Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Léteznek ahhoz hasonló csoport...

Léteznek ahhoz hasonló csoportok ahol szociális problémákkal küszködő emberek vannak (vagy csak ismerkedni lehet), mint filmekben anonim alkoholisták gyülekezete?

Figyelt kérdés

Vagy bármi ehhez hasonló gyülekezet, klub, hely ahol embereket lehet megismerni? Embereket akiket iskolákban ismertem meg lemorzsolódtak az évek alatt, elmentek vagy családjuk lett és másokra nincs idejük. Munkahelyen vagy másokat beszélsz ki vagy alkoholos témák vannak csak, bármi értelmes dologra hobbi, kirándulás, hétköznapi dolgokra lefagynak és vagy meg sem szólalnak vagy "engem ez nem érdekel, de amúgy tegnap úgy berúgtam, hogy nem tudom hogy kerültem haza vicces volt......" a reakció.

Online ismerkedés se olyan, mert hiányzik a személyes kapcsolat képcsere után meg csak csalódnak bennem, mert magasabbnak jobban kinézőnek gondolnak. Régebben gimis lány osztálytársammal volt, hogy egész éjszakákat beszéltünk át, mindenről beszélgettünk a témák csak jöttek. Most meg már szinte senkivel nem tudok beszélgetni már eladónál is olyan furán és nehezen fejezem ki magam lefagyok sokszor. Volt egy hr-es munkatársam akinek véletlenül láttam az egyik műhelymunkáját és pont olyan téma volt ami engem is(tudatos álmodás, tudom ezt sokan ezotériának gondolják) érdekel, ráírtam, de nem válaszolt(nem zaklattam). Valami beszélgetés lehetőségre szükségem lenne, mert egyre inkább érzem, hogy egyáltalán nem fogom tudni lassan kifejezni magam + valahova jó lenne tartozni.



2018. júl. 20. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
A gyülekezet szó ragadott meg: hát egyházaknál. Hol laksz? A helyi önkormányzati újságban is tájékoztathatnak klubokról. Vagy találhatsz valami önkéntes munkát, ha van arrafelé.
2018. júl. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Borsodban egy kis településen, de hamarosan Budapestre akarok költözni. Az egyházi gyülekezetek szerintem nekem túlságosan vallásosak lennének, azok az emberek akiket ismertem gyülekezetből nekem mindig ilyenek mondtak: féld az urad meg imádkozz naponta többször, böjtölj gyakran, szenvedj mások helyett(szenvedek így is eleget köszönöm szépen). Az önkéntes munkára gondoltam, de rendes főállású munka mellett nem sok erőm marad még máshol is aktív munkát végezni. Klubot még nem találtam ahol ismerkedni is lehetne és érdekelne is(gondoltam sakkra és íjászat, de annyira egyik sem érdekel és ismerkedni se nagyon tudnék ott).
2018. júl. 20. 22:18
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Figyeld a klublehetőségeket, hátha egyszer belefutsz olyanba, ami érdekel. A helyi művelődési házban nincsenek? Pesten mindenesetre több lehetőség lesz. Önismereti csoportokat szoktak még szervezni pszichológusok, de az többezer forint alkalmanként.
2018. júl. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Itt sajnos semmit nem találtam, gondolom majd ha felköltözök akkor ott keresek egy klubot.
2018. júl. 20. 22:42
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Szia


Pszichodráma meg ilyeneket lehet keregsélni, de nehéz összehozni, vagy ritkán van, vagy drága, vagy nehéz meló mellett csinálni


milyen klubot keresel?


Én is ebben a gondban vagyok bár pár hónapja elkezdtem elég durván "kikelni a burokból" azóta kezd változni a helyzet

2018. júl. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Hasonló helyzetben voltam. Nyelvklubba kezdtem el járni, társasjátékklubba, sportolni.
2018. júl. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ahol ismerkedni lehet és inkább beszéd orientált ezért gondoltam az anonim alkoholistákhoz hasonló csoportokhoz, azért lehetőleg nem valami probléma miatt kialakult gyülekezet, bár lassan már azt sem érdekelne. Találtam is egyet ami érdekel Pszichológia klub Budapesten, privátban lehet jelentkezni bár nem tudom mennyire aktív még a hír 5 évvel ezelőtti.


Sok minden érdekel informatikusként pszichológia, sakk, harcművészet, kondizás, filozófia, elektronika, vallással kapcsolatban nyitott vagyok(bár a radikális dolgokkal nem értek egyet)....

Volt osztálytársammal beszélgettünk mindenről sorozatokról, mindennapokról, téma témát követett és pont ez hiányzik főként, hogy személyesen alakult ki az egész ezért nem voltak elképzelések a másikkal kapcsolatban + látni a másik reakciójában és nézésében, hogy a kapcsolat valódi. És ha személyesen beszélgettünk akkor az, hogy mennyire érdekli vagy tényleg érdekli a téma... milyen a reakciója.

Voltam úszó tanfolyamon, de az elég személytelen, bár kialakultak beszélgetések, de a 8 alkalom és távolság miatt azoknak is vége lett. Voltam kötelező nyelvtanfolyamon, de ott mindenki hulla fáradt volt abból egyáltalán nem lett semmi. Cég által szervezett kirándulás és csapatépítés fiataloknak, de a bulizás és hogyan csempésszünk kakaós üvegben 70 fokos pálinkát a buszra témákon kívül őket se érdekelte más(bár legalább sikeresen integrálódtak).

Gondolkodom még szabadtéri rendezvényeken, főző-nyelv tanfolyam, systema(bár nem tudom mennyire alakulnának ki beszélgetőtársak itt + elég durva is), nyelvklub társasjátékklub ezeknek utána fogok nézni köszi!


#5 miért miket csinálsz?

2018. júl. 21. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!