Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan találhatnék egy "lelki...

Hogyan találhatnék egy "lelki társat"? 23F

Figyelt kérdés

Én szó szerint egy leki társra gondolok, tehát nem egy sima haverra és nem kapcsolatra. Egy olyan emberre aki megbízható és mindent el lehet neki mondandi, mindent meg lehet beszélni egymással, kölcsönösen. Olyat aki nem ítélkezik, hanem akivel próbáljuk segíteni egymást őszinte tanácsokkal és véleménnyel.


Hol lehet ilyen embert találni? Nekem nagyon hiányzik egy ilyen a mindennapokban. Van esetleg valamilyen barátkereső oldal? Elsősorban magyar, de nemzetközi (angol) is jó lenne, tekintve hogy itt a lényeg nem a találkozáson van (nyilván az az ideális de nem a fő cél).


23F


2018. júl. 17. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Elég régóta keresek egy ilyet, de általában hülyének néznek és mindenki többet akar, aztán jönnek a "minek írsz egyáltalán vissza ha nem akarsz tőlem semmit te k.urva", szóval feladtam, hogy legyen valaki, akit megérthetek, aki meg akar érteni...
2018. júl. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Itt gyakorin adtam egy csajnak szerelmi tanácsokat. És kész 😂😂😂
2018. júl. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
En facebookon ajanlanam neked az IBFF keresot.
2018. júl. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Én abban hiszek, hogy igazi barátot az ember csak a saját neméből találhat. Így én fiúként fiút keresek erre a pozícióra, ám azt érzem, hogy mivel többet akarok egy - a napjaink társadalmát jellemző - semmitmondó, felszínes kirakathaverságnál, a legtöbben elzárkóznak tőlem, mert azt gondolják, homoszexuális kapcsolatra vágyom. Pedig nálam erről szó szincs; egyszerűen csak magasak az igényeim egy olyan világban, amely rég nem az érzelmekről és az értékekről szól. A heteróknak túl sok vagyok, a biszexeknek és melegeknek túl kevés, vagyis két szék közt esem a padlóra. Már úgy kb. 10 éve.


Azt kérdezed, hol lehet ilyet találni. Úgy vélem, nincsenek konkrétan erre szakosodott oldalak, vagy csoportok. Munkahelyen, táborban, edzésen, nyaraláson, és ehhez hasonló, közösségi helyszíneken lehet ismerkedni, s ha szerencséd van, akkor ki tudsz emelni a sekélyes tömegből egy valakit, aki megváltoztatja az életedet.



Én pesti vagyok, ha gondolod írj üzenetet, és beszélhetünk még a témáról.

2018. júl. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Menj el a kocsmába, tele van lelki társsal.
2018. júl. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

Nekem a párom a lelkitársam is. Szóval szerintem keresheted kapcsolatban is az olyat, aki hasonló hozzád. Sokkal kiszámíthatóbb és eredményesebb is egy ilyen kapcsolat, mint egy szeszélyes, ahol mindig küzdeni kell 🙂


Amúgy abszolút... hozzád hasonló személyiségű-érdeklődésű-elvű embert kell keresned. Hobbin keresztül lehetne a legeredményesebben.

2018. júl. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, ez úgy jön magától. Olyan emberből is lehet lelki társ, akiről korábban nem is gondoltad volna. Például az én legjobb barátom és lelki társam (nohomo) egy gyerekkori barátom, amikor gyerekek voltunk sokat lógtunk együtt, nagyszülei itt laktak az utcámban, aztán amikor elhunytak az öregek már nem járt erre, sok évig nem is tartottuk a kapcsolatot, aztán pár éve elkezdtünk egy társaságban mozogni, egyre közelebb keveredtünk, egyre több olyan dolog lett, ami iránt mindketten érdeklődtünk, aztán szépen lassan legjobb barátok lettünk, talán ő az egyetlen ember, aki előtt semmit nem titkolok el. Így átgondolva annyi tanácsot tudok adni, hogy járj nyitott szemmel, inkább a már meglévő régi barátaid között nézelődj, és ha kezded felfedezni, hogy valakivel sok a közös, megértitek egymást, akkor valszeg megtaláltad a lelki társad. Ez egy rohadt lassú folyamat, úgy nem fog működni, hogy most regisztrálsz valami oldalra és pikk-pakk találsz egy lelki társat, simán eltarthat évekig, úgyhogy türelem.
2018. júl. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!