Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan ne legyek magányos? És...

Hogyan ne legyek magányos? És hogyan tudnám a hangulatot kicsit karácsonyiasabbá varázsolni itthon?

Figyelt kérdés
Én nem tudom, hogy okos ember vagyok e vagy nem. De azt már tudom, hogy én és a csadom teljesen más, mint egy átlagos család. Első óta ugyan abba az iskolába járok. (nyilcadikos vagyok) Azóta is csak egyetlen igaz barátom volt. (Ő már ötödikben elment) Jelenleg egyetlen barátom van akit valójában... nem tudom szépen megfogalmazni, utálok. Elegem van belőle.. Csak, hogy egy "remek" dolgot említsek. Vele is még elsőben barátkoztam össze és nagyon jól el voltunk hárman. (Az egyik barátommal, aki ötödikben elment, hívjuk "a" barátnak és a másikat, aki még megvan azt hívjuk "b" barátnak. Szóval mikor elment "a" akkor hirtelen csatlakozott hozzám és "bhez" egy olyan ember akit sose találtam színpatikusnak. Azt mondták, hogy ő együtt járt "bvel" óvodába. Nem örültem túlzottan a hirtelen változásnak, de "b" barátja akartam lenni ami csak úgy lehetett lehetséges, ha elfogadom az újat, azaz legyen most "c" barát. Ahogy telt az év elkezdtek engem kitúrni. "C" nem tudom, hogy hogyan, de valahogy manipulálni tudta "bét" és ő is ellenem fordult. Akkor jöttem rá, hogy az a lány sosem volt az igazi barátom. Megelégeltem, hogy velem úgy bánnak, mint egy koszos ronggyal. És kiálltam magamért. Bocsánatot nem kértek, de elsimultak a dolgok. Újra barátok lettünk "bvel", de sajnos "c" társaságában.(azért nem kerestem helyettük új barátokat, mert nem tudok. Az osztálytársaim folyamatosan hívnak, de én magam ellenkezem, mert már rég rájöttem, hogy nem az én embereim. Nem tudok velük jól ellenni és ha mégis velük vagyok, akkor nem tudok önmagam lenni.) Szóval újra hárman lettünk egy igen zavaróbtényezővel, "c"vel. Tavaly azonban "b" és "c" összevesztek egy teljesen jelentéktelen dolgon. Azóta szószerint gyűlölik egymást. "A" baráttal mára nagyon eltávolodtunk egymástól. Mindketten, akarom mondani mind hárman (b barátot is beleszámítva) teljesen más irányba kamaszodtunk. Az osztállyal meg mint említettem nem találok közös hangot. A családban pedig megint más a helyzet. Anya és apa nagyon ritkán érnek rá. A nővérem színtén. A bátyám pedig csak egyszerűn nem törőik velem. Én hívom filmezni, sétálni a friss hóban, stb.. De mindenre a megszokott "most nincs kedvem hozzá" válasz érkezik. Aztán bemegy a szobájába és játszik a gépén vagy nem tudom. Tehát összefoglalva a közösségből kilóok és nem találom a helyem, ahol önmagam lehetek. Otthon pedig nem sok ember van akivel szórakozhatok, az egy ráérő nem.törődik velem. Mit tegyek? Hogyan keressek magamnak való barátokat? (Igazság szerint szívesebben lennék ugyan olyan, mint a többiek, mint különleges) szóval ez van. segítsetek! A válaszokat előe is köszönöm és elnézést ha helyesírási/fogalmazási hibát találtok!

2018. dec. 22. 14:56
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Hát ez egy kicsit váratlanul ért, hogy itt beszélitek meg egymással az amúgy személyes problémáitokat. Kérlek ne folytassátok, mert nem túl jó, hogy már 10 választ kaptam erre a kérdésre és nekem egyik se hasznos. Vagyis akarom mondani ez a beszélgetés remekül ösztönöz. Egyikőtökkel sem tudok teljesen egyet érteni. De mindkettőtök szavában van igazság.(nem tudok neveket) Egyes kérdező, aki írtad, hogy "szar" az életed. Én tudom, hogy 17 év az nem kevés idő és ekkor már az embernek nem sok kedve van az élethez. De gondolj bele, hogy egy egy ember átlagos élettartamához képest milyen kevés! Statisztikailag lehetetlen, hogy egész életed minden pillanatában boldogtlan legyél. Biztos, hogy éveid során már mosolyottál el, volt egy jó élményed. BIZTOS! És lehet, hogy most elbánt veled némileg a sors, de kettes kérdezőnek teljesen igaza van abban, hogy a talpadra kell állnod. Ha mindíg csak a rosszat látod sosem leszel képes egyáltalán felnézni a sötétből. Engem is ez a beszélgetés ébresztett rá, hogy még nálad is fiatalabban nekem is mennyi mindent tartogat még az élet. Bár én még a családi problémáimat meg tudom oldani és lehet, hogy te mér nem, de gondold csak el, mennyi sok ember van még a világon! Barátnőre vágysz és vannak elvárásaid, amelyek olyan kötöttek, hogy nagyon nehezen találod meg a beletartozó lányt. Hidd el, én sem vagyok egy átlagos ember. Nehezen találok barátokat. INFP személyiség típus vagyok és az INFPek a népesség 4 százalékát teszik ki. És ha egész nap a géped előtt ülsz és a gyakori kérdésekre írod, hogy milyen rossz az életed akkor sosem lesz jobb. Menj el ismerkedni! Lehetetlen az, hogy ne legyen hozzád hasonló ember a földön. És olvastam azt is, hogy nem tervezek sokáig élni. Figyelj! Hogyha meggyílkolod magad az azt jelenti, hogy már esélyt sem adsz egy jobb élet kialakulására. Semmi sem egy nap alatt történik, ne várd a csodát, hogy majd mgától megdob egy boldog élettel! Tegyél érte te is! Az ember évmilliókon keresztül jutott el idáig. Nem tudott egyik napról a másikra kétlábon járni. Bár neked nincsenek hátra évmillióid, de egy nyolvan/hetven év még biztosan. Úgyhogy használd ki, már hátra van 17 igen nehéz esztendő, de sokszor átélheted ugyanezt s mennyiségű időt változtatásokkal. Ígyhát kerest az élet apró örömeit! Nem csak arra gondolok amikor jót mulatsz a haverokkal ahnem például, ha látsz egy aranyos kisgyereket az utcán és megmosolyogtat vagy ha egy madárraly repül el feledted és te nézed, hogy milyen gyönyörű a természet. Tessék! Ezek is csak akkor lehetségesek ha kimozdulsz. Szóval az élet legapróbb örömeiből meríts erőt, hogy megkereshetsd a nagyobbakat! És ezzel meggyógyítsd magad! Ezzel le is zárom a vitát, nem fogadok el választ erre a kommentemre. Boldog ünnepeket nektek és köszönöm, hogy az én kérdésem alatt vezettétek le az utóbbi párbeszédet, mert felnyitotta a szemem.
2018. dec. 23. 06:55
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig meg tudom mit írhattál le, de nem ismerem a válaszolót. Aki pedig belém köt az kap választ :) Szia
2018. dec. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!