Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Most akkor előny és könnyű az...

Most akkor előny és könnyű az életem azáltal hogy nem akarok családot és gyereket vagy épp hogy rossz így az életem?

Figyelt kérdés
Lassan negyven vagyok és eszem ágában családot alapítani és gyereket csinálni egy nőnek. Főleg a kollégáim szokták mondani hogy az élet nagy örömét hagyom ki ezzel, nem tudom hogy milyen jó dologból maradsz ki és még sorolhatnám. Másik nap ugyanazok a kollégák meg épp azt mondják hogy neked a legjobb, neked a legkönnyebb így az életed. Most akkor melyik az igaz?
2019. márc. 2. 18:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Neked könnyebb és kényelmesebb az életed.
2019. márc. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Neked kell eldönteni. :)
2019. márc. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha 40 évesen nem érzed hogy szükséged lenne családra és gyerekre, és ez tenné teljessé az életedet akkor inkább hagyd, szerintem neked jobb úgy ahogy vagy. Ha nem vágysz kifejezetten gyerekre, akkor hagyd mert egyébként lazább és kényelmesebb az élet nélküle.
2019. márc. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Minden idődet magadra fordíthatod, ameddig aktív vagy. Ha idős korban ha jó nyugdíjat is építesz magadnak, készülj arra, hogy magányos leszel. Itt a családos kollégáidnak lesz jobb, tartalmasabb időskora.
2019. márc. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ha idős korban ha jó nyugdíjat is építesz magadnak, készülj arra, hogy magányos leszel. Itt a családos kollégáidnak lesz jobb, tartalmasabb időskora.


Nagypapám magányos volt, egyedül élt, mondta ez neki nem jó és be akart menni egy jó drága otthonba és bizony nagyon jól érzi magát. Több barátja lett sokat beszélgetnek kártyáznak, tvt néznek. Mikor látogatjuk nagyon jó érzi magát

2019. márc. 2. 18:45
 6/13 anonim ***** válasza:
Nincs ellentétben a két állítás, mert gyerek/feleség nélkül könnyebb kényelmesebb de ettől még az is igaz, hogy csomó jó dologból maradsz ki és jó eséllyel lenne teljesebb az életed ha lenne egy élettársad és gyereked.(nem biztos, hogy mindig kifizetődő a könnyebb utat választani)
2019. márc. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha megvan a körülmény egy kicsi fogadására, elég anyagi biztonság, későbbre is biztos családi hátteret tudsz teremteni, akkor miért ne?

Én pl ezeket nem tudnám összehozni meg külföldről sem, szóval nálam ezért felejtős a gyerek, pedig nagyon szeretnék. De nem vagyok olyan önző hogy az állati fajfenntartasi ösztöneim miatt valakinek rossz körülmények között keljen felnevelkednie. Majd lefoglalom magamat mással, öregkorban meg normál esetben amúgy sem a gyerekeit istápolja az ember...

2019. márc. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez így jó, hogy nem vagyunk egyformák. Nekem késztetésem volt arra, hogy gyerekeim legyenek és talpraesett, önellátó, klassz embereket neveljek belőlük. Ha neked nincs ilyen vágyad, egy otthon valóban enyhíti öregkori magányod.
2019. márc. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sokkal többre becsüllek, mint azt, aki egy nem akart, de felelőtlenül becsúszott gyerekkel megkeseríti a saját és a gyereke életét egyaránt.
2019. márc. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Másik kérdésednél már leírták, hogy nem gáz, neked kell döntened.

Ha a kollégák ennyit b-szogatnak emiatt, ne reagálj ilyenkor!

2019. márc. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!