Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek? Munka után nincs...

Mit tegyek? Munka után nincs energia az emberi kapcsolatokra.

Figyelt kérdés

Nem tudom, mit gondoltok erről. 30 éves nő vagyok és azóta, hogy befejeztem az egyetemet és teljes munkaidőben dolgozom, az emberi kapcsolataim teljesen elsivárosodtak. Természetemből adódóan introvertáltabb, csendes típus vagyok, néha szükségem van egy kis egyedüllétre, hogy elrendezgessem a gondolataimat. Na most az a baj, hogy nekem heti 40 óra az irodában nagyon sok a másokkal való együttlétből, így azokra, akikkel valóban szeretnék együtt lenni, már nem jut energia.


Még a szüleimmel is megromlott a kapcsolatom, mert másik városban dolgozom, és munka után még velük sincs erőm beszélni. Ezen megsértődtek, azt hiszik hogy azért nem keresem őket, mert jobbnak képzelem magam náluk vagy ilyesmi. (Mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy úgy érzem nem érdekli őket az életem meg az örömeim-problémáim, mindig csak a saját praktikus gondjaikat zúdítják rám, tőlem várva a megoldást. Na mindegy, ez más tészta.)


Amikor hazajövök, messengeren, esetleg néha-néha telefonon beszélek néhány ismerőssel (én mindig próbálok hívni embereket, de nem veszik fel a telefont, mindenki inkább messengerezik - nem azt mondom, megvannak az előnyei). Próbáltam sokszor megerőszakolni magam, hétköznap, vagy péntek este vmi programra elmenni, és most nem feltétlenül zajos dolgokra gondolok, de mindig rosszul sül el. Ilyenkor mindig ingerlékeny vagyok vagy épp a sírógörcs kerülget, ezt mások is látják rajtam, megijednek hogy miattuk van, többet nem hívnak, stb.


Színház, mozi, sport stb. stb. munka után mind kizárva, nem élvezem, egész végig azt várom hogy hazaessek és elaludjak, addigra már a munkahely túlstimulált, elvette az energiámat. És nem is dolgozom olyan sokat, heti 40 óra, max. heti 2-3 óra túlórával. A jelenlegi munkahelyem pedig még egész kulturált, nem különösebben zajos, a kollegák sem elviselhetetlenek. Ügyfelekkel sem érintkezem, egész nap Excel fájlokat túrok. Mondjuk kollegákkal, főnökkel folyamatos az érintkezés.


Szerintetek mi a fenét csináljak? Szeretnék valami minőségibb életet élni, meg párkapcsolatot is, de nem tudom, hogy lehet így egy kapcsolatot felépíteni, fenntartani.



2018. jún. 17. 03:29
 1/5 anonim válasza:
16%
Szia! "Kisse" depressziosnak tunsz az alapjan amit leirtal. En mindenkepp kimozdulast javasolnek. Hetvegeid hogy telnek? Olyankor mit csinalsz? Van valami hobbid amit szeretsz csinalni?
2018. jún. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Mennyi kavet, energiaitalt fogyasztasz napkozben?
2018. jún. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Sportólsz rendszerersen? szerintem az megnyugtatna
2018. jún. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a munkahely veszi el az energiádat, akkor azon kellene változtatni. Talán olyan munka kellene neked, ahol egyáltalán nem érintkezel emberekkel, és akkor mindjárt nem fogod erőszaknak érezni a társas programokat.

Az iskolás évek alatt voltak megfelelő emberi kapcsolataid? Én is introvertált vagyok, és engem az iskola is lefárasztott annyira, hogy utána már csak az egyedüllétre vágytam. Nem biztos, hogy az introvertáltságod okozza a problémát. Lehet, hogy nem szereted a munkádat?

2018. jún. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Pacsi! Én is ugyanezzel szívok. Csak nálam a meló + suli kombó verte ki a biztosítékot.


Az egyik kardinális pontja a történetnek, hogy rémesen rossz az állóképességem. Ha tetszik, ha nem, ebből sport lesz. Ha más nem, akkor napi 20 perc jóga (ami azért is jó, mert muszáj közben csak magadra figyelned). Az első két hétben tuti bele fogok dögleni.


A másik az, hogy rendezni kellene a viszonyodat a szüleiddel. Feszít, nem? Végy nagy levegőt, ülj le velük szépen, nyugodtan, udvariasan megbeszélni a helyzetet! Hogy nem velük van a bajod, hanem olyan fáradt vagy, hogy a három napos vízihulla egy friss dolog hozzád képest és ez meglátszódik az emberi kapcsolataidon.


Harmadrészt, ugyanezt azoknak a barátaidnak is elmondhatod, akikkel túl kimerült vagy találkozni. Aki szeret, megérti, aki nem, az kuka.


Végezetül, hogy ha ennyire fáraszt a jelenlegi munkád, akkor ezt nem fogod tudni nyugdíjazásod napjáig csinálni, ugye? Szóval, el kellene kezdeni nézelődni. Értem én, hogy lehetne sokkal rosszabb is, de ha nem tartod nyitva a szemeidet, esetleg nem szólsz egy-két megbízható embernek, hogy keresel, akkor egészen biztos, hogy nem lesz jobb.

2018. jún. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!