Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi az, ami az életben boldogsá...

Mi az, ami az életben boldogságot hozhat számunkra?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdem úgy érezni, hogy nem sok ilyen dolog van. A szerelmi életem mindig is a kihasználásomról szólt, jelenleg is boldogtalan a kapcsolatom. A társasági életem is szörnyű. A barátaim sokszor megsértenek, noha én igyekszem mindig óvatosan forgalmazni velük szemben. A tanulás miatt, mivel igyekszem lelkiismeretesen építeni a jövőmet, alig jut időm a magánéletemre. A családomban nagyon sok a kellemetlen ember, sokszor egyedül maradok a problémáimmal.

Remgeteg barátom csak úgy, minden ok nélkül eltávolodott tőlem, a fiúk csak a szexre mentek, semmi többre, a családtagjaim néha semmibe vesznek, vagy ellenségeskednek, ok nélkül.

Úgy érzem, lassan besavanyodok, lassan már csak magamban bízok meg, bár még én is kicsit saját magam ellenségének számítok, mert magas elvárásokat támasztok magammal szemben.

Az ember egyébként is társas lény, nem élhet mások nélkül, mert befordul. Nem akarok befordulni. Mit tehetnék?


2018. máj. 15. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem pedig rengeteg ilyen dolog van... csak hozzáállás kérdése tulajdonképpen minden.
2018. máj. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
En mar mely depresszios vagyok ezektol...
2018. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
A leírásod, a szóhasználatod nekem azt sugallja, kicsit egoista vagy. Ok nélkül bántanak, megsértenek, kihasználnak azok a szemét emberek, a barátaid, a családodban sok a kellemetlen ember... ez úgy jön le, hogy minden kínodért mások a hibásak. Szóval a kérdésedre, hogy mit tehetnél az a válasz, hogy változz meg.
2018. máj. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem te magad hozod a boldogságot a saját életedbe és nem másoktól várod el! Az általad felsoroltak is boldogságot hoznak, mint pl. emberi kapcsolatok, csak épp nem kell elb*szn# õket, ha meg igen, aztán lehet sírdogálni..


Bár rossz lehet ilyen társaságokban, de kérdéses, hogy csak veled bánnak így, vagy egymással is? Ha rossz társaságban vagy, akkor nem árt jobbat keresni és oda bekerülni. Ha a környezetedben csak neked vannak ilyen problémáid, akkor nem árt magadba nézni, biztosan valami oka lehet ezeknek a történéseknek.

2018. máj. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
A motorozás sok boldogságot hoz, legalábbis nekem. :)
2018. máj. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egoista? Meglehet.

Bár azért némiképp úgy gondolom, ez nem a szóhasználatból, vagy a megfogalmazásból derül ki. :D

Mindenesetre ha nyilvánvaló, hogy valaki csak a szexért van veled, akkor nem tudom, hogy másképp fogalmazhatnám meg. :D

Változzak meg. Oké.

Minden barátommal pontosan úgy bánok, ahogy elvárnám, hogy velem bánjanak. Egy kapcsolatba is beleadom a részem, foglalkozom a fenntartásával, éreztetem a másikkal, hogy fontos számomra.

De biztos vannak dolgok, amiket rosszul csinálok. Kinek nincs hibája? Kissé mind egoisták vagyunk, a viselkedésünkben is akad kivetnivaló.

Nem tökéletes embereket szeretnék magam köré, csak egy pozitív társasági életre vágyom. ;)

2018. máj. 15. 17:43
 7/11 anonim válasza:
100%
Bármi tud boldogságot okozni. Akár az, hogy süt a nap. A pozitív barátságos emberekkel szoktak barátkozni, úgyhogy próbálj meg az apróságoknak is örülni.
2018. máj. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Asszertivitást ajánlom egyrészt,

Másrészt pedig a játszmákat.


Nagyon bemutatod, hogy te mindig csak áldozat vagy, mindig összecsapnak feletted a hullámok, sokat dolgozol az életeden, mégis mindig csak a sértéseket kapod.

Ezen változtatni kéne. Van egy szint, aminél már nem lehet azt mondani, hogy külső tényezők lehetetlenítenek el. Nálad már nagyon sok a belső is. Kezedbe kell venned az életed irányítását, tudatosnak kell lenned a cselekedeteidben, főleg érzelmi szinten!


Tehát ezért szükséges megtanulnod, miről is szól a két téma, amit felvetettem neked. Javaslom, hogy torrenten keress utánna könyveknek! Vagy akár csak neten cikkeknek.


[link]

Itt van is egy kép, a drámaháromszög. Nagyon jól látszik, hogy melyik pozíciót veszed fel. Akaratlanul valószínűleg, de úgy néz ki, jelenleg ez a helyzet. Tudatosítani kell ezeket a szituációkat, és ki kell javítani a helytelen viselkedésmintákat! Könyvekben vannak módszerek erre, életszituációk stb...


[link]

Az asszertivitás is közel áll a dologhoz, kicsit más szemszög, érdemes ezt is hozzávenni!

2018. máj. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk az asszertivitásomra már nem egy ember mondta, hogy fejlesztésre szorul, de még nem igazán sikerült dolgoznom rajta... lehet, hogy ideje lenne, mert sokszor képes vagyok negatívabban szemlélni a dolgokat, mint amilyenek ténylegesen, ám az adott pillanatban ezt a világért sem vagyok képes sem észrevenni, sem elismerni.


Az az igazság, hogy az asszertivitás gyakorlatba való átültetése nálam napról napra változó eredményeket mutat, hol jobban sikerül, hol szörnyen megy (ezek a napok azok, amik olyanok, mint a mai is :D). Még az is lehet, hogy holnap szégyenkezve olvasom majd vissza a mai kérdésemet. :'D


Hallottam már asszertivitás tréningekről, talán nem ártana utánanézni egynek. Ha mást nem, legalább megismerek pár hasonló mentalitású embert. :)



Mindenesetre minden szakszerű véleményt köszönök!

2018. máj. 15. 22:04
 10/11 anonim ***** válasza:
nm 😉
2018. máj. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!