Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha már olyan nehéz az élet...

Ha már olyan nehéz az élet Magyarországon miért nem nyitnak az emberek legalább egymás felé?

Figyelt kérdés
Ti is tudjátok milyen nehéz megélni itt meg hogy szinte lehetetlen albérletet fizetni vagy lakást venni.Akkor miért nem segítenek az emberek legalább abban,hogy ne legyenek magányosak?Egy beszélgetés egy kedves szó vagy egy ölelés nem kerülne semmibe.De én úgy látom mintha itt azt élveznék az emberek hogy szenvedhetnek és másnak is szenvedést okozzanak.Minél nagyobb a baj annál jobb?
2018. okt. 21. 22:41
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy most már azért is külföldre kell menni ha az ember egy kis szeretetet vagy egy jó szót akar kapni valakitől?
2018. okt. 21. 22:48
 2/10 anonim ***** válasza:

Jah, versenyeznek, hogy kinek szarabb. Sajnos panaszkodni iszonyú jó móka, és okot kell rá teremteni, ami persze nem is nehéz egy ilyen helyen, úgyhogy végső soron mindenki jól jár.

Az egyént viszont semmi nem gátolja meg abban, hogy ne kövesse a fent említett mintát, úgyhogy gyerünk és csináljunk valami értelmeset :D

2018. okt. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy látszik tetszik az embereknek ha bajban vannak és ha másokat is bajban láthatnak.Nem elég hogy nincs pénzük még magányosak is legyenek.Ne legyen semmijük és senkijük,akkor jól érzik magukat.Ha meg valakinek nem tetszik hogy nincs pénze vagy hogy egyedül van,menjen ki külföldre.
2018. okt. 21. 23:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyettértek.

Semmi lehetőség nincs itt,én is végeztem az iskolával de csak gyári nehéz munkák vannak ,amiket nem birok.Nem tudok így elhelyezkedni sem.

2018. okt. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyet kérek: sose általánosíts.

Nem lehet ráhúzni egy ország összes lakójára, hogy ott mindenki ugyanolyan. Nem vagyunk egyformák, még akkor sem, ha a többségre igaz az állításod.


Tényleg jó lenne nyitottabbnak lenni, segítőkésznek, szeretetteljesnek, és jót akarni másoknak, de sokan félnek, mert már érte őket csalódás.


Egyébként ránézésre nehéz megmondani, hogy valaki magányos-e, vagy vágyik-e szeretetre. De ha például ölelést szeretnél, azt kérhetsz barátoktól, rokonoktól is. Vagy állj ki egy "magányos vagyok, megölelnél?" táblával és akkor az emberek tudni fogják, hogy mit akarsz, a jószívűek pedig megölelnek majd.


Amúgy hova valósi vagy?

2018. okt. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Budapesti vagyok.Szerintem ha kiállnék egy táblával hogy öleljenek meg,inkább nevetnének rajtam de nem ölelnének meg.Lennének akik nevetnének rajtam és lennének akik tudomást se vennének rólam.
2018. okt. 21. 23:54
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, lennének ilyenek is. Mert sokféle ember van. Egyesek kinevetnek, mások előveszik a telefonjukat, hogy kiposztolják, de páran oda fognak menni, és adnak egy (remélhetőleg igazi) ölelést. Nehezen bízunk meg idegenekben, ezért érthető, ha sokan távolságtartóak, de a bátrabb emberek, akik mernek kockáztatni, azok könnyebben alakítanak ki kapcsolatokat.


Én megölelnélek, ha budapesti lennék.

2018. okt. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdd el te a környezetedben, mutass példát. Kezdeményezni nehezebb, mint elfogadni a kezdeményezést.


És ha netes beszélgetés is megfelel, nekem írhatsz. (A 77%-os válaszokat én írtam.)

2018. okt. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ne várj másokra kezd el a változást te. és konkrét egyéneknek irányulva ne az emberek felé.
2018. okt. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minimális szinten nyitnak az emberek egymás felé /kisebb csoportok, lakóközösségek, stb./, csak ezen pozitív dolgok inkább el vannak hallgatva, nincs nagy híre, így sokan azt hiszik, hogy csak a harc megy a társadalomban, ami gáz.
2018. okt. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!