Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ez idővel majd változni fog?

Ez idővel majd változni fog?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most vagyok 9.-es, szóval új osztályba is kerültem. Az a helyzet hogy eddig nem igazán sikerült barátokat találnom. Szerencsére azért van pár ember akikkel tudok beszélgetni de nem tudom elengedni magamat teljesen még 3 héttel a sulikezdés után sem. Tudni kell rólam hogy általánosban kifejezetten sok barátom volt nem is voltam a legnépszerűbbek között de nem is a csendeseknél. Most viszont valahogy nem megy az ismerkedés. Lehet azért is mert már nagyon rég volt olyan hogy új közösségbe kerültem volna teljesen egyedül és ez túlságosan új nekem. Az esetek többségében csendes szoktam lenni és valahogy nem önmagam. Mindenki más már az első pár napban teljesen meg tudott nyílni másoknak és megtalálták azt a társaságot ahol jól érzik magukat és ki tudnak teljesedni.

Attól félek a leginkább hogy már az első pár hét alatt már mindenkinek kialakult az a kép rólam hogy viszonylag csendes vagyok és ezért majd nem akarnak felém már nyitni. Mondjuk szoktam elég sokszor próbálkozni hogy odamegyek egy társasághoz és hallgatom őket vagy néha hozzá is szólok a beszélgetéshez de nem vesznek észre. :( sőt mintha még zavaró tényező is lennék néha.

Szóval a kérdésemnek az lenne a lényege hogy ez már így marad? :((mindenki megtalálta a saját ,,helyét" és ez már nem változik?

Vagy még kell pár hét/hónap emíg az egész osztály elrendeződik?

Előre is köszönöm annak aki tud válaszoni vagy van valami hasznos tanácsa ezzel kapcsolatban!



2018. szept. 22. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Igazából az a kevés ember akit én ismerek és nem találta meg a helyét az azért volt mert természetesen antiszociálisak. 4 éve amikor gimibe kerültem nekem is nehezen ment még az ismerkedés, és ugyan elvoltam az osztállyal nem éreztem magam olyan kényelmesen és lazán. Már majdnem vége volt a 9. osztálynak mire teljesen elengedtem magam és az osztály részének éreztem magam. Szóval ha nem is 3 hét után, előbb utóbb be fogsz illeszkedni.
2018. szept. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne csüggedj! Igyekezz a többiek közé vegyülni (nem tolakodásra gondolok), bekapcsolódni a társalgásukba. Gondolkozz azon, hogy mit tudnál ajánlani egy közös dologra, amit többen csinálnátok. Ha valamit nem értesz az anyagból, kérdezd meg, ki tudná neked elmagyarázni. Ha valakinek segítségre lenne szüksége, ajánlkozz. Mérlegeld, hogy mit mondasz, mivel kapcsolódsz a társalgásba. Az előbbi suliban - írod - nem volt problémád. Most sem lesz. Nem kellenek ehhez hónapok, még néhány hét és OK!
2018. szept. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! :)) ez most megnyugtatott
2018. szept. 22. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!