Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 35 éves nő enyhe szociális...

35 éves nő enyhe szociális fóbiával. Hasonló emberek társasága segítene?

Figyelt kérdés
Szívesen beszélgetnék hasonló problémájú emberekkel. Van ilyen fórum? Nem csak írásban, inkább személyes találkozó érdekelne.
2018. febr. 3. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Én szolnoki vagyok, itt van olyan, hogy mentális betegek (nem elmebetegek!)nappali klubja, vagy valami ilyesmi a neve. De ott ömlesztve vannak alkoholisták, félig-meddig gyógyult drogosok, stb. Én személy szerint azt tanácsolnám, hogy inkább levelezős fórumokon próbáld felvenni a kapcsolatot hasonló emberekkel, és aztán találkozót szervezni. (Az meg az én privát véleményem, hogy jobb volna legyőzni a fóbiát, pláne, hogy csak enyhe, és akkor bárkivel tudnál találkozni.)
2018. febr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is szoc.fóbiás vagyok,van egy olyan oldal,hogy buraponthu,azon belül vannak fórumok és szocfób.topik is,de nem pörög,és az oldal működése is gagyi,szerintem semmit nem ér.

Én jártam pszichológusnál,semmit nem ért,csak egy csomó pénzem ment el,pszichiáter meg csak gyógyszert írt fel,arra meg nem szabad rászokni,mert semmit sem old meg,a mai napig ott van a szekrényemben a frontin,mér le is járt.

Mondják ezt a csoportterápiát,de én azt találom a legjobb megoldásnak,ha az ember gyakorolja a szociális helyzeteket,nem menekül el előle,és akkor talán el lehet evickélni az életben.

Nekem volt 2 évig egy nagyon gátlásos,és szerintem szocfóbos barátnőm,nem volt jó kapcsolat,mert rossz meg kínos volt látni a viselkedését,és nekem sem használt.

A facebook-on is van szocfóbos oldal,de meg olvastam is valahol találkozó szervezést,de ez már egy éve lehetett.

Én valahogy mindig elvagyok a munkahelyemen,és elvagyok itthon,amúgy sem szeretem túlzásba vinni a szocializálódást,aztán elszórakoztatom magamat a hobbimmal,meg ilyesmi.

48F

2018. febr. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon át tudom érezni amit írtál.én is évek óta szociális fóbiától szenvedek.Én is próbáltam ilyen közösséget amit az #1 írt,de nekem nem vált be.1szer mentem soha többet,de lehet neked segítene.levelezni is próbáltam különböző fórumokon,de 1-2 levélváltás után senki sem levelezett velem tovább...biztos velem van a baj,pedig mindent megteszek.én már kezdem elfogadni,hogy én örökre ilyen magányos maradok...25/N
2018. febr. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én próbáltam a csoportos terápiát és más hasonló emberek társaságát is régebben, sokat segített. Egy ideje dolgozom és elvagyok, de a szorongás napi szintű sajnos továbbra is, így gondoltam ismét felveszem a kapcsolatot más szociális fóbiás emberekkel. Jó tesz szerintem, egyébként kedvelem az ilyen emberek társaságát, hiszen ők sem beszélnek túl sokat. A folyamatosan beszédkényszerrel küzdő emberek idegesítenek és lefárasztanak. Az időjárásról és milyen ruhát vettem tegnap témákról sem tudok és szeretek beszélgetni.
2018. febr. 3. 10:57
 5/7 anonim ***** válasza:
#3vagyok.ha gondolod irhatsz privatot ha ugy erzed szivesen beszelgetnel,vagy megosztanal bar mit.
2018. febr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én tudnék egy módszert, ami segíthet hosszú távon, de nem ingyenes, meg kb. bármin segíthet anorexiától bipoláris zavaron át a skizofréniáig, sőt, akár szervi bajokig, gyerektelenség, stb. Ha érdekel valakit, írjon rám.... Bár, gondolom, sokan nem hiszik el... pláne hogy olyan hatásos.
2018. febr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szoc fóbiàval kezelnek engem is.A sokat beszélő emberektől meg undorodom.Szoval ,ha gondolod írj rám.
2018. febr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!