Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti miből merítetek erőt a...

Ti miből merítetek erőt a legrosszabb napjaitokon, ha a családra sem számíthattok?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapokban minden összejött, csak a rossz dolgok történtek velem.

A saját szüleimmel sem tudok kommunikálni, mert nem igazán érdeklem őket, pedig mindent megteszek értük, és nem lenne okuk panaszra.

Van egy párkapcsolatom, 2 éve, most a barátom kezdett el hazudni nekem, már benne sem bízhatok.

Ilyenkor azt érzem, hogy egyedül vagyok, és nem bízhatok senkiben, és a magányt gyűlölöm legjobban. mert nagyon mélyre tud húzni.

Ti hogyan próbáltok kitartani ilyen esetben?

Illetve aki senkire nem számíthat, hogyan tartja magában a lelket? Alapból érzékeny típus vagyok, és nagyon megviselnek ezek a dolgok.



2018. dec. 5. 09:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én ezt mondom magamnak: Halgass ide, te bolond, most is kimászunk a slamasztikából, mint eddig mindig.
2018. dec. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Leírom a naplómba, ami bánt.

Ez sokszor jobb is, mint elmondani valakinek. A napló legalább soha nem fogja elmondani másnak, nem fog kibeszélni.

Olyat csinálok, amit szeretek, ami jól esik. Pl. egy jó könyv, megsütöm a kedvenc sütöm. Bevonulok a szobámba és elvagyok magammal. Engem ez feltölt, ha nyugidban magamban lehetek.

Ezen kívül még a sport, mozgás, ami nagyon jól esik.

2018. dec. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyébkênt lehet hogy túlreagálod a dolgokat, pont azért mert érzékenyebb vagy.
2018. dec. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, érzékeny vagyok, de már nagyon sokat tűrtem, és ok nélkül csak a rosszat kapni hosszútávon nem igazán dob fel, így már tényleg nagyon elszomorító a helyzet.

2018. dec. 5. 10:36
 5/11 anonim ***** válasza:
A gyak segitsegevel
2018. dec. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én például soha nem támaszkodhattam a családomra, így már nagyon korán megtanultam, hogy csak magamból meríthetek erőt, mert minden más forrás bármikor kiapadhat. Ha összegyűlnek a gondok, legtöbbször pont, hogy keresem az egyedüllétet, ilyenkor alaposan átgondolom, elemzem a szituációt, racionalizálom az érzelmeim és stratégiát dolgozok ki a megoldására, többféle tervet is általában, majd bele is vágok a megvalósításukba. Az csak előrevisz, hogy az életemaz én felelősségem, és a tudat, hogy ha nem teszek semmit, akkor nem fog semmi sem változni. Nekem ez ad erőt és motivációt. Emellett engem teljesen ellazít, ha elmegyek egy nagyot túrázni, kitisztítani a fejem, ha pedig végképp kivagyok, akkor dobolok vagy püfölöm a boxzsákot. Ritkán van igényem arra, hogy bárkivel megbeszéljem a gondjaim, általában megoldásorientált vagyok, nem szeretek panaszkodni vagy másokra támaszkodni, de ettől függetlenül nem vagyok hajlandó olyan emberekkel körülvenni magam, akikre ne számíthatnék, amikor szükségem van rá. Ha hazudozna a párom, kivágnám a francba, biztos, hogy erre szükséged van? Vagy épp ha ennyire szarnak rád a szüleid, akkor minek erőlködsz, minek teszel meg még mindig mindent értük, ahelyett, hogy függetlenednél legalább érzelmileg és úgy viselkednél velük, ahogy ők is veled? Nem értelek. Amíg mások felé megfelelési kényszered van és futsz olyan emberek után, akik számára nem vagy fontos, addig sose lesz normális, boldog életed.
2018. dec. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha a párkapcsolatoddal gond van és nem lehet megoldani, vagy olyan történt, amit nem lehet eltűrni, akkor szakítani kell. Fáj, de hosszú távon így lesz jobb.
2018. dec. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az, hogy a párom átvert, ma derült ki, eddig azt gondoltam, számíthatok rá.

Testvérem sincs, így nyilván csak a szüleim maradtak.

Az én fejemben az a "normális családi kép" élt, amiben összetartás van, és mindenki számíthat a másikra.

2018. dec. 5. 15:58
 9/11 anonim ***** válasza:
2018. dec. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én eddig őszinte törődést, barátságot és segítségnyújtást csak olyan embertől / emberektől tapasztaltam, akik a szeretetet Istentől tanulták és kapták... (és nem, mot nem az átlag vallásos emberekre gondolok, hanem olyanokra, akik komolyan törekednek az őszinte szeretetre)
2018. dec. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!