Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fog ez még változni idővel?

Fog ez még változni idővel?

Figyelt kérdés

Az a nagy helyzet, hogy lehet "túl" babusgattam a cicámat. A háttértörténet annyi, hogy amikor elhoztuk, ő volt a legkisebb az alomban, így extra figyelmet szántam neki. Sokat volt ölben, nagyon sok időt töltöttünk együtt, rengeteget játszottunk. Velünk (egészen pontosan inkább velem) alszik minden este, engem ébreszt elsőnek, nagyon bújós cica. Ezzel nem is lenne gond, mert nagyon szeretem, de annyira ragaszkodik, hogyha csak 2 percre magára hagyom (pl. ha Wc-re kell mennem) már az ajtó előtt sír kétségbeesetten. Követ mindenhova, eddig kétszer már majdnem meg is "ölt" a szeretetével :) Amikor a lépcsőn megyek le, annyira közel akar jönni, hogy a lábam alá szalad és majdnem kitörtem a nyakam emiatt. De ugyanezt eljátssza a sima padlón is, nem egyszer estem majdnem orra. Néha odáig is elmegy, hogy a mancsával simogatja az arcomat, vagy a hajamat. Amúgy ilyen viselkedést még nem láttam macskától, pedig nem ő az első cica az életemben.

Fog ez a ragaszkodás változni a jövőben? Vagy ez teljesen normális viselkedés egy kiscicától? (még nincs fél éves).

Köszi a válaszokat :)


26/N



2017. febr. 17. 18:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

Hát,ilyen bújósnak ilyen marad 1-1,5éves koráig biztos... ha nagyobb lesz nem fogja annyira igényelni a törődést ( ink alszik stb.)

De (nem valószinű) lehet, hogy ilyen marad és akk a kimozdulásoknak lőttek...

2017. febr. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
1. Vagyok: nekem volt olyan, hogy volt egy 1,5éves bak macska, lett hozva mellé egy 4hónapos és nagyon jól kijöttek, nagyon sokat játszottak és volt hogy a kicsi hozzábújt a nagyobbhoz és a csecsét szopta neki. Nagyon kötődtek egymáshoz.
2017. febr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, hogy jó lenne neki egy társ. A tesójával hoztuk el, a fiúcica sógornőméknél maradt. Náluk voltunk nyaralni, addig az ideig a két cica inkább egymással játszott, akkoriban az enyém sem volt ennyire "mágnes". :)
2017. febr. 17. 19:18
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Igaz nekem kint vannak... de a virágokkal mit le nem műveltek... akkor a lakásban milyen károkat csinálhatnak ha megy a bohóckodás :-D
2017. febr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Habár olyankor amikor játszanak olyan jó nézni őket, olyan mulatságosak.:-D
2017. febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igaziból sok vizet nem zavartak, meg most Salem sem tör-zúz, néha rájön a bolondóra, olyankor ugrál mint a gumilabda vagy fel-alá rohangál az egész házban :)
2017. febr. 17. 19:46
 7/13 anonim ***** válasza:
19%
Ez a titok nyitja, ahogy az elöttem író mondta. Szerezz mellé egy BAKmacskát. Azt a jó istenit nekijjje
2017. febr. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt majd kinövi, az ivartalanításig az enyém is egy kis ragacs volt, ha véletlenül kizártam valahonnan hisztizett. Most ha kirakom, mert rajtam ugrál éjszaka, hallom, hogy kint labdázik, szóval nem nagyon zavarja. Nem is alszik már annyiszor velem. Még mindig követ, de nem olyan full tapadósan, csak szereti nézni mit csinálok, ha megunja meg bealszik a kosárkájában.
2017. febr. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyszerű dolog, hogy ennyire TÁRS a cicád. Nem tudom, mikor választották el a mamájától, de ha túl korán (8 hetes kora előtt) akkor ez is lehet ok. És ez a szerencsésebb eset, mert a korai elválasztás antiszociális viselkedést is okozhat.


A ragaszkodása mindig megmarad majd, de ha felnő, akkor már nem lesz ennyire látványos, megtanulja kicsit kontrollálni magát. Én nem hinném, hogy a túlszeretés miatt van ez. Sőt, azért igényli a pátyolgatást, mert enélkül nincs meg az érzelmi biztonságérzete. Szóval minél többet szeretgeted, annál jobban fogja magát érezni, és előbb-utóbb elkezdni majd élni a saját életét. De ha most ridegebb leszel vele, azzal az ellenkező hatást éred el.


Másik cica beszerzését én most még nem javasolnám, hacsak nem az ismerős testvére az. De ha egy idegen macska odakerül, lehet, hogy megzuhanna érzelmileg attól, hogy valakivel osztoznia kell a szereteteden, és megutálná a másik macskát. Előbb várd meg, hogy érettebb legyen, csak másfél-két éves kora táján kísérletezz új cicával. Addig pedig szeretgesd sokat!

2017. febr. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

7-es: Az első válaszoló egy szóval nem mondta, hogy szerezzek mellé egy "bakmacskát".


Nem bánom igazából, hogy ennyire bújós, csak nem voltam benne biztos, hogy azért ilyen-e a viselkedése, mert agyon pátyolgattam a kis pockot :)

Eszemben sincs ridegebben bánni vele, majd jobban figyelek, amikor éppen az életemre akar törni :D

A másik cicát én sem mostanában gondoltam, majd ha nagyobb lesz. Játékos kislány nagyon, biztos örülne majd egy társnak, ha eljön az ideje. Egy nőstényre gondoltam, vagy mindegy a neme a másik macskának? Természetesen ivartalanítva. Hogy jönnének ki jobban, másik nőstény vagy hím cica?

2017. febr. 18. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!