lejjebb csúszni ..

2012. okt. 14. 22:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban testvér:D


R.I.P.

2012. okt. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ha ez depresszió, valami nagyon gyenge lehet... mar bocs. Kezdjük onnan hogy egy nagyon depressziós személy nem is tudja magáról. A másik szeretsz társaságban lenni. Igaza van a pszichológusodnak, más bajaid vannak, én azt mondanám hogy határozatlanság az élet céljaiddal kapcsolatban.
2012. dec. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szerintem az, hogy valaki rendszeresen öngyilkosságon gondolkozik, tekinthető a depresszió jelének ;). Persze lehet a reggeli front vagy poszt-kamaszkori klimax is.


Több dologban hasonlítunk. Én is tévedtem rá ugyanerre az útra, és pont 10 évvel járok előtted.


Az, hogy szívesen vagy társaságban és ott feltalálod magad remek dolog (velem is így volt). Azonban ez (saját tapasztalat) lehet teljesen független a depressziótól. Ha emellé vesszük azt, hogy 3 barátod van, szerintem a két dolog kombója már félsiker. 1 barát megteszi, 2 nagyszerű, de ha 3 van akkor "több se kell".


18 elmúltál, tehát a probléma orvoslását akár egyedül is le tudod bonyolítani bárki más tudta nélkül. Azonban 1-2 olyan ember támogatása mindenképpen jól jöhet, aki tud a problémádról és melletted áll.


Én is 18 évesen zuhantam depresszióba, egy szakítás miatt (lecseréltek). Sokat rontott a kilátásaimon az, hogy ráadásul addiktív (szenvedélybeteg) vagyok. Önbizalom és önértékelés nulla, halk és elveszett voltam. Úgy éreztem, hogy az emberek folyton kritizálnak, kielemeznek, kinevetnek. Gyűlöltem magamat és a világot, és bár társaságban jól boldogultam, belül sínylődtem. Volt hogy úgy be voltam ba**va, hogy nem bírtam felszállni buszra hogy elmenjek kötélért. Hat évig tartott, DE tarthatott volna sokkal rövidebb ideig is, ugyanis:


Több pszichológussal volt már dolgom öngyilkossági kísérletek miatt. Sosem hittem a gyógyszerekben sem (meg az orvosokban sem), a legjobb esetben annyit értek, mint halottnak a csók. És egy átlagos napon, egy átlagos kórházban, egy átlagos ügyeletes pszichológus felírt nekem egy hangulatjavítót/antidepresszánst, ami 2-3 hét alatt (!) teljesen rendbevágott. Olyan volt, mintha 6 év után kiengedtek volna egy ketrecből/börtönből.


Tehát: pszichológus -> gyógyszer -> barátok, család bevonása (ez valószínűleg automatikusan, fokozatosan fog megtörténni).


28F

2014. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha még nincs magas szinten! Omega 3-al simán tudod kezelni! :)

Sajnos nekem per pillanat olyan hogy 2 hetet kellet korházba lennem és olyan voltam mint a Zombi!

2014. jún. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!